Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange


@Tomek111 napisał:

Mam podobny problem 😠 Jestem oburzony złodziejskimi praktykami Orange i partnerów czy jakoś tak. Nie dość że naliczaja mi zł za cos czegi nie zamawialem to jeszcze trace teraz swoj CENNY czas na szperanie po forach i szukanie jakichś informacji



@Tomek111,

stworzyliśmy krótki FAQ :). (Wspomniał już o nim @zbignieww). Będzie łatwiej dotrzeć do najbardziej istotnych informacji, związanych z aktywacją takiej subskrypcji.

Zachęcam do lektury Szczęśliwy robot. Dzięki niej zobaczysz, jak wygląda sytuacja z naszej perspektywy Szczęśliwy mężczyzna.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

witam, naciągnęli mnie najpierw na 11,97 za mc kwiecień po czym za maj dostałam do zapłaty   47.88
po reklamacji otrzymałam odpowiedz, która wkleiłam
 
GameMine jest mobilnym portalem do gry, który oferuje ponad 700 najlepszych na świecie gier dla Twojego smartfona.  Dzięki subskrypcji można przewijać, wyszukiwać lub przeglądać kategorie i wybierać gry, w które pragniesz zagrać. Subskrybent ma pełny dostęp do gier, bez żadnych form reklamy, a także bez dodatkowych zakupów w aplikacji. Katalog gier GameMine prezentuje każdą kategorię, gatunek, zainteresowanie oraz przedział wiekowy, by zadowolić nawet najbardziej wymagających graczy.
 
Usługa GameMine została aktywowana na telefonie komórkowym +48................. dnia 28.04.2019 r. o god.15:05:36  Aktywowała Pani (lub inna osoba, która znajdowała się w tym czasie w posiadaniu Pani telefonu) serwis, klikając na baner reklamowy, skąd została Pani przekierowana na stronę startową serwisu - http://pl.gamemine.com. Tam, po ponownym naciśnięciu odpowiedniego przycisku, potwierdziła Pani swoje zainteresowanie subskrybcją.
 
Informacje o serwisie, jego kosztach i możliwości wypisania są dostępne na stronie internetowej i podane do informacji użytkownika przed aktywacją serwisu. Do aktywacji serwisu nie dojdzie, jeśli użytkownik telefonu komórkowego jej nie potwierdzi poprzez użycie odpowiedniego przycisku na stronie internetowej.
 
Po aktywacji serwisu do użytkownika zostaje wysłana bezpłatna wiadomość powitalna, która zawiera informacje o serwisie, jego kosztach i możliwości wypisania. Informacje te zostają podane do wiadomości użytkownika po raz drugi. Mamy nadzieję, że powyższe informacje pomogą Pani zrozumieć, w jaki sposób numer telefonu komórkowego został zarejestrowany w naszym serwisie. Regulamin i warunki użytkowania serwisu, adres e-mail i numer infolinii oraz wszystkie dodatkowe informacje zostały umieszczone na stronie docelowej reklamy online.
 
Po trzech dniach zostaje przedłużony dostęp do subskrypcji, a do użytkownika telefonu zostaje wysłana wiadomość o naliczonej opłacie. Otrzymała Pani 6 takich SMS-ów.
 
Do aktywacji usługi GameMine może dojść również za pośrednictwem mobilnego routera, do którego jest przypisana karta SIM. Dzieje się tak wtedy, gdy użytkownik telefonu komórkowego łączy się z Internetem przy użyciu routera.
 
Do zakończenia subskrybcji na Pani telefonie komórkowym doszło 05.06.2019 r. o godz. 17:40:03 
 
Przypominamy, że to zarejestrowany właściciel telefonu ponosi pełną odpowiedzialność za jego użytkowanie. Nie ponosimy odpowiedzialności za osoby niepełnoletnie korzystające z telefonu oraz aktywujące nasze serwisy.
 
W załączeniu znajduje się potwierdzenie z systemu o aktywacji z Pani numeru telefonu.

 Mamy nadzieję, iż powyższe informacje są pomocne.
 
W ramach gestu dobrej woli chcielibyśmy Pani zaproponować zwrot kosztów użytkowania serwisu w wysokości 35,91 zł.
Prosimy o potwierdzenie, jeśli zgadza się Pani z oferowaną kwotą.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

To odpowiedź z Orange czy Gamemine?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 21
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

To samo teraz z Gameasy.pl POLAND, zostało mi już naliczone 44zł. Jak łącząc się z itnernetem ktoś widzi mój numer telefonu czy numer umowy ? Jakim cudem obciążą mnie widząc tylko mój adres IP ? Ewidentnie ta firma współpracuje z Orange. W nic nie klikałem nic nie uruchamiałem żadnej subskrypcji i nalicza mi opłaty co 7dni 15zł .... PS: Używam modemu, nie telefonu przez wifi łączę sie z innymi komórkami jakim cudem mam opłaty naliczone ? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Coś się nie dodało?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 21
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Warunki Gameasy
 
Obsługa Klienta:
Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące niniejszej Umowy, prosimy o kontakt z:
Buongiorno France 
Do wiadomości Obsługa Klienta / Gameasy
7 rue du Faubourg Poissonnière
75009 Paryż
FRANCJA
Infolinia: 0-0-800-141-0196 (połączenie bezpłatne z telefonów stacjonarnych; w przypadku połączeń z urządzeń mobilnych mogą być naliczane standardowe opłaty sieciowe) 
Email: contact@gameasy.pl

 

 

Coś takiego francuska frima !!! ??? jak ORANGE


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Masz jakieś pytania?

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 21
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

|Jakim cudem nalicza mi opłaty jak nikt nie zna numeru SIM z routera, a żeby wysłać sms z routera muszę się zalogować na niego i dopiera wysłać wiadomość, a tylko ja mogę na niego się zalogować.  Jakim cudem   ? 

 

Okres

Od 10 sierpnia do dzisiaj

Wykaz zakupów usług elektronicznych

Zrobiłaś zakupy na usługi elektroniczne na łączną kwotę 44,97 zł.

  • 13 sierpnia 2019

    Dostawca

    DOCOMO Digital

    Nazwa usługi

    gameasy.com INFO: 008001410196 support.pl@customerservices.pl

    Koszt

    14,99 zł

     

    Następnie:

     

    Dlaczego nadawcą jest ORANGE ?

     

     Orange
    Otrzymujesz dostep do www.gameasy.pl INFO: 008001410196 support.pl@customerservices.pl, koszt 14.99 pln co 7 dni. Rezygnacja-kliknij: http://www.gameasy.pl/#!/status Twoje potwierdzenie warunkow zamowionej uslugi dostepu znajdziesz po zalogowaniu się na www.orange.pl/mojorange w zakladce Dodatkowe Zamowienia.

     

     

     

    Następna:

    Orange
    Twój PIN: *****. Wpisz PIN jeśli chcesz skorzystac z uslugi VODONLILNE4U ktorej koszt wynosi 21.99 pln co 7 dni.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

W niektórych serwisach aktywacja może nastąpić bez wpisywania pinów. Wystarczy kliknięcie w guzik "zamawiam i płacę". Jeśli karta sim jest w routerze z funkcją wi-fi, każde urządzenie podłączone może dokonać aktywacji bez dodatkowych pinów czy weryfikacji.

Jeśli chcesz to zablokować, na mój Orange lub Bok włącz blokadę na usługi elektroniczne. Jeśli chcesz zwrotu opłat, napisz maila na adres podany przez Ciebie - zwykle jak to pierwszy raz to powinni Ci zwrócić opłaty.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 21
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

W jaki sposób ? Jak podany jest tylko zewnętrzne IP ? W jaki sposób wiedzą jaki mam numer karty SIM ? Muszą mi podesłać sms na konkretny numer i muszę odpowiedzieć, czyli potwierdzić z konkretnego numeru. Inaczej każdy sąsiada numery by wpisywał. Niczego z routera nie wysyłałem, żadnego sms, bo tylko tak mógłbym potwierdzić członkostwo. SMS przychodzą z numeru Orange !!!!