Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

I to jest straszne, bo taka lodówka chodzi na okrągło i kto wie co jej przyjdzie do głowy!


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Jak ktoś kupuje lodówkę z Internetem, to musi uważać.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

To ja swoją chyba nawet z prądu odłączę 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 48
  • 39
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Witam!

 

Nie mam (na razie) problemów z w/w usługami, ale widząc ile ludzi skarży się na tego typu "oferty" zaryzykuje stwierdzeniem, że idea oferty jest co najmniej na pograniczu przyzwoitości, na którą dodatkowo zezwala operator.

 

Jasną sprawa jest, że użytkownik ma zadbać o to aby nie klikać gdzie popadnie, zakładam również że nie wszyscy - którym usługa włączyła się samoczynnie - są skończonymi idiotami, nie wiedzącymi co to jest internet i telefon.

 

Mechanizm działania jest jednak nieproporcjonalny - klikasz przypadkowo lub nieprzypadkowo, aktywując CIĄGLE powtarzającą się usługę. Aby aktywować "coś na wieczność" (bo przecież jak nie zauważysz, to będziesz płacić do końca życia i o jeden dzień dłużej) wystarczy jeden klik, bez pin-ów, bez niczego. Wystarczy nawet kliknąć na domowym kompie jeśli jest podłączony do routera w którym to z kolei "siedzi" karta SIM operatora (nie dotyczy kablówek, światłowodów itp).

 

U innych operatorów jest podobnie.

 

Dziwi mnie jednak inna sprawa - domyślna miesięczna kwota na usługi premium rate jest ustalona bodajże na 35zł. Jak to możliwe, że dostajecie rachunki miesięczne >35zł za te wszystkie płatne usługi?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Limit35 dotyczy usług premium a to jest usluga elektroniczna (OTT).

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Żeby to zablokować to "Blokada na Usługi Elektroniczne" czy może "Blokada aktywacji Mob. Connect"?

 


Blokada_na_uslugi_elektroniczne.jpg


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Usługi elektroniczne to te o których dyskutujemy. Mobile Connect też warto wyłączyć bo to kolejny mechanizm autoryzacji logowania na dedykowanych stronach (a więc przy okazji nowy rodzaj usług "dodatkowych").

Zespół Nasz Orange
  • 2930
  • 10912
  • 64

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange


@Anonim napisał(-a)

@BartekWzłóż reklamację, jeśli odrzucą, to ponów z zapytaniem dlaczego nie było procedury aktywacyjnej, bo proceder opiera się na tym że nie ma zapytania o zgodę, aktywacja startuje od razu, ba nawet sms nie ma że takowa usługa wystartowała, co do linku co wkleiłeś lipa, to tak dla zmyłki, by proceder jakoś wiarygodnie wyglądał, teoretycznie na telefonie jak ci taki link przyjdzie powinno się dać wyłączyć subskrypcję, ale się nie da, sprawdzić też tam nie sprawdzisz czy to aktywne.


Nie jest to prawda. Wiadomość przychodzi do minuty, że usługa została aktywowana. Jeżeli to był internet mobilny, to na niego jest dostarczana. W panelu routera można odczytać. W kwestii zgody na włączenie, to jak najbardziej ona powinna być i jest z tego co wiem. Dla mnie trochę za duże słowo, że link to jest "lipa". Natomiast co do Orange to sprawdzić można bez problemu w Mój Orange. Przez kontakt (który jak najbardziej działa z GMHelp), można problem z dostarczeniem kodu zgłosić.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

@Wojciech No i tu mamy problem - nic nie przyszło...


Zespół Nasz Orange
  • 2930
  • 10912
  • 64

Mechanizmy naciągające nieświadomych ludzi na koszta w Orange

Możesz poprosić Doradcę to sprawdzi. Zapewne co do sekundy będzie w stanie podać.