Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Anonim

Nie dotyczy

Konfiguracja konta e-mail w Multi Box w SG GT-S5610 (Utopia)

@spiro , rozumiem Twoje słowa. Chcesz dobrze, a ja bez karty pamięci nie zrobię backupu i dlatego nie zresetuję póki co. Może coś wykombinuję jutro.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Konfiguracja konta e-mail w Multi Box w SG GT-S5610 (Utopia)

Ponieważ w ręce wpadł mi na dłużej s5611 to pozwolę sobie odśnieżyć temat 🙂

Konfiguracja profili danych z których należy skorzystać jest tu.

Na początek ostatnie poprawne parametry dostarczone przez orange, obowiązujące od 1 lipca 2021:

Dane konfiguracyjne
Dla poczty przychodzącej:
adres serwera „poczta.orange.pl",
Port: 993 (IMAP),
Port: 995 (POP3),
Szyfrowanie: SSL

 

Dla poczty wychodzącej:
adres serwera „poczta.orange.pl",
Port: 465 (SSL),
Port: 587 (TLS),
Włączona autoryzacja SMTP.

Oczywiście jako login należy podać pełen adres email z multiboxa.

 

Okazało się, że s5611 różni się w konfiguracji od wspomnianego b2700, niestety na niekorzyść tego pierwszego. Konfiguracja ręczna jest mocno okrojona z opcji, i dodatkowo telefon ma tendencję do skracania nazwy użytkownika do tej przed małpą. Na liście z popularnymi skrzynkami jest Gmail, który daje się skonfigurować, bo tam można podać tylko samą nazwę, a na koncie google wymagana jest włączona zgoda na dostęp mało bezpiecznych aplikacji. Jednak później edytując parametry, których jest więcej niż przy ustawianiu skrzynki od zera, to i tak ani razu nie udało mi się pobrać wiadomości na telefon, pojawiał się komunikat o przekroczonym czasie połączeń z serwerem. Być może w przyszłości jeszcze uda mi się coś wymyśleć, to dam znać czy coś się u mnie z tematem ruszyło...