Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 44
  • 0
  • 0

odstąpienie od aneksu


Piotrekk85 napisał(-a):
Nie. Ważna przy rezygnacji jest data wpływu do Orange - prościej napisane: data ..... odebranie korespondencji z poczty przez Orange.

Z czego ta zasada wynika? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

odstąpienie od aneksu

Z braku przepisów szczególnych mówiących coś innego. Przy odstąpieniu są takie. Przy rezygnacji z aneksu jak pisałem wcześniej to dobra wola operatora.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 44
  • 0
  • 0

odstąpienie od aneksu


abonent19393 napisał(-a):

Piotrekk85 napisał(-a):

Możesz zrezygnować z aneksu (zachowując warunki starej umowy) przed wejściem aneksu w życie. 

 

Proszę Pana skąd ma Pan takie info, ze strony Orange?

Czy może to wynika z zapisów aneksu, umowy, regulaminu....? Jeżeli tak to jakich?

A może tej decyzja uznaniowa Orange (zależy od pogody), i jeden ma możliwość a drugi nie ma


Jeszcze raz proszę Pana, zapytam skąd takie info.

Proszę uprzejmie o odpowiedź


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

odstąpienie od aneksu

Z BOK http://orange.pl/kontakt.

A w czym dokładnie masz problem? Gonią Cię terminy, ktoś odmówił Ci rezygnacji z aneksu? Usługa była brana na firmę lub jednoosobową działaność gospodarczą?

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 44
  • 0
  • 0

odstąpienie od aneksu


Piotrekk85 napisał(-a):
Z BOK http://orange.pl/kontakt.

A w czym dokładnie masz problem? Gonią Cię terminy, ktoś odmówił Ci rezygnacji z aneksu? Usługa była brana na firmę lub jednoosobową działaność gospodarczą?

Spokojnie. Tak proszę Pana, jak każdego prostego konsumenta, gonia mnie terminy. Widzę, że Pan specjalizuje się w sprawach Orange, więc chciałem grzecznie porozmawiać.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

odstąpienie od aneksu

A masz w pobliżu salon Orange? według mnie tam najszybciej to zrobić. Nie ma ryzyka niedostarczenia korespondencji. Zwykle też po kilku godzinach można śledzić realizację sprawy na mój Orange.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 44
  • 0
  • 0

odstąpienie od aneksu


Piotrekk85 napisał(-a):
A masz w pobliżu salon Orange? według mnie tam najszybciej to zrobić. Nie ma ryzyka niedostarczenia korespondencji. Zwykle też po kilku godzinach można śledzić realizację sprawy na mój Orange.

Dzisiaj jest zamknięty. A te info z BOK ma Pan w formie papierowej, elektronicznej?

Wspominał Pan, że nie którzy maja info w aneksie odnośnie odstąpienia od aneksu do dnia wejścia. Mógłby Pan je wskazać? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

odstąpienie od aneksu

To trzeba sprawdzić u siebie. W tym wzorze co znalazłem nie było. Info mam w głowie, kiedyś sam korzystałem z rezygnacji z aneksu, pracowałem też kiedyś dla Orange.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 44
  • 0
  • 0

odstąpienie od aneksu


Piotrekk85 napisał(-a):

Teoretycznie Orange mógłby nie dopuszczać wcale pewnej formy rezygnacji z aneksu. To wynik ich "polityki" - od około 5-6 lat. Tu masz chociażby odpowiedź osoby z UKE http://forum.gazeta.pl/forum/w,1115,86866271,86866271,Pytanie_do_UKE_odstapienie_od_umowy_z_Orange.h...


Panie Piotrku, proszę zwrócić uwagę, że jest to stanowisko UKE aż 2008 roku, a wtedy obowiązywały inne przepisy.  Przed chwilą znalazłem stanowisko UKE z marca 2015 dla obowiązujących przepisów: http://www.cik.uke.gov.pl/files/?id_plik=19175

"W przypadku zmian warunków umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych dokonywanych przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, przysługuje nam prawo odstąpienia od dokonanej zmiany warunków umowy bez podawania przyczyn, poprzez złożenie stosownego oświadczenia w terminie 14 dni od daty dokonania zmiany.

strona 11 - oczywiście dotyczy to konsumentów.

 

Eureka - zatem na odstąpienie od aneksu mamy 14 dni od dnia podpisania.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

odstąpienie od aneksu

Dla mnie te zdanie jest wewnętrznie sprzecznie. Brak też podstawy prawnej. Pozwolę się nie zgodzić z tym materiałem.