Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Anonim

Nie dotyczy

Podłączenie drukarki USB do Routera FlyBox LTE

@Kris_Orng poradziłeś sobie sam, wcale to trudne nie było 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Podłączenie drukarki USB do Routera FlyBox LTE

W rozwiązaniu tego problemie pomijaliśmy jeden wątek/temat - jak uaktywnienie Samby w routerze jest rozpoznawane przez Windows. I to było kluczem do rozwiązania problemu - po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła "Samba w Windows 10" znalazłem film, który to wyjaśnia - co prawda opisuje on dołączenie dysku sieciowego, ale w ogólności pokazuje pomysł jak dołączać różne urządzenia sieciowe na bazie serwera Samby. Chciałbym też zwrócić uwagę, że w "Pomocy" serwera można znaleźć instrukcję "Współużytkowanie drukarek USB za pomocą usługi Samba", która w zasadzie  dobrze opisuje proces podłączenie drukarki do sieci, ale pomija uaktywnienie Samby w Windows'ie. Warto też może przekazać ten filmik innym - np @Ela12 przesłała mi link do wątku, w którym ktoś miał taki sam problem jak ja, ale w efekcie odpuścił.

 

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Podłączenie drukarki USB do Routera FlyBox LTE

W porządku, @Kris_Orng, dziękujemy za filmik oraz Twój tekst.

W nowszych wersjach systemu Windows 10 SAMBA v.1 jest domyślnie wyłączone, gdyż Microsoft pisze, że ta wersja SAMBA jest niebezpieczna w użytkowaniu, i zaleca użytkowanie SAMBA v.2 i v.3.

Moim zdaniem, nowsze wersje powinny mieć jakąś zgodność ze starszą wersją (nie wiem, czy dobrze wyraziłam się). Tymczasem może tak nie jest.

 

Ela