Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

internet dla firm 999gb a lejek techniczny

Z tym się zgodzę. Lecz podpisując umowę sugerowałem się ofertą jaką otrzymałem od konsultanta, w której gwarantował pełną prędkość 999Gb. Zadaj pytanie na infolini lub czacie o ofertę 999Gb, to napiszą Ci to samo co ja - "pełna prędkość, po co mamy dawać lejki po wykorzystanym 1gb skoro oferujemy 999gb". Tak więc regulamin, którego nie otrzymałem, nie widziałem na oczy i nie podpisałem jest po prostu wprowadzaniem w błąd i oszustwem ze strony Orange.

 

Poza tym jak wytłumaczysz lejek prawie codziennie, nawet po 23 ? Jakiś ekstra regulamin ?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

internet dla firm 999gb a lejek techniczny

Jeśli konsultant złożył Ci gwarancję, to możesz mając firmę złożyć odstąpienie w dowolnym momencie powołując się na przepisy kodeksu cywilnego dotyczącego działania pod wpływem błędu. Ta oferta nie ma żadnej gwarancji, SLA czy czegokolwiek co określi wymiernie jakość usługi.

Nie jestem na kompie, więc ciężko mi podlinkować regulamin. Być może nastąpiły zmiany i lejek jest całą dobę. Ew po prostu nadajnik jest przeciążony. Sprawdzałeś prędkość na innej sim od Orange?

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1576
  • 5377
  • 56

internet dla firm 999gb a lejek techniczny

Jaki to problem dla firmy od czasu do czasu kupić startówkę za 5 zł (i to szef z własnej kasy).

A jak naprawdę tak dużo korzysta to światłowód, albo gdy nie ma warunków na światłowód to drugie 999G i korzystanie na przemian. na każde ograniczenie jest sposób


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

internet dla firm 999gb a lejek techniczny

Tak, mam 100m od nadajnika. Na innych numerach 140-160Mbps.

Śmieszne jest to, że najpierw Orange w reklamacji zwalało wine na mój router, później na awarie nadajnika a jak pokazałem im, że na innych numerach w Orange na tym samym urządzeniu jest pełna prędkość to dopiero napisali mi o lejku.

 

Orange nie ma nic sobie do zarzucenia i twierdzi, że notatka z ofertą nie jest ofertą. Śmiech na sali. To konsultant może mówić i pisać jedno a umowa i regulaminy to drugie.

 

Jak dalej tak będzie to sprawę po prostu skieruje do sądu.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

internet dla firm 999gb a lejek techniczny

A masz jakiś papier lub mail od sprzedawcy gdzie użył dokładnie słowa "gwarancja"? Jeśli tak, to na bazie kodeksu cywilnego łatwo wykazać podejmowanie decyzji pod wpływem błędu a to przy umowie na firmę daje prawo do odstąpienia.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

internet dla firm 999gb a lejek techniczny

Regulamin jest w załączniku.

 

Podstawą do tego co Orange nazywa "lejkiem technicznym" jest punkt 19:

 

19. Zasoby Mobilnej Sieci Orange są ograniczone i zmienne. Prędkość
przesyłania danych w związku z korzystaniem z usług dostępu do
internetu zależy między innymi od takich czynników, jak obciążenie
stacji nadawczej, siły odbieranego sygnału stacji nadawczej, technologii
czy maksymalnych prędkości dostępnych w urządzeniach, z których
korzysta Abonent, a także od warunków atmosferycznych. Z uwagi na
powyższe czynniki, Operator nie może zagwarantować osiągnięcia
maksymalnej prędkości przesyłania danych w usłudze dostępu do
internetu. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych technologii
i technicznych aspektów działania usługi dostępu do internetu Abonent
może uzyskać na stronie internetowej Operatora lub za pomocą Orange
Biura Obsługi Klienta. Operator dokonuje pomiaru ruchu w Mobilnej
Sieci Orange i prowadzi pomiar ruchu wewnątrz Mobilnej Sieci Orange
oraz na stykach do innych sieci, w tym sieci Internet. Mobilna sieć
Orange jest monitorowana przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Operator

dokonuje pomiarów w celu zapobiegania osiągnięciu lub przekroczeniu
pojemności łączy lub Mobilnej Sieci Orange oraz rozdzielenia jej
zasobów w ten sposób, aby zapewnić Abonentom najlepszą w danych
warunkach jakość świadczonej Usługi. Może to wpłynąć na prędkość
przesyłania danych dla poszczególnych Abonentów.

Anonim

Nie dotyczy

internet dla firm 999gb a lejek techniczny

Orange wprowadza tzw. lejek techniczny dla klientów generujących wzmożonych ruch Internetu mobilnego. 

Klienci, którzy będą generować więcej niż 50% ruchu na danej stacji bazowej w ciągu ostatniej doby zostaną objęci tzw. lejkiem technicznym. Raz na dobę prędkość Internetu zostanie im ograniczona do 5, 10 lub 15 Mb/s w godzinach 7:00 - 23:00. Lejek dotyczy wszystkich klientów biznesowych, indywidualnych i nju mobile, którzy podpisali nową umowę lub aneks do już obowiązującej po 13 listopada 2015 roku. 

Podstawą do założenia blokad jest par. 12, pkt. 19 Regulaminu o świadczenie usług telekomunikacyjnych z 15 listopada 2015 roku:
Zasoby Mobilnej sieci Orange są ograniczone i zmienne. Prędkość przesyłania danych w związku z korzystaniem z usług dostępu do Internetu zależy między innym od takich czynników, jak obciążenie stacji nadawczej, siły odbieranego sygnału stacji nadawczej, technologii czy maksymalnych prędkości dostępnych w urządzeniach, z których korzysta Abonent, a także od warunków atmosferycznych. Operator dokonuje pomiarów ruchu wewnątrz Mobilnej sieci Orange oraz na stykach do innych sieci, w tym sieci Internet. Mobilna sieć Orange jest monitorowana przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Operator dokonuje pomiarów w celu zapobiegania osiągnięciu lub przekroczeniu pojemności łączy lub Mobilnej sieci Orange oraz rozdzielenia jej zasobów w ten sposób, aby zapewnić Abonentom najlepszą w danych warunkach jakość świadczenia Usługi. Może to wpłynąć na prędkość przesyłania danych dla poszczególnych Abonentów.

Dodatkowo w par 12. pkt. 22 możemy przeczytać:
Operator stosuje automatyczne mechanizmy regulacji ruchu w Mobilnej Sieci Orange zapobiegające przeciążeniom lub przekierowuje ruch w przypadku awarii dotyczących głównych systemów i urządzeń Orange. 

Zobacz: Regulamin świadczenie usług telekomunikacyjnych w Mobilnej Sieci Orange z 13.11.2015r.

 

To chyba wszystko w temacie przycinania prędkości z www.telepolis.pl .

 

 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

internet dla firm 999gb a lejek techniczny

Szkoda, że po ściągnięciu 100Mb wygenerowałem więcej niż 50% ruchu na nadajniku. Ciekawe, ciekawe. A lejek mam praktycznie 24h/7 nie ważne jaka pora.

 

 


20190706_183706.jpg

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 0
  • 0

internet dla firm 999gb a lejek techniczny

Na innym numerze Orange "trochę" wyższa prędkość.

Tak więc dla mnie to ściema i oszustwo z generowaniem 50% ruchu. Chyba, że tylko ja korzystam z tego nadajnika ?

 


20190706_184543.jpg

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

internet dla firm 999gb a lejek techniczny

A ile wykorzystałeś GB w bieżącym okresie rozliczeniowym?