Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 37
  • 23
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Dzień dobry wszystkim 😉

 

Pomysły na Funbox 3.0? Sam jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem światłowodu Orange, a jednocześnie bardzo ubolewam nad faktem, że muszę się męczyć z FB3... Niestety, opcji na FB2+ONT nie miałem, aczkolwiek próbuję. Jakoś żyję - po prostu musiałem schować chwilowo dumę w kieszeń, sprzęt Ubiquiti trafił do pudełka i czeka na lepsze czasy. Może kiedyś...

 

Ale ja nie o tym. Jeśli można, chciałbym poznać uzasadnienie narzucania użytkownikowi jedynej słusznej konfiguracji DNSów i uniemożliwienia ich zmiany. Rozumiem, że Funbox to sprzęt dla zwykłych użytkowników, których nie interesują w sumie takie opcje, ale z drugiej strony to jest jedno z podstawowych ustawień, zwłaszcza jeśli ktoś chce mieć we własnej sieci własnego DNSa - powodów do zastosowania takiego rozwiązania jest wiele, choćby PiHole. Oczywiście, można konfigurować ustawienia DNSów na każdym urządzeniu, ale czy o to w tym chodzi, żeby ustawiać ręcznie ustawienia DNSów każdego połączenia na każdym jednym urządzeniu w domu?

 

Przy okazji dołączam się do komitetu błagalnego o tryb bridge. 

 

 

 

 

 

 


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Zaraz uruchomimy kategorię Pomysly dla Funbox i wtedy będzie można te pomysły zgłaszać a co więcej będziecie mogli je lobbować i zbierać wsparcie u innych użytkowników.

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@RemiSuper wiadomość mam nadzieje że tez będzie brany FB 2.0?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 34
  • 3
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Cały czas nie wiem dlaczego nie można wprowadzić funkcji mostka w Funbox3. To rozwiązanie załatwiło by większość problemów, o których piszą ludzie na forum. Większość z nas ma własne dożo lepsze routery. Opcja podłączenia własnego routera jako punktu dostępu nie rozwiązuje większości problemów. Tłumaczenie, że Funbox3 to świetny ruter jest dużym nadużyciem, brak mu prawie wszystkich zaawansowanych opcji a jego moc obliczeniowa i zasięg to porażka. Jeżeli firmy Ornge nie stać na dobre rutery dla zaawansowanych użytkowników to niech da sam modem ONT i umożliwi podpięcie własnego routera. Ja poprosiłem o zamianę FB3 na FB2 i spadłem z deszczu pod rynnę. Mimo wielu prób nie udało mi się sparować modemu z moim routerem. Ostatecznie wróciłem do FB3. Ostatecznie przez 2 lata będę miał upośledzoną sieć domową i po co mi w takiej sytuacji szybki internet?

 

Dorzucenie funkcji mostka do firmware to żaden problem trzeba tylko chcieć. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 24
  • 1

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Tylko UBNT USG można bez problemu podłączyć pod ONT, więc problem się sam rozwiąże 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Specjalnie przeczytałem ten wątek bo także interesuje Mnie używanie własnego rutera a wypowiedz ostatnia "Devwrc" Mnie zainteresowała tak jak wielu osób ,którzy zamiast FUNBOXA 2.0 używają swojego urządzenia.

Tak wiele osób chce mieć własny ruter i najlepiej stały adres IP a ciekawi Mnie bardzo czy taka zamiana ma wpływ na lepsze wykorzystanie możliwości łącza pod względem czasu opóźnień na korzyść własnego rutera na łączu ORANGE FIBER.

Kiedyś dużo korzystałem z HAMACHI ale też tworzyłem serwer by pograć w gry typu Heroes of Might and Magic miałem problem z połączeniem a raczej znajomi nie widzieli Mnie w sieci.

Tak samo jest trochę serwisów i gier online ,które właśnie stałe IP traktują priorytetowo i można mieć niższe czasy opóźnień na łączu.

Szkoda ,że dużo ludzi porusza tu takie tematy a nikt nie zamieszcza zrzutów ekranu z przeprowadzonych testów przez i po użyciu własnego rutera zamiast FUNBOX.

W październiku i listopadzie 2016 roku ORANGE miał problem z grą League of Legends więc omijałem ten problem VPN a mimo tego miałem tylko 55ms PING.

Przed tymi problemami miałem od 27-34ms PING a po zmianach w konfiguracji sieci z pewnością czasy opóźnień wynoszą od 36 do 47ms.

Ewidentnie pogorszyło się i ciekawi Mnie czy zastosowanie swoje rutera zmniejszy te czasy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Opisz problemy z pingiem do gry w nowym dziale gry online. Tam jest osoba z Orange co może pomoże.
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?


Piotrekk85 napisał(-a):
Opisz problemy z pingiem do gry w nowym dziale gry online. Tam jest osoba z Orange co może pomoże.

@Piotrekk85Fajnie to ująłeś  Orange co może pomoże.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Jeśli pomysłem Orange jest zajmowanie się każdą z gier osobna, to może warto zaznaczyć ten problem.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 34
  • 3
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Problem polega na tym, że swojego routera nie da się podpiąć bo FB3 i FB2 nie obsługują trybu bridge. Osoby, które sparowały swój router z FB zrobiły to w trybie access point. W tym trybie w podpiętym (naszym) routerze nie działa połowa funkcji. Do samego modemu ONT, który jest dołączony do FB2 również nie da się podpiąć własnego routera. FB3 i FB2 to routery z niskiej półki i nie posiadają one większości opcji między innymi QoS. Brak QoS może powodować problem np. w przypadku gier.

I to kwalifikuje się do zgłoszenia do UOKiK.

Jeżeli chodzi o pingi to zależą one w dużej mierze od serwera, z którym się łączymy. Na rysunku orange1 można zobaczyć, że łącząc się z serwerem Orange z Gdyni do Gdańska ping równy jest 0 ale można znaleźć takie serwery gdzie ping osiągnie wartość ponad 100 dla porównania orange2.

Jeżeli chodzi o stałe IP dla zwykłych śmiertelników to w firmie Orange można o nim zapomnieć.orange1.JPGorange2.JPG