Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Brak mms iPhone X iOS 12


@Gosia18napisał(-a)

Cześć czy mogłabyś opisać wszystko krok po kroku. Tez mam problem z MMS. Próbuje robić tak jak Wy ale niestety chyba coś omijam.

Dziękuje za odpowiedź.


@Gosia18, ja nie mam iPhone ale według podanych wyżej obrazków wejdź do 'Dane sieci komórkowej', kliknij w 'Wyzeruj ….', wyłącz i ponownie włącz urządzenie.

 

Ela


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Brak mms iPhone X iOS 12

Cześć

Czy mógłbyś opisać krok po kroku jak udało Ci się ustawić MMS. Niestety ale próbuje według Twojego sposobu i niestety nie udaj mi się. Może coś pomijam.

Dziękuje za odpowiedź.

 

Anonim

Nie dotyczy

Brak mms iPhone X iOS 12

Spróbuj na początek Ustawienia > Ogólne > Wyzeruj > Ustawienia sieciowe.

Inne rozwiązanie to uruchomienie WiFi Calling: Ustawienia > Telefon > Rozmowy przez Wi-Fi.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 9
  • 0

Brak mms iPhone X iOS 12

Hej! 

Czy przeczytałaś dokładnie cały post? 

Po przejciu w ustawienia do „dane sieci komórkowej” ręcznie wpisz coś innego (np. Internet w każdej linijce)  niż z automatu telefon uzupełnił sam. Kolejno wróć do poprzedniego menu i wyłącz i włącz tel. 

Teraz ponownie przejdź do „dane sieci komórkowej” i uzupełnij poprzednim hasłem 3 litrowe (o ile automatycznie sie nie poprawiło) i jeszcze raz wyłącz i włącz telefon. 


4E4882EE-93D8-450C-B46B-5D089BF0A167.jpeg

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 22
  • 1

Brak mms iPhone X iOS 12

Cześć

Za chwilę opisze ci krok po kroku co trzeba sprawdzić i zrobić żeby zadziałało ale na początek kilka podstawowych może głupich pytań ale o tego trzeba zacząć.

1. Czy rozmawiałaś z infolinią i sprawdziłaś czy na pewno z ich strony MMS są włączone i działają.

2. Czy sprawdziłaś, kartę SIM na innym telefonie, że MMS działają bo bywa, że karta się uszkodzi i trzeba ją wymienić na nową w salonie.

 

OK. Jeżeli na powyższe pytania mamy pozytywne odpowiedzi czyli ze strony Orange MMS są włączone i po włożeniu karty SIM w inny telefon nie z systemem iOS (android, windows) działają MMS-y to jedziemy dalej.

 

Nie wiem czy obejrzałaś post od początku ale skoro nie zadziałało "Wyzeruj ustawienia" w Danych sieci komórkowej to zaczynamy od podstaw czyli "Wyzeruj ustawienia sieciowe"

Wchodzisz w "Ustawienia"  dalej w "Ogólne" zjeżdżasz na sam dół i wchodzisz w "Wyzeruj" gdzie rozwinie się dalsze menu i tam naciskasz "Ustawienia sieciowe". Wyczyścisz tym samym wszystkie stare ustawienia sieciowe łącznie z WiFi. To niestety kasuje wszystkie zapamiętane hasła również do sieci WiFi z których do tej pory korzystałaś. Jest to niewątpliwie minusem ale cóż......

 

Oczywiście pamiętaj żeby po każdej operacji jaką robimy wyłączyć i włączyć telefon. (przytrzymując przycisk włączania telefonu z prawej strony jednocześnie z przyciskiem ściszania z lewej strony telefonu).

 

Po tym wszystkim spróbuj czy możesz na jakiś inny telefon ale nie iphone wysłać np. wizytówkę kontaktu czy zdjęcie.

Jeżeli dalej nie działa to spróbuj jeszcze raz "Wyzeruj ustawienia" w Danych sieci (Ustawienia - Sieć komórkowa - Sieć komórkowa danych - i tu naciśnij "Wyzeruj ustawienia")

Włączamy i wyłączamy telefon. Sprawdź czy działają MMS.

 

Jeżeli nie 😞 to ostatnią sensowną opcją pozostaje Wylogowanie i ponowne zalogowanie się do iCloud)

Po czym powtórzyłbym "Wyzeruj ustawienia" w Danych sieci .

Jeżeli nie wiesz jak to wchodzisz w Ustawienia i na samej górze pojawia się twoje imię i nazwisko, wchodzisz w to i na samym dole jest "Wyloguj się". Naciskasz i tyle. Później po uruchomieniu telefonu ponownie logujesz się do iCload. Sprawdzasz czy działają te cholerne MMS-y :). Jeżeli nie to znowu "Wyzeruj ustawienia" w Danych sieci.  

Zakładam, że nie dotrzesz do tego etapu i dalej nie będą działały MMS-y. Przynajmniej mam taką nadzieje, że gdzieś na początku mojego "krok po kroku" udało Ci się uruchomić MMS.

Bo jeżeli dodarłaś i nie działają to naprawdę coś nie tak jest z samym telefonem.

 

Daj znać jak poszło. 🙂

PS. Jeżeli potrzebujesz wersje obrazkową czyli zdjęcia krok po kroku bo nie wiesz gdzie co jest w menu ustawień to spokojnie pisz wrzucę zdjęcia 🙂