Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 707

Orange Love + dodatkowy nr - wypowiedzenie umowy


@Damiano3094napisał(-a)

Ok, teraz rozumiem, przynajmniej miesiąc wcześniej od daty końca umowy wypowiedzenie a później ewentualnie trzeba się ubiegać o zwrot. A zamiast tego mogę iść do innego operatora i przenieść nr. Także powinienem to zrobić do 14.10.2020?


W przypadku przeniesienia numeru podobno można to zrobić na dzień przed końcem umowy. Ja nie ryzykowałem i przeniesienie złożyłem na prawie dwa miesiące wcześniej. Oczywiście całą sprawę cały czas monitorowałem dzwoniąc do jednego i drugiego operatora z pytaniami:

  • czy wnioski dotarły?
  • czy zostały pozytywnie rozpatrzone?
  • jaki jest status numerów przenoszonych?
  • daty zwolnienia numerów?
  • daty przejęcia numerów?
  • itp

Pytałem wszystko co mi się nasunęło na myśl dotyczące przeniesienia, aby nie stracić numerów.

 

Potem wróciłem do Orange ale nie do OL.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Orange Love + dodatkowy nr - wypowiedzenie umowy

Mam nr OL, nr internetowy i dodatkowy nr na który jest rabat. Chce przenieść nr OL i dodatkowy nr. Czyli oba nr wniosek o przeniesienie z końcem okresu oznaczonego? Tylko tak, dodatkowy nr ma ten okres na 14.11.2020, a ten nr OL będzie już wtedy będzie na umowie na czas nieokreślony, to jaki będzie ten koniec okresu oznaczonego jeśli jest na czas nieokreślony? Wypowiedzenie na nr internetowy 30 dni też przed końcem okresu oznaczonego?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 707

Orange Love + dodatkowy nr - wypowiedzenie umowy

Tak, faktycznie.

 

To wniosek o przeniesienie należy złożyć przed 14.11.2020 r. na wszystkie numery.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

Orange Love + dodatkowy nr - wypowiedzenie umowy

jezeli skladasz wniosek o przeniesienie nr ktory jest w OL to nie musisz skladac dodatkowego wypowiedzenia na internet mobilny ktory jest w tez w OL.

@Damiano3094  skladasz wniosek  u innego operatora na przeniesienie numeru z orange z tego co jest w OL i na ten dodatkowy. przy wniosku okreslasz kiedy chcesz aby zostal przeniesiony np na koniec promocji.
robisz to na miesiac przed koncem umowy czyli w pażdzierniku ale nie pozniej niz 14ego. i tyle w temacie.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Orange Love + dodatkowy nr - wypowiedzenie umowy

Rozumiem. Czyli po przeniesieniu nr z dniem 14.11.2020 i tak zostanie naliczona faktura od 6.11.2020 do 5.12.2020 na 100zł i trzeba będzie się ubiegać o zwrot?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 707

Orange Love + dodatkowy nr - wypowiedzenie umowy

@PARANOJA tak mi podawał operator, do którego przenosiłem numery z OL. Natomiast Orange usilnie twierdził, że numery z oferty Internet Domowy nie są przenoszone i wniosek z automatu zostanie odrzucony, dlatego dodatkowo na numer internetowy złożyłem wypowiedzenie. Zadziałało skutecznie i wszystkie trzy numery dalej są do mojego użytku. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 707

Orange Love + dodatkowy nr - wypowiedzenie umowy


@Damiano3094napisał(-a)

Rozumiem. Czyli po przeniesieniu nr z dniem 14.11.2020 i tak zostanie naliczona faktura od 6.11.2020 do 5.12.2020 na 100zł i trzeba będzie się ubiegać o zwrot?


Dokładnie tak. U mnie umowa kończyła się 12.09.2019 r, okres rozliczeniowy miałem 19-go każdego miesiąca. Zwrot dostałem od 13.09.2019 do 19.09.2019 r. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

Orange Love + dodatkowy nr - wypowiedzenie umowy

@ketrasaArtur  a skad inny operator wie jakie sa procedury u konkurencji?
po co komu przenosic nr ktory byl jako DATA do innego operatora?
zlozyles wypowiedzenie na nr internetowy i co, nr ten stał sie prepaid?

 

@Damiano3094  nie musisz opłacac całości. ja bym policzył sobie proporcjonalnie i tak oplacil. po co robic sobie nadpłatę na koncie?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 707

Orange Love + dodatkowy nr - wypowiedzenie umowy

@PARANOJA Jeżeli wniosek o przeniesienie złożę na numer DATA, operator do którego przenoszę nie musi wiedzieć, co to za numer, tak jak piszesz. Ale Orange może go nie zwolnić. Więc przeniesienie nie będzie skuteczne. Numer DATA (Internetowy) został przeniesiony do oferty na kartę u nowego operatora.

 

Co do faktury, to Orange nalicza pełny okres. Chcesz zapłacić niepełną fakturę, żeby narazić się na jakieś konsekwencje? Odkąd pamiętam, to zawsze w abonamencie płaciło się pełny okres rozliczeniowy, na miesiąc z góry, nawet jak się wcześniej kończyła umowa, następnie przychodziła faktura korygująca, która uwzględniała okres proporcjonalny. W tedy występuje się o zwrot nadpłaty. Zadzwoniłem do BOK i podałem nr konta, na który mi zwrócili nadpłatę.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

Orange Love + dodatkowy nr - wypowiedzenie umowy

@ketrasaArtur  skoro tak bardzo Ci zależało na nr który był jako DATA to ok.

o jakich konsekwencjach mówisz?  orange Ci numer zablokuje? haha
po miesiącu przychodzi fv korygująca i o ile masz saldo na 0 czy na plus to sprawa zakończona.
każdy postępuje jak uważa. ja robiłem to w ten sposób czy przy okazji nieprawidłowego naliczania fv. nigdy nie placilem ponad co powinienem.