Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 68
  • 1

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a

 @Anonim może dla Ciebie jest to w porządku, że brendowanie oprogramowania w sprzęcie operatorów nie polega już na wstawianiu loga operatora i wprowadzania zmian wizualnych w menu, ewentualnie dodawanie dodatkowych zbędnych aplikacji ale dla mnie i wielu użytkowników usuwanie oryginalnych funkcjonalności producenta dla danego modelu już nie. 

 

Pomysł na forum pewnie nie zauważyłeś ale już wcześniej założyłem. LINK https://nasz.orange.pl/t5/Pomys%C5%82y/Aktualizacja-firmware-Orange-Flybox-LTE-Huawei-B525s-23a-i/idi-p/111027


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a

Bardzo subiektywnie: te urządzenie zostało udostępnione na rynek mass-owy, a w segmecie SOHO "jest bo jest". Nie pracuję w Orange, więc nie wiem jakie konkretne decyzje zaważyły czemu tej opcji nie ma, a w innym sofcie jest (zakładam, że to co napisałeś w pierwszym wpisie jest prawdą bo nie mam możliwości zweryfikowania tego). Dla rynku mass każde ustawienie to jest bardzo duży koszt jeśli chodzi o obsługę.

Co do serwisu: za free nie, ale kiedyś można było za ok 50 zł zmienić soft ze wpisem w "wirtualną gwarancję" i potem móc dalej korzystać.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 68
  • 1

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a


@Piotrekk85napisał(-a)
Dla rynku mass każde ustawienie to jest bardzo duży koszt jeśli chodzi o obsługę.

W przypadku Orange to już nie jest koszt a zysk. Zadzwon na *900 za 2zl/min to się przekonasz. 🙂 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a

Uważasz, że 2 zł za min coś daje Orange? Bądźmy poważni, że przy takiej skali to na nic nie daje. To tylko kwestia dostępności usługi a nie zyski.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 68
  • 1

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a

@Piotrekk85 Koszt utrzymania jednego technika który będzie udzielał informacji przez telefon jak dla mnie wynosi znacznie mniej niż 120zł/h x 8h x 20 dni =  19200 zł/mies. Dlatego ja tu widzę, zysk i to spory przy efekcie skali a Ty tego nie widzisz?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a

Nie wiem jest jaka kosztochłonność ale wg mnie to dużo i mało zależy co liczysz. Na stanowisko doradcy Orange expert może wystarczy. Ale tam to nie laboratorium z zakresu R&D Orange. Prędzej takie osoby znajdziesz w social media. Ew poszukaj jakiegoś dyrektora od spraw technicznych czy urządzeń. Byś prędzej dowiedział się co i jak.

Koszt o którym pisałem wcześniej to coś innego. Każde ustawienie extra wymaga wielu działań "posprzedażnych":
- nauka klienta obsługi
- odpowiadanie na zgłoszenie klientów
- serwis techniczny (hard).

Na rynku mass są to duże koszty. Poza tym w Orange (w całej grupie) panuje coś takiego jak unifikacja doświadczeń klienta - klient niezależnie od kraju, rodzaju technologii na rynku mass powinien mieć "jednakowe" doświadczenie. Więc to też wyznacznik ucinania funkcji nie tylko w tym urządzeniu. Oczywiście takie stanowisko nie padnie od kogoś z Orange - to moja subiektywna opinia jako obserwatora tego co się dzieje. Na rynku SOHO wypada to słabo w praniu.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 68
  • 1

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a

@Piotrekk85 długo by tu dyskutować. Ja jestem przeciwny takim praktykom operatorów, którzy brendowaniem oprogramowania wprowadzają ograniczenia w funkcjonalności urządzenia, którą oryginalny producent zapewnia. Niech sobie poprawiają/optymalizują ergonomię menu webowego interfejsu ale nie przez wycinanie funkcjonalności przekierowania portów. Twoje tłumaczenia kosztami i wymaganiem działań "posprzedażnych" uważam za mało trafione (nawet jakbyś chciał tłumaczyć tu stanowisko Orange).

 

Czy Ci takie praktyki odpowiadają? Jeżeli nie, to zmobilizujmy się wspólnie aby głośno to przekazać do Orange. Wówczas może ktoś kompetentny z Orange będzie mógł zlecić stosowaną poprawkę do oprogramowania w tym urządzeniu.

 

Nawet brendowanie T-Mobile nie wycina funkcji przekierowania portów w tym modelu. Link do zrzutu ekranu https://forum.dobreprogramy.pl/t/przekierowanie-portow-na-routerze-huawei-b525-23s/555047

 

W dodatku taka praktyka Orange powoduję, że nie można korzystać sensownie z płatnej usługi Orange VPN przydzielającej publiczny adresu IP do interfejsu WAN urządzenia. Poza brakiem możliwości przekierowania portów również funkcja DMZ czy UPnP w oprogramowaniu Orange w tym routerze wygląda na niedostępną.

 

Więcej o usłudze VPN na stronach Orange ->

"Orange VPN statyczny zapewnia dostęp do internetu z publicznym IP. Dzięki usłudze Klient wykorzystujący internet mobilny jako domowy może korzystać z funkcji multimedialnych np. inteligentnego domu, połączenia do kamer internetowych, serwerów gier online, itp."


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a

Aby jakiekolwiek działania miałyby sens, musiałbyś mieć jakieś zaplecze albo duże poparcie. To nie jest takie łatwe przekonanie korporacji.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 68
  • 1

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a

"Chcieć to móc" 😉

 

Dlatego nawet jak ktoś nie ma routera Flybox LTE+ (Huawei B525s-23a) od Orange to proszę o głosowanie na pomysł -> https://nasz.orange.pl/t5/Pomys%C5%82y/Aktualizacja-firmware-Orange-Flybox-LTE-Huawei-B525s-23a-i/id...

 

Niestety wielu użytkowników nie zgłasza reklamacji na ten router od Orange i po prostu dla nie marnowania czasu i pieniędzy (wydzwaniając na *900) odsprzedaje go na allegro lub decyduje się na utratę gwarancji i samodzielnie rozkręca obudowę aby wgrać zmodyfikowane oprogramowanie, jak to jest opisane na http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=11&t=50771

 

Jak się wydaje na razie jestem samotnym wyjątkiem, który jeszcze nie poszedł w tym kierunku. Mój apel jest też w interesie Orange, aby do ich infrastruktury LTE było podłączanych jak najmniej urządzeń ze zmodyfikowanym i nie zweryfikowanym oprogramowaniem (a nuż zainfekowanych trojanem itp.), które może działać niestabilnie i ograniczać wydajność infrastruktury operatora.

 

Samo Orange w oprogramowaniu wprowadziło/zachowało mechanizm "Automatyczna aktualizacja" w menu "Ustawienia -> System -> Ustawienia systemu". Więc furtka do wczytania aktualizacji oprogramowania od Orange powinna być otwarta, jeżeli tylko Orange opublikuję aktualizację.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 0
  • 0

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a

Przez brak przekierowania nie działa np. gra Roblox na PC, pewnie i wiele innych. Gorzej bo kupiłem konsolę NVIDIA Shield i nie działa ani połączenie ze Steamem, ani GeForceNow - czyli dwie główne funkcjonalności konsoli. Wystarczy przełączyć router na B315 i jest ok. Dobrze, że mam dwa routery, bo byłby dramat.