Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Niestety nikt tu nie prezentuje argumentów drugiej strony. Każda "customizacja" to większy koszt obsługi sprzętu. W Polsce operatorzy przyzwyczaili klientów, że wsparcie usługi nie kończy się na gniazdku, ale dotyczy też sprzętu (swoje zrobiła tepsa). A niestety brak pierwszego odważnego operatora który jasno napisze w umowie lub regulaminie gdzie kończy się wsparcie.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 17
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Jak klienci zaczną odchodzić to przyspieszy? 😄
Może niezbyt trafny argument z tym, że kończy mi się cierpliwość, ale tak po prostu już jest. Zobacz sobie na datę założenia głównego wątku w tej sprawie. Ta sprawa ciągnie się już miesiącami, a nie mamy nawet jeszcze deklaracji Orange w tej sprawie.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Bo na dobrą sprawę, nie muszą tego robić. Jeżeli to wprowadzą, to będzie ich tylko dobra wola. Ewentualnie zostaje ci migracja na ont + funbox2 i zakup własnego routera, włożenie funboxa2 do szafy i podpięcie tego swojego routera. Tylko, jak chcesz by Ci wszystko dobrze działało, router musi posiadać opcję z vlanami i też nie każdy taki router pozwala na efektowną konfigurację wszystkich usług, tj. telewizja, internet i telefon, z samym internetem jest łatwiej, gorzej z telewizją.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 17
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

To wszystko już wiem, wyczytałem z poprzednich wątków.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

A dlaczego ludzie nie chcą tutaj Funboxa 3.0 przecież normalnie do niego wszystko podłączymy, czy przez wifi czy po kablu lan komputer czy inny router by rozdzielić na komp czy tv?


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Arek6, wszystko zależy od tego, do czego kto używa danego sprzętu... jednym pasuje FB 2, drugim FB 3, a jeszcze innym wystarczą LB 😉

Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Przecież Funbox 2.0 oferuje obsługę ADSL 2+, VDSL oraz FTTH (opcje do 10, 20, 80, 100 oraz 300 i 600 Mbit/s) a Funbox  3.0 posiada zintegrowany terminal optyczny (ONT) czyli do światłowodu jest wniosek obydwa mogą być do internetu i tv . Jakie jeszcze można mieć wymagania których one nie mają ?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 54
  • 29
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

A Chociażby to że ja chcę mieć swój sprzęt a nie ich i koniec tematu

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@Arek6, choćby VPN czy wydajniejsze urządzenie niż Funboxy. Nic nie jest zerojedynkowo jak Ci się wydaje. Wydajniejszy sprzęt to wydajniejsze routowanie pakietów. Nikt nie chce też, aby operator miał wgląd do listy Twoich urządzeń domowych.