Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

W dzisiejszych czasach jest to do zweryfikowania. Jak nie chcesz reklamować, można na bilingu odszukać dzień i godzinę a potem przejrzeć np historię przeglądarki (o ile się jej nie czyści).

Poza tym ciężko się przyznać do głupich rzeczy także przed sobą.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 18
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Czyli masz ludzi za nieuków...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Sam to napisałeś.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 18
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Nie rozumiem dlaczego dla Ciebie to takie nieprawdopodobne, że nadal może się zdarzyć sytuacja z powodu jakiegoś błedu programowego, ktora powoduje naliczanie opłat, a nie z tego powodu, że ktoś mógł klknąć "zamawiam i płacę". W bankomatach też nieraz nie wypłaciło mi pieniędzy, ale środki na koncie blokowało. Jak sytuacja była masowa to już się w banku w progu śmiali, ale czasem byłem wśród szczęśliwców i wtedy też mi sugerowali na początku, że ja coś zrobiłem nie tak i że to moja wina. Może jednak zareklamuje, choć nie wiem czy będzie to takie proste po cesji konta.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Okej, może zdarzyć się taka sytuacja. Ale warto ją reklamować. Co do cesji - ona nie wpływa na reklamację jednak osobą uprawnioną do wniesienia reklamacji jest ten abonent na którego była umowa w momencie wystąpienia tego zdarzenia, na kogo była faktura.

Tylko przede wszystkim uważam, że operatorzy powinni lepiej edukować klientów czym jest tzw. direct biling czyli zakupy przedmiotów cyfrowych poprzez klikanie w guzik "zamawiam i płacę". Napisałeś: "Nikt też nie wyciągal moich prywatnych danych jak te powiązane z numerem usługi mobilnej. " I tu właśnie jest niedomówienie - korzystając z mobilnej transmisji danych już udostępniasz informacje o sobie (swoim numerze). Więc sam "właściwy guzik" wystarcza.

Może też na tym forum jest głosem mniejszości, ale w społecznościach np. graczy takie zakupy przez direct biling są popularne i przede wszystkim wygodne. Postulowanie by takich płatności nie było wcale przez niektórych w tym wątku spowoduje tylko tyle, że trzeba będzie biegać po kupony do kiosków lub będzie konieczność używania wypukłych kart płatniczych które nie każdy posiada. Każdy powinien mieć wybór.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 18
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Wysłalem zapytanie z reklamacją, bo z konta żony już się nie da lub chwilowo się nie da przy przenoszeniu usługi z tamtego konta abonenckiego na moje. Póki co nie mam dostępu do faktur, ani niczego innego. Przeniesienie trwa ponoć do dwóch tygodni, ale ja już mam dostęp do numeru na swoim koncie abonenckim, wygląda to inaczej niż przy wiązaniu kont na jednym widoku. Zobaczymy jak się dalej potoczy.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Właśnie dzisiaj dowiedziałem się że mnie Orange do spółki z gamemine okradło na 48 zł! Ostatni raz jestem w Orange. Dawno mnie tak nie wydymano


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Hej,

 

u mnie była podobna sytuacja Gamemine. Dwa smsy przyszły w poprzednim i dwa w tym (sierpień). Włączyłam blokade do takich smsków, napisałam reklamacje do orange o zwrot należności. Odpowiedź, ze do gamemine powinnam skierować. ale na jakiego emaila?

Macie jakis adres?

Z góry dziękuję za odpowiedz. Pewertowałam 7 stron forum i nie znalazłam w żadnej z wypowiedzi.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

http://pl.gmhelp.cc/selfcare#!/contact
Tel +48 222 922 724
Email pl@gmhelp.cc

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Dokładnie, jeszcze dostaniesz może jakiś rabat 🙂