Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zakup telefonu - ile wpłacić przy zamówieniu i czy mogę spłacić raty szybciej?

ROZWIĄZANE

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Zakup telefonu - ile wpłacić przy zamówieniu i czy mogę spłacić raty szybciej?

Chcę kupić nowy telefon - moje pytanie

Jaką kwotę należy wpłacić przy zamówieniu, i czy istnieje możliwość spłacenia rat w szybszym terminie  ?

Nigdy nie zamawiałam przez stronę www.

 

 

 

____________________

*Temat przeniesiony z działu Urządzenia i dostosowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52433
  • 701

Zakup

@wscieklaewka zależy od modelu telefonu i/lub oferty. Jak wybierzesz droższy, to jednorazowo będzie trzeba zapłacić jakąś kwotę, resztę w ratach. Jak tańszy, to tylko same raty.

 

Urządzenie wzięte na raty zawsze można wcześniej spłacić. Nie spotkałem się, aby w Orange dostać odmowę wcześniejszych spłat rat.

 

Jeżeli zamówienie złożysz przez Internet, to odbiór sprzętu proponuję przez kuriera. Nigdy nie miałem kłopotów z kurierem, przy odbiorze w salonie zawsze są kłopoty typu: brak zlecenia na wydanie, brak sprzętu, długi czas wydawania, nawet godzinę, a w przypadku błędu w systemie trzeba będzie ponownie odwiedzić salon rezerwując przynajmniej godzinę, na kolejne załatwienie formalności odbioru.

Jest jeszcze możliwość odbioru w paczkomacie, ale z tej opcji jeszcze nie miałem okazji skorzystać.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52433
  • 701

Zakup

@wscieklaewka zależy od modelu telefonu i/lub oferty. Jak wybierzesz droższy, to jednorazowo będzie trzeba zapłacić jakąś kwotę, resztę w ratach. Jak tańszy, to tylko same raty.

 

Urządzenie wzięte na raty zawsze można wcześniej spłacić. Nie spotkałem się, aby w Orange dostać odmowę wcześniejszych spłat rat.

 

Jeżeli zamówienie złożysz przez Internet, to odbiór sprzętu proponuję przez kuriera. Nigdy nie miałem kłopotów z kurierem, przy odbiorze w salonie zawsze są kłopoty typu: brak zlecenia na wydanie, brak sprzętu, długi czas wydawania, nawet godzinę, a w przypadku błędu w systemie trzeba będzie ponownie odwiedzić salon rezerwując przynajmniej godzinę, na kolejne załatwienie formalności odbioru.

Jest jeszcze możliwość odbioru w paczkomacie, ale z tej opcji jeszcze nie miałem okazji skorzystać.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Zakup

Witaj @ketrasaArtur 

Zastanawiam się nad dwoma modelami 🙂 ( nie mylić z wybiegiem 🤣 )

Jeden to rata ponad albo około 50 zł, a drugi tańszy o bodajże 10 złotych. Dajmy na to wpłacam 350 gotówką, ale komu 🤔 kurierowi, czy dostaję najpierw numer konta na który mam zrobić przelew ?

 

Pierwszy ponad 1000 PLN a drugi około 800 zł - miałam dodać.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52433
  • 701

Zakup

@wscieklaewka przed pandemią było, że przy odbiorze sprzętu płaciło się kurierowi. Teraz nie jestem do końca pewny. Jeżeli nie zapłacisz kurierowi przy odbiorze, to z ratami dostaniesz numer konta do wpłaty. W przypadku zamówienia online i wybraniu e-faktury, dokumenty powinny przyjść na e-mail.

U kuriera na pewno będzie trzeba zapłacić 10 PLN za dostarczenie sprzętu.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Zakup

10 zł kurierowi ? ej @ketrasaArtur  jak zamawiałam w innych sklepach internetowych w których kupowałam za gotówkę, to opłata za kuriera wynosiła 15 - 20 PLN. Kurka wodna - pierwszy zakup sprzętu bez macania jakoś mnie poraża nie wiedzieć czemu 🤔


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Zakup

Mimo wszystko, polecam salon bez zamawiania na www. Ceny te same co na stronie. Tam możesz wpłacić pierwszą wpłatę w wysokości jaką chcesz. Oczywiście o ile w miarę blisko do salonu. Bo jechać 30 - 50 km to już lepiej kurier.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52433
  • 701

Zakup telefonu - ile wpłacić przy zamówieniu i czy mogę spłacić raty szybciej?

@wscieklaewka za odbiór sprzętu u kuriera w marcu zapłaciłem 10 PLN i tyle jest podawane na stronie przy składaniu zamówienia. Nie polecam łączenia zamówienia przez stronę internetową, a odbiór w salonie.

Natomiast zamówienie i odbiór w salonie, jak poleca @Arti_Kn_Pl, może być, ale lepiej zająć sobie kolejkę przed otwarciem salonu, aby być pierwszym i później nie tracić niepotrzebnie czasu na czekanie do konsultanta. Najlepiej udać się do salonu firmowego, bo partnerskie to porażka, sporo nerwów i straconego czasu.

 

Przy zakupie online masz możliwość zwrotu w ciągu 14 dni. Jak kupisz w salonie, to zwrot już nie przysługuje.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Zakup telefonu - ile wpłacić przy zamówieniu i czy mogę spłacić raty szybciej?

Witajcie! A ja polecam jeszcze zorientowac sie jakie sa ceny sluchawek w wolnej spredazy. Czesto wychodzi sporo taniej. Mozna kupic na raty i zamowic przesylke do domu😁


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Zakup telefonu - ile wpłacić przy zamówieniu i czy mogę spłacić raty szybciej?

Dzień dobry @Arti_Kn_Pl 

Byłam przed pandemią w salonie firmowym gdzie dowiedziałam się, że owszem mogę zakupić telefon ale wyłącznie z ofertą abonamentową co mnie bardzo zaskoczyło. Do salonu nie mam daleko ( raptem trzy przystanki MZK )

Chcę dalej korzystać z prepaid  🙂 a nie na abonament.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52433
  • 701

Zakup telefonu - ile wpłacić przy zamówieniu i czy mogę spłacić raty szybciej?

@wscieklaewka możesz zakupić urządzenie na wolnym rynku, jak sugeruje @byczyn_86, nieraz są tańsze, jak w ofercie promocyjnej Orange. Ja kupuję u fioletowego operatora, czasami zdarza się że zakupie w Orange, ale cena musi mi pasować.