Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 6
  • 0

Dost

to też już zrobiłam


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 6
  • 0

Dost

możże znajdzie się jednak ktoś kto ma funbox 2.0 i to robił ??? naprawdę potrzebuję tego na już a nie wierzę że to nie może działać skoro się da mieć połączenie na innym protokole niż http

może coś orange powinno ustawić u sb ??


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Dost

@Anonim  ale dlaczego na Funbox 2.0 i stałym łączu nie będzie działać? Oczywiście, że będzie.

 

@mimosah  Czy dopisek /IPv6 w loginie neostrady ? Nie powinno go być. Ja bym spróbował inny port dla testu. Generalnie nie powinno być żadnych problemów z przekierowaniem. Wpisujesz i już.

wtedy adres jest (publiczny adres ip) : (port)

np. 79.163.175.115:5478 lub adres.dynamicznyip.pl:5478

Anonim

Nie dotyczy

Dost

@BORAX  nie spotkałem się z tym by to działało z akcentem na FB, brat odpuścił bo nam się nie udało, zresztą z modemu GSM jest wygodnie i prosto, można korzystać z monitoringu poza domem, bez uwiązania do kabla Operatora, to duży plus.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Dost

@Anonim  nic nie rozumiem. Przecież tu chodzi o kamerę wysyłającą obraz do Internetu,  w domyśle stacjonarną. Po co więc do tego modem USB i korzystanie poza domem? Wydaje mi się, że pomyliłeś stronę "nadawczą" ze stroną odbiorczą.

Anonim

Nie dotyczy

Dost

Wizję z kamery uzyska się bez jakieś większej gimnastyki na FB, ale zdalny dostęp już nie, zresztą potrzebne były też inne usługi, FB niestety nie nadaje się dla wymagających użytkowników, jakby to było takie proste @BORAX  to na pewno byśmy to z bratem ogarnęli.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Dost

@Anonim Nie obraź się, ale ja dalej nie rozumiem co masz na myśli. Konfiguracja zdalnego dostępu na Funboxie ogranicza się do otwarcia tylko jednego portu lub zakresu(w zależności co wymaga program).

Ja np. mam postawiony swój serwer NAS, który jest widoczny w Internecie. Otworzyłem w tym celu dosłownie jeden port.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 6
  • 0

Dost

o witaj borax

widzę że przynajmniej Ty gadasz z sensem

to do sedna nie wiem co jest żle w całej układance

to co juz zrobiłam to:

-bez_ochrony- przed loginem

-firewall ustawiony na profil niski

-porty przekierowane na ip maliny wg skannera są otwarte

-ssh działa

-dynamiczny ip działa

-ftp działa

-w sieci lokalnej działa

 

i nie wiem co jeszcze jak to ugryżć

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Dost

@mimosah  Jeżeli inne usługi, które uruchomiłaś(tak, poprawiłem :P)  na malinie są dostępne z zewnątrz jak np. FTP, to problemu bym szukał w oprogramowaniu, które obsługuje kamerę lub w samym Raspberry Pi. Proponuję zmianę portu na np. 4566 lub jakikolwiek inny oprócz 80, 8080 itp.

Czy zablokowałaś malinie IP ustawiając statyczny adres w ustawieniach DHCP Funboxa?

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 6
  • 0

Dost

uruchomiłaś..... no nic bede szukać gdzieś indziej dzięki za pomoc borax