Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Firma Gamemine i Orange

Tak jak wspomniano wcześniej. Orange jest tutaj tylko pośrednikiem. Co rozumiesz przez "Orange powinien chronić"? Za masę usług można oficjalnie legalnie zapłacić za pomocą SMSa, więc blokując tą możliwość Orange wylewa dziecko z kąpielą.

 

Co więcej, nigdzie nie trzeba podawać numeru telefonu, bo niestety możliwe są takie ataki:

https://niebezpiecznik.pl/post/korzystasz-z-internetu-mobilnego-uwazaj-na-wap-billing-zwykle-kliknie...

Jedynie co możesz teraz zrobić, to:

a/ zablokować numery premium w Orange, wtedy zablokujesz sobie całkowicie mozliwości płatności przez SMS

b/ wypisać się z płatnej subskrypcji w firmie Gamemine i złożyć u nich (a nie u Orange) reklamację. Ewentualnie jeśli chcesz się sądzić, to podać ich do sądu.

 

Najpierw piszesz, że "nie klikałam w guzik <<zamawiam i płacę>>" a potem piszesz: "Oczywiście przypadkowe kliknięcie na małym ekranie telefonu mogło się zdarzyć". To są wzajemnie wykluczające się informacje.

Jeśli jesteś pewna że nie zamówiłaś tej usługi, to oczywiście to sie nadaje do prokuratury, nalezy tam zgłosić firmę Gamemine.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Firma Gamemine i Orange

Jeśli korzystasz z komórkowej transmisji danych to wpisanie numeru nie jest konieczne bo Twój numer jest widoczny dla stron www.
Moim subiektywnym zdaniem lepiej reklamować w gamemine. Póki kwota nie jest duża to zwykle w trybie polubownym zwracają opłaty.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 8
  • 0

Firma Gamemine i Orange

odpowiadając na Twojego mejla:

 

Orange jest w takim razie pośrednikiem w wyłudzaniu pieniędzy a jeśli chce być rzetelną firmą nie powinien pozwalać na takie naciągactwo i np wpłynąć na gamemine, aby użytkownicy musieli aktywnie wyrazić zgodę na korzystanie z ich usług. A nie tak, że dzieje się to po cichu, w tle czy domyślnie. Jako  jedna z wielkich firm telekomunikacyjnych ma siłę przetargową wobec gamemine i z pewnością może to załatwić.

Może masz rację i Orange rzeczywiście odrzuci moją reklamację, ale to od Orange'a dostawałam nieprecyzyjne smsy o koszcie 11,97zł na tydzień. Skoro pozwalają sobie na to, żeby tolerować złodziejstwo i żerowanie na swoich klientach, to chyba są współodpowiedzialni.

 

A propos wskazywanej przez Ciebie sprzeczności w moim poście. Co innego zrobić coś świadomie tzn. stwierdzić, że chcę korzystać z usług GameMine i kliknąć w guzik "zamawiam i płacę" a co innego korzystać z różnych stron, trafić na baner reklamowy i może (ale oczywiście niczego takiego nie pamiętam) niechcący w coś kliknąć, co spowoduje obciążanie rachunku. Firma Gamemine najwyraźniej ma taki model biznesowy, który polega na korzystaniu z czyjejś nieuwagi czyli wyłudzaniu kasy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Firma Gamemine i Orange

To nie jest tak, że "jedno" przypadkowe kliknięcie/tapnięcie w reklamę aktywuję usługę. Ich musi być co najmniej trzy. U mnie wygląda to tak:

1 krok - reklama na jakiejś stronie

Screenshot_2018-05-10-13-08-49-600_com.android.chrome.png

2 krok - guzik akceptuję poniższe zapisy

Screenshot_2018-05-10-13-09-00-025_com.android.chrome.png

3 krok - guzik zamawiam i place
3.jpg

 

Jeśli u Ciebie to inaczej wyglądało, to warto to dokładniej opisać w reklamacji.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Firma Gamemine i Orange

Czytając tutaj:

https://niebezpiecznik.pl/post/korzystasz-z-internetu-mobilnego-uwazaj-na-wap-billing-zwykle-kliknie...

o mechanizmach działania WAP Billing nie ma żadnej gwarancji, że to nie już w pierwszym (ew. w drugim) kroku koleżankę zapisali na subskrypcję i po herbacie - wystarczy jedno "przypadkowe" kliknięcie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32279
  • 35956
  • 1364

Firma Gamemine i Orange

Gamemine wg mnie jest dosyć "porządną" firmą. Naprawdę w środowisku osób co płacą za gry na komórkę (wiem jak to absurdalnie brzmi ale są tacy) jest dosyć znana. Jeszcze sprzed czasów powstania oficjalnych sklepów na smartfony. Wydaje mi się, że to kwestia małego ekranu (moje zdjęcia są duże, ale jak próbowałem to na 4 calowym wyświetlaczu to jest marnie.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 8
  • 0

Firma Gamemine i Orange

Zwracam honor Orange'owi !!! Dostalam sms'a, że uznali moją reklamację i że przepraszają za niedogodności.

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Firma Gamemine i Orange

Orange przysłał tego sms'a czy Gamemine?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 8
  • 0

Firma Gamemine i Orange

Orange


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 3
  • 0

Firma Gamemine i Orange

Przyjęto w Orange reklamację bez żadnego problemu i na drugi dzień dostałam info o pozytywnym rozpatrzeniu rachunek zmniejszono o 48 zł