Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 68
  • 1

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a

Wiadomo, że w tym routerze Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a,

Wersja sprzętu modemu: WL1B520FM
Wersja oprogramowania modemu: 11.189.61.00.159
Wersja interfejsu www: 21.100.44.00.03

 

Orange wyciął możliwość ustawienia przekierowania portów (nie ma znaczenia czy ma się włączoną usługę Orange VPN czy statyczny VPN), co dla wielu klientów było ogromnym zaskoczeniem tym bardziej, że w modelu Huawei B315 z dystrybucji Orange funkcja przekierowania portów była dostępna.

 

Czy jest ktoś kompetentny aby Orange wydało stosowaną aktualizację firmware'u w tym routerze, który taką funkcjonalność przewróci?

 

Szkoda aby użytkownicy byli zmuszani na utratę gwarancji na urządzenie i samodzielne wgrywanie jakiego zmodyfikowane oprogramowania Huawei, tym bardziej jak oryginalne oprogramowanie Huawei posiada taką funkcjonalność. Link poniżej ze zrzutem ekranu.

http://screenshots.portforward.com/routers/Huawei/B525s-23a/Virtual_Server.htm

 

Zmiana bootloader'a umożliwiające wgranie zmodyfikowanego oprogramowania wymaga niestety rozkręcenia routera co wiąże się z utratą gwarancji:

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=11&t=50771

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 68
  • 1

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a

Router Flybox LTE+ (czyli Huawei B525s-23a) otrzymał w końcu aktualizację oprogramowania.

 

Wersja sprzętu modemu: WL1B520FM
Wersja oprogramowania modemu: 11.190.61.00.159
Wersja interfejsu www: 21.100.45.00.03

 

Obecnie router ma już możliwość przekierowywania portów, konfigurowania aplikacji specjalnych, ustawiania DMZ, włączania UPnP, ustawiania NAT (symetryczny vs asymetryczny).

 

Dziękuję Orange oraz wszystkim zaangażowanym w poparcie mojego pomysłu Szczęśliwy mężczyzna

 

Link to wątku w tej sprawie.

https://nasz.orange.pl/t5/Pomys%C5%82y/Aktualizacja-firmware-Orange-Flybox-LTE-Huawei-B525s-23a-i/id...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

38 ODPOW. 38

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 68
  • 1

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a

Zgłosiłem pomysł w tym temacie:

https://nasz.orange.pl/t5/Pomys%C5%82y/Aktualizacja-firmware-Orange-Flybox-LTE-Huawei-B525s-23a-i/id...

 

Używam i płacę za usługę biznesową Internet LTE dla Firm Biurowy wraz z włączoną usługą VPN (skonfigurowany na routerze profil VPN) a przez router FlyBox LTE+ (Huawei B525) dostarczony przez Orange nie mogę włączyć przekierowania portów tak jak to jest możliwie na dostarczanym przez Orange a  wycofywanym Huawei B315. Żenująca wpadka Orange. Z tego co czytam to klienci Orange w innych krajach np. Belgii również są wściekli https://community.orange.be/t5/Internet/Huawei-B525-port-forwarding/m-p/6462

 

Wymagana pilna aktualizacja oprogramowania.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a

Wg mnie to nie wpadka ale feature. Większość klientów (choć nie wszyscy) oczekuje prostych paneli urządzeń. Tym bardziej jeśli jest jak piszesz w pierwszym wpisie, że jest soft który ma tę funkcję.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 68
  • 1

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a

Jeżeli Orange chciało uprościć webowy panel zarządzania to należało to zrobić jak np. niemiecki AVM w routerach Fritzbox poprzez dodanie przełącznika o nazwie typu "Widok zaawansowany".

 

https://pl.avm.de/serwis/fritzbox/fritzbox-7490/baza-wiedzy/publication/show/1652_Enabling-the-advan...

 

Jeżeli funkcjonalność przekierowywania portów ("port forwarding" inaczej zwana też "virtual server") jest w routerach Orange traktowana jako zbędny "feature" i Orange nie uprzedza o tym klientów przy zakupie routerów od nich to strach pomyśleć czego jeszcze można się spodziewać.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a

A czemu musi uprzedzać o tym?

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 68
  • 1

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a

Oczywiście Orange nic nie musi ale jak nie chce mieć poirytowanych i wściekłych klientów którzy zawierając umowę na odległość na usługę biznesową "Internet LTE dla Firm Biurowy" dostają urządzenie pozbawione części funkcjonalności. 

 

Klienci również pozbawieni są możliwości reklamacji urządzenia, ponieważ Orange twierdzi, że konsultant nie wprowadził klienta w błąd (no bo niby jak jeżeli pracownik Orange nie poinformował o braku części funkcji w oprogramowaniu urządzenia a klient sam nie zapytał o taką funkcjonalność).

 

Ja już słyszałem od któregoś z konsultantów, że funkcja przekierowywania portów jest dostępna po włączeniu usługi VPN co oczywiście bez zmiany oprogramowania okazuje się niemożliwe.

 

Obecnie kupując router czy telefon w Orange to proponuję podczas nagrywanej sesji rozmowy zadać kluczowe pytanie "Jakich funkcjonalności pozbawione jest oprogramowanie urządzenia z dystrybucji Orange w porównaniu z oryginalnym urządzeniem i oprogramowaniem dostarczanym przez producenta?"

 

Wówczas mamy szansę na pozytywną reklamację na urządzenie jeżeli opiekun nie przekaże informacji, że akurat Orange pozbawiło routera przekierowania portów.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a

Nie ma czegoś jak kluczowe funkcje dla danego typu urządzenia. Nie potrzebnie też mieszasz sprawy usługi z urządzeniem. Poza tym nie wiem czy to działa dla tego modelu ale w starszych Huawei można było zmienić wersję softu bez utraty gwarancji w serwisie. Kontaktowałeś się ze wsparciem Huawei?
Anonim

Nie dotyczy

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a

@WaMaR każdy operator stosuje ograniczenia w swoim sprzęcie, poprzez brand oprogramowania, jak chcesz mieć wszystkie funkcje to trzeba kupić sprzęt z wolnego rynku, pomysł na forum załóż, będzie nadzieja że poprawki dadzą.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 49
  • 68
  • 1

Przekierowanie portów Flybox LTE+ czyli Huawei B525s-23a

@Piotrekk85 w swoim życiu używałem naprawdę wiele różnych routerów klasy SOHO i w żadnym nie spotkałem się z niedostepnoscią funkcji przekierowywania portów. Może dla Ciebie (i nie tylko) to nie jest kluczowa funkcja ale dla dużej liczby użytkowników uwierz, że jest.

 

To tak jakby w brendowanych telefonach Orange była wycieta w Androidzie funkcja np. tethering przez hotspot Wi-Fi. Bo przecież to nie jest kluczowa funkcja a telefon pozwala na rozmowy głosowe.

 

Co do usługi to zaznaczam, że router dostałem do usługi biznesowej dla firm do obsługi biura w niedużych firmach przez co powinien być to model o nie najsłabszych / ograniczonych możliwościach którego mógłbym się spodziewać przy zakupie usług dla osób fizycznych np. usługi na kartę. 

 

Niestety bez ingerencji w urządzenie (rozkrecenie obudowy) co wiąże się z utratą gwarancji, nie można w tym modelu wgrać innego niż od Orange oprogramowania.

 

Dzisiaj w jednym z serwisów Huawei nie było żadnego z techników i będę jeszcze w poniedziałek dzwonił do nich. Niemniej nie jestem przekonany, że w ramach gwarancji uda się zmienić oprogramowanie na oryginalne Huawei.