Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Funbox 2.0 - jakim urządzeniem wzmocnić wifi?

► W temacie doprecyzowano tytuł - Moderator Wiktor ◄

 

Witam

mam funbox 2 z ONT i 600 Mb po kablu. Ale wifi słabo chodzi. W innym pokoju...40 -70 Mb

Jakie urządzenie kupić : router czy acces point  zeby wifi działalo 400 może 500 Mb?

Laptop NIE MA gniazda sieciowego więc Tylko wifi

Z góry dziękuję za radę

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 2.0 - jakim urządzeniem wzmocnić wifi?

@danaiolek  Jeżeli chodzi o router TP-Linka to model C2300 lub C3150. Pytanie jaką prędkość i ile anten(MU-MIMO) obsługuje twoja karta sieciowa w komputerze.

Pamiętaj...żeby uzyskać maksymalną prędkość router i komputer muszą się widzieć. Ściana znacznie obniży prędkość transmisji.

P.S. Myślałeś może o sprzęcie na 802.11ac(Wi-Fi 6) ? Zupełna nowość i sprzęt drogi.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

fun box 2 jakim urządzeniem wzmocnić wifi

A jaki standard wifi obsługuje karta sieciowa w laptopie? Jakie standardy wifi obsługują inne podłączone urządzenia?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Funbox 2.0 - jakim urządzeniem wzmocnić wifi?

laptop ma kartę atheros 2  i 5 ghz  i standard ac mysle ze do  600 Mb

pozostałe to dekoder icu 100 ale myślę go połączyć z fun box 2 kablem


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 2.0 - jakim urządzeniem wzmocnić wifi?

A próbowałeś na chwilę wyłączyć dekoder i ponownie uruchomić router - czy jest lepiej?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

fun box 2 jakim urządzeniem wzmocnić wifi

@danaiolek  za pomocą aplikacji Mój Funbox na smartfon sprawdź jaki kanał wifi będzie najlepszy w danym pomieszczeniu. Aplikacja prowadzi jak to sprawdzić. W skrócie, pierwsze badanie kanałów przy routerze, drugie w miejscu gdzie używasz innych urządzeń (inny pokój). Teraz nie mogę pokazać zrzutami z appki. Jeśli mnie pamięć nie myli to coś takiego było już tu gdzieś opisywane. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Funbox 2.0 - jakim urządzeniem wzmocnić wifi?

Włączanie i właczanie sprzętu nie pomoże.Laptop przy fun box pokazywał 278Mb przy 300 Mb na kablu.

Ale chcę przesłać wifi do drugiego pokoju i żeby tam mieć chociaż 300-400 bo podnioslem prędkość na kablu do 600Mb.Nie wiem tylko co dokupić a sciana gruba,,,


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Funbox 2.0 - jakim urządzeniem wzmocnić wifi?

Mój fun box sprawdzę ale myślę że sama zmiana kanałów nie da 400 Mb.

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Funbox 2.0 - jakim urządzeniem wzmocnić wifi?

Z tego co doczytałem najlepiej kupić dobry sprzęt , podłaczyć do fun box kablem i żeby rozsiewał te 600 Mb.Tylko musi się z fun box " lubieć" 

Prowadzić kabel przez ściany nie chcę                                                                                             


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Funbox 2.0 - jakim urządzeniem wzmocnić wifi?

Kiedyś testowałem wzmacniacz WiFi - opis moich doświadczeń znajdziesz tu

Aktualnie "wynająłem" od Orange Smart WiFi Box (jeśli dobrze pamiętam nazwę) za  10 zł miesięcznie.

 

Update. Urządzenia (router i wzmacniacz) mam sparowane po WiFi a dekoder i telewizor podpięte do Smart Wi-Fi kablami. W tym samym pokoju co Smart korzystam z laptopa, po WiFi.... Niestety czasami nie wie z którego źródła sygnału korzystać... Wtedy idę z nim w pobliże routera, ponawiam połączenie z internetem... 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Funbox 2.0 - jakim urządzeniem wzmocnić wifi?

@danaiolek  Żeby poleciało 500 Mbit/s to musisz mieć urządzenie klasy 802.11ac o prędkości nie mniejszej niż 1300 Mbit/s. Z tych tańszych to routery TP-Linka dają radę, podpinasz taki router w trybie AP(opisywałem setki razy).

Taką prędkość uzyskasz metr, może 1,5m od routera bez żadnych przeszkód, przez ścianę zapomnij i oczekuj około 250-350 Mbit/s.