Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

czy droga jest usługa Orange energia ?

Czyli mniej więcej powinniście zużywać tego prądu tyle co @Piotrekk85  ( dwie dorosłe osoby ) Myślę, że Wy też dorosłe i nie wykańczacie pralki tak jak ja 😞  A kuchenka mikrofalowa jest ? i czajnik bezprzewodowy też jest ? a może i bolier na gorącą wodę również jest ? Sorry że tak pytam ale jakoś muszę - tak mi się wydaje @Citi2017 

 

O ludzie trzymta mnie zamiast bojler napisałam ble, ble, ble błąd 😞

Aha @Piotrekk85 pisał o jakichś fachowcach którzy biorą 16 zł co miesiąc za Orange energię 😞


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6511
  • 15867
  • 84

czy droga jest usługa Orange energia ?

@wscieklaewka  czajnik tak jest używam  mikrofale mam ale używałem jej ostań raz 3 lata temu mam jeden pokój Piotr ma dwa chyba  mam centralkę w bloku mieszkam 


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

czy droga jest usługa Orange energia ?

Ciekawe i muszę dokładnie się dowiedzieć od koleżanki jak to jest u niej naprawdę że ma prąd z Orange i tak mało płaci. Jest ich dwoje, pokój mają jeden ale przedzielony na dwa. Komputer jest, czajnik też jest, telewizor idzie non stop. Mikrofali brak 🙂 ale nadpłatę za prąd miała hm.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6511
  • 15867
  • 84

czy droga jest usługa Orange energia ?

@wscieklaewka  nie wiem jak jest z Orange Energia jak  Energia obrót operatora ale szukam innego  

Anonim

Nie dotyczy

czy droga jest usługa Orange energia ?

@wscieklaewka , ja bym się nie "podpierał" opowiastkami kogokolwiek, dopóki nie pokaże Ci rachunku. Bo bajać można tak samo umiejętnie, jak pisać na papierze czy w necie. U mnie dzienne zużycie jest w granicach 3-5 kWh, w zależności od okoliczności. Wszystkie urządzenia oraz oświetlenie od 100W w górę, żrą prąd niczym głodne ślimaki. Od klasy energetycznej urządzeń zacznij @Citi2017  i na tabliczkach znamionowych masz moc wyrażoną w watach (W). No i @wscieklaewka  dobrze Ci radzi...mamy XXI w., a nie ciemnogród.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

czy droga jest usługa Orange energia ?

@Citi2017 

@Anonim  dał Ci chyba link ( jakiś namiar na Orange energię - bynajmniej tak mi się wydaje ) Musisz do nich zadzwonić i dowiesz się jak to jest naprawdę ( bez jakichś tam " kruczków " tylko ) Ładnie spytasz ale na razie bez umowy 🙂 tylko z zainteresowania ofertą...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

czy droga jest usługa Orange energia ?

Kiedyś w Orange Enerdze było taniej. Obecni klienci mogą mieć inne oferty. Obecnie dla mnie w Olsztynie są tylko ogólnopolskie oferty ze strony https://www.orange.pl/view/energia

ene.PNG

Osobiście mam inną opcję na pomoc fachowców, więc nie potrzebuję dubla z Orange. Inne oferty są dostępne na przedłużenie umowy, dla klientów w kampaniach wychodzących (gdy dzwonią z Orange Energia do klientów) czy w salonach na wybranych terenach.

 

Ja obecnie korzystam z taryfy dla osób niekorzystających z prawa wyboru sprzedawcy (link) i płacę 0,2979 zł/1kWh brutto bez żadnych opłat handlowych. Co widać oferta po lewej jest tańsza, po prawej droższa. Po lewej przy zużyciu 100 kWh oszczędzam tylko 28 groszy, a dopłacę 16,99 zł opłaty handlowej na miesiąc. Owszem mając umowę terminową ma się gwarancję ceny, ale nawet jeśli prąd za "sprzedaż" pójdzie w górę razy dwa (jak na początku roku w mediach wieszczyli), to i tak wyjdzie mi taniej niż z tą opłatą handlową. Większość opłat za prąd u mnie to opłaty za dystrybucję co z uwagi na brak możliwości zmiany dystrybutora - nic się tu nie ruszy. 

 

Co do zużycia, gdzieś słyszałem że norma na gospodarstwo domowe w mieszkaniu jest taka, że 50 kWh na miesiąc to urządzenia stałe (pralka, lodówka itp). Potem po 50 kWh jeśli mamy kuchenkę elektryczną lub ogrzewanie (ja mam kuchenkę gazową i ogrzewanie centralne). I potem koło 20-25 kWh za osobę dorosłą. Za dzieci do ok 10 lat powinno się liczyć połowę, ale to już różnie. Są w necie różne kalkulatory. 


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

czy droga jest usługa Orange energia ?

@Anonim  od kiedy głodne ślimaki żrą prąd to ja nie wiem, za to wiem że nie ugotowałam obiadu kurka wodna 😞 ale mam barszczyk i krokiety więc zaraz coś zmajstruję tak myślę.

Dodam że u mnie lodówka to pracuje i końca nie słyszę ( 40 minut ) muszę wymienić bo teraz zobaczyłam że uszczelka się rozerwała no i żarówka w lodówce to taka tradycyjna jest ( zemszczę się choćby nie wiem co i kiedyś kupię nową ) Pralka niby energooszczędna ale jak pierze to tych diod się za dużo świeci - więc to raczej fikcja z tą oszczędnością. Ale za prąd płacę mniej niż @Citi2017  i @Piotrekk85  ( nu może się nie zdziwię, albo odwrotnie jak dostarczą mi rachunek 😞


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

czy droga jest usługa Orange energia ?

@wscieklaewka: a nie mieszkasz gdzieś w centralnej lub południowej Polsce? Jeśli tak, to normalne że płacisz mniej bo masz elektrownie w pobliżu.
Anonim

Nie dotyczy

czy droga jest usługa Orange energia ?

@wscieklaewka , to tylko porównanie Emotikon: Język ze ślimakami. Ja mam 1 kWh za 0,24110, ale tak naprawdę to wszystkie opłaty (handlowa, dystrybucyjna, abonamentowa, itd.) windują cenę do ponad 60gr z 16 -oma cyframi po przecinku...jak wspominałem wcześniej. Czas pomyśleć o dotacjach związanych z własną elektrownią słonecznąEmotikon: Bardzo szczęśliwy