Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


Użytkownik_pyta napisał(-a):

czy spawałeś już u siebie ? Jak to chodzi ? Co powiedzieli / powiedzą smutni Panowie z Orange ? Co napisałeś do Orange - jakiś wniosek i dali zgodę na przeróbkę światłowodu ? Zresztą, pewnie mi się tylko wydaje, że w umowie nie ma nic o przerobieniu sieci Orange, czy choćby wyposażenia na centrali, podobno jak się przylutuje kabel telefoniczny do piorunochronu - to stara centrala nie zaliczy impulsów, pisali o tym chyba w jakimś FAQ na stronie Orange .... 😉


Do kogo ten post ?


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Wygląda na to, że w końcu mi się udało to zrobić za pomocą vlan'ów, jednak sam dekoder musiał znajdować się w vlan1. Ostatecznie z routera Asus'a wychodą dwa kable, jeden z WAN i jest to internet a drugi z dodatkowego portu LAN i tam jest telewizja.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 8
  • 1

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

gzero, rozważałem jeszcze jedno rozwiązanie, jeszcze nie testowałem ale może się uda. Zakładam, że chcemy zostawić router Orange i jednocześnie po jednym kablu doprowadzić gdzieś IPTV jak i internet (np. do telewizora smart). Oczywiście jest to możliwe w obu konfiguracjach - to znaczy tej gdzie mamy tylko router Orange jak i Orange plus własny router podpięty albo za podwójnym NAT'em (tak, wiem że to prowizorka, ale jak się nie ma co się lubi to się kupuje w biedronce 😉 ) albo w strefie DMZ routera Orange.

 

Wyglądałoby to tak, że potrzebujemy dwóch switchy zarządzalnych z VLAN'ami umożliwiających stackowanie. Z tego co pamiętam to nadają się np. Netgear'y z serii smart (są chyba 8 portowe które tu się będą nadawać).

 

Najpierw łączymy dwa switch'e żeby je "zestackować" - powinny działać jak jeden (teoretycznie). Łączymy je jednym kablem. Ustawiamy je tak aby na obu były dwa VLAN'y. Np. porty 1-3 to VLAN1, porty 4-6 to VLAN2 - port 8 użyty do stackowania.

 

Dla wariantu z jednym routerem Orange:

 

Podpinamy dwoma kablami (Netgeary chyba mają wykrywanie pętli, trzeba wyłączyć bo inaczej wyłączą jeden port)  switch pierwszy do routera Orange, tak, że do portu np. 1 podpinamy wejście IPTV, a do portu 4 wejście z Internetem. Teraz do drugiego switch'a robimy podobnie - tuner TV do portu 1 (tak żeby był w tym samy VLAN'ie) a urządzenia korzystające z internetu do portów 4, 5 i 6. No i teoretycznie mamy transfer po jednym kablu.

 

Dal wariantu z dwoma routerami:

 

Różnica jest tylko taka, że port 4 pierwszego switch'a podpinamy do naszego routera, a port 1 tak jak wcześniej do routera Orange. I znów powinno to teoretycznie działać 😉

 

Powyższe ani nie jest profesjonalne ani pewne. Ale są duże szanse, że zadziała i rozwiąże problem transmisji po jednym kablu IPTV jak i internetu.

 

Ktoś wyżej pytał o spawanie światłowodów. Nie wiem czy naruszałoby to jakiekolwiek postanowienia umowy z Orange, ale dla przypomnienia - światłowód Orange kończy się puszką zapasu. Jest tam konektor więc można odłączyć dalszą część świadłowodu i podpiąć swój, dowolnie "dosztukowany". Zresztą nie trzeba nic spawać, pigtail'e można połączyć z światłowodem bez spawania - np. dipol ma fajne rozwiązania ku temu.

 

update: gzero, nie przeczytałem Twojego posta i chyba opisałem odpowiadając na wcześniejszy dokładnie Twoim pomysłem 🙂


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 2
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Dlaczego ankieta nie pokazuje prawidłowego wyniku?

Na teraz głosów za "41", a jak wejść pod link ze wszystkimi pomysłami to pokazuje prawie połowę mniej "25".

 

https://nasz.orange.pl/t5/Pomys%C5%82y/idb-p/Nasz-Orange-Pomysly/sort-by/most-kudoed

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


zaint napisał(-a):

Dlaczego ankieta nie pokazuje prawidłowego wyniku?

Na teraz głosów za "41", a jak wejść pod link ze wszystkimi pomysłami to pokazuje prawie połowę mniej "25".

 

https://nasz.orange.pl/t5/Pomys%C5%82y/idb-p/Nasz-Orange-Pomysly/sort-by/most-kudoed


@zaintTez to widziałem już jakiś czas temu może jest błąd lub zerknij @Piotrek

 

25+24=49 a nie jak pokazuje 41 jak to jest liczone 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@zaint Błąd z wyświetlaniem liczby głosów jest w trakcie naprawy, ale nie martw się nie wpłynie na wyniki. Szczęśliwy mężczyzna


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

a wpynie na wynik? jest w ogóle jakiś cień szansy że to zoastanie zrobione ? 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@IceMan Informację o tym jak funkcjonuj pomysły możesz znaleźć w zasadach Nasz Orange, a przeglądając same pomysły, możesz zobaczyć jakie z nich zostały zrealizowane, a jaką są obecnie na etapie wdrożenia czy sprawdzania możliwości. Mrugający mężczyzna


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 17
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Szczerze? Realizujecie takie głupoty, które w ogóle nie są mi przydatne i nie wpadłbym na potrzebę ich implementacji. Do wspomnianej sprawy dotyczącej bieżącego tematu natomiast kończy mi się cierpliwość.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Myślę, że gdyby to zależało od zespołu Nasz Orange, to już by dawno taki tryb bridge wprowadzili. Takie coś musi zostać zaakceptowane u góry w Orange, wtedy programista się za takie coś weźmie, a  Ty pisząc, że kończy Ci się cierpliwość, to raczej w niczym tu nie pomoże i nic nie przyśpieszy 😉

 

Realizują takie "głupoty", bo większość jest do realizacji w ich społeczności, które mogą robić od ręki.