Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 25
  • 2

Opłata na fakturze za usługę, której nie zamawiałem

Przeczytaj od deski do deski temat: https://nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/Na-karte/page/1/thread-id/172

 

Będziesz wiedział o robić, bo pracownicy Orange (również ci incognito) raczej nie pomogą.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Opłata na fakturze za usługę, której nie zamawiałem

Tu nie mówimy o usługach premium. Tylko o usługach elektronicznych. Więc można poczytać inny tasiemiec https://nasz.orange.pl/t5/Inna-oferta/Nicesportspl-com/m-p/62416#M1560

W przypadku usług premium, odchodzi VAT (dla Państwa), 50% zarabia operator, 50% dostawca. Przy usługach elektoronicznych zwykle Vatu nie ma, albo odprowadza go dostawca. Np. w google play https://support.google.com/googleplay/android-developer/answer/112622?hl=en 70% idzie do developera aplikacji. 30% zostaje w google i operatora płatności (tu już dalszego podziału nie ma).


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 93
  • 25
  • 2

Opłata na fakturze za usługę, której nie zamawiałem

Usługi premium, czy usługi elektroniczne - zasada postępowania taka sama, pomocy również należy szukać w tych samych instytucjach konsumenckich.

 

Metoda postępowania osób powiązanych z Orange też taka sama, dlatego tym bardziej doradzam zapoznanie się wcześniej wskazanym tematem i kontakt z Rzecznikiem Praw Konsumenta, a przede wszystkim UKE (z ostatnim po wcześniejszej reklamacji u operatora Orange).

 

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Opłata na fakturze za usługę, której nie zamawiałem

@Piotrekk85

 

Gość dostaje esemesy po 36 zł każdy, Orange rozlicza te płatności, umieszcza je na swojej fakturze - i chcesz mi powiedzieć, że robi to z dobrego serca, nie dostając ani grosza z tych 36 zł?

 

Wybacz, ale trudno byłoby mi w to uwierzyć.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Opłata na fakturze za usługę, której nie zamawiałem

No nie, ale dostaje z tego kilka % a nie jak przy usługach premium 50% kwoty netto. Dlatego nie ma co się dziwić, że reklamacje są oddalane z informacją o właściwym toku reklamacji - u dostawcy.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 24
  • 0

Opłata na fakturze za usługę, której nie zamawiałem

Twoje potwierdzenie warunkow zamowionej uslugi dostepu znajdziesz po zalogowaniu sie na www.orange.pl/mojorange w zakladce Dodatkowe Zamowienia. Pozdrawiamy
2017-12-23 15:12:55
 
 
Witaj w Gameland! Otrzymujesz jednorazowy dostep na 2 tygodnie za 36,9zl z VAT.Pytania i reklamacje kieruj do Mobiltek pod reklamacje@mobiltek.pl lub (22)263934
2017-12-23 15:12:56
 
 
Twoje potwierdzenie warunkow zamowionej uslugi dostepu znajdziesz po zalogowaniu sie na www.orange.pl/mojorange w zakladce Dodatkowe Zamowienia. Pozdrawiamy
2017-12-23 15:23:23
 
 
Witaj w Gameland! Otrzymujesz jednorazowy dostep na 2 tygodnie za 36,9zl z VAT.Pytania i reklamacje kieruj do Mobiltek pod reklamacje@mobiltek.pl lub (22)263934
2017-12-23 15:23:24
 
 
Witaj w Gameland! Otrzymujesz jednorazowy dostep na 2 tygodnie za 36,9zl z VAT.Pytania i reklamacje kieruj do Mobiltek pod reklamacje@mobiltek.pl lub (22)263934
2017-12-27 21:32:30
 
 
Twoje potwierdzenie warunkow zamowionej uslugi dostepu znajdziesz po zalogowaniu sie na www.orange.pl/mojorange w zakladce Dodatkowe Zamowienia. Pozdrawiamy
2017-12-27 21:32:33
 Przeszukałem historię w poszukiwaniu jakiś podejrzanych stron nic takiego nie odwiedzałem tylko to co zwykle. Żadnych " zamów i zapłać" nie klikałem w żadnym języku nigdzie nie podwałem żadnych numerów , żadnych potwierdzeń nie było z mojej strony czy to sms czy internetem.  Wszedłem na stronę z linku poniżej oczywiście nie logowałem się bo i z torbami mogliby puścić i pod most logowanie bym musiał zrobić ale co ciekawe żadnego regulaminu nigdzie nie ma  a strona hmm nie mam dobrego określenia jakiś chłam po prostu. Strona ta należy do spółki zarejestrowanej w rejestrze handlowym w Madrycie w Hiszpanii a jakże deja vu. Dzisiaj trochę poczytałem na forum mam pewność że firma Orange soi za swoimi klientami murem ( buahaha) i z nadzieją patrzę w przyszłość :(. jak to mówią ranek mądrzejszy niż wieczór to po spaniu będę myśleć co dalej gdzie i do kogo  ( o zgrozo ) pisać reklamację skoro niczego nie zamawiałem nic nie klikałem firma z którą podpisałem umowę nalicza mi dodatkowe opłaty za inną firmę z którą żadnej umowy nie mam ( podwójna zgroza) cyrk błazenada hucpa za nasze ciężko zarobione pieniądze.
Witamy w portalu Gameland! Zaloguj sie na stronie pl.gameland.mobi Twoj login to:*********. Twoje haslo to:*****. Info: 22 263 93 47

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Opłata na fakturze za usługę, której nie zamawiałem

To skontaktuj się z Mobiltekiem. Masz telefon i mail.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Opłata na fakturze za usługę, której nie zamawiałem

W ogóle - jakim prawem Orange wystawia te opłaty? Na podstawie jakiej umowy?  Z kim?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Opłata na fakturze za usługę, której nie zamawiałem


Piotrekk85 napisał(-a):
To skontaktuj się z Mobiltekiem. Masz telefon i mail.

A ten swoje 😉

 

Piotrze, spróbuj zrozumieć: gość zawarł umowę z Orange. NIE zawierał umowy z żadnym Mobiltekiem. NIE korzystał z usług Mobilteka. Może to udowodnić.

 

Tymczasem ORANGE wystawia mu fakturę, na której uwzględnione są płatności "za nic". Jeśli faktura mi się nie zgadza, a sprzedawca dopisuje do niej coś, czego nie kupiłem i z czego nie skorzystałem, to wyjaśniam tę sprawę Z TYM, KTO WYSTAWIŁ FAKTURĘ (nieważne, czy będzie to Orange, Zakład Wodociągów i Kanalizacji czy pan Miecio, który mi samochód naprawia.

 

Wyobraź sobie sytuację, w której oddajesz samochód do naprawy, a mechanik na fakturze dopisuje Ci 500 zł za wymianę reflektorów przez firmę Cokolwiek sp. z o.o.

 

Ty mówisz mechanikowi, że nie chciałeś żadnej wymiany, z firmą Cokolwiek nie masz nic wspólnego, nie zamawiałeś u niej żadnej usługi, a poza tym widać gołym okiem, że reflektory nie zostały wymienione. Na to mechanik mówi, że regulamin jego warsztatu jest taki, że masz tę reklamację załatwiać z firmą Cokolwiek, bo to ona te sprawy załatwia, a jego to nie obchodzi.

 

Pytanie za 100 punktów: poszedłbyś jeszcze kiedyś do tego mechanika?…


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Opłata na fakturze za usługę, której nie zamawiałem

A potrafisz pokazać że nie zawarła? Umowy można zawrzeć też przez internet.