Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dlaczego otrzymałem odmowę na zakup telefonu?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Zakup nowej oferty

@Rafalbarcik10 nie martw się, sama znam historię - chłopak w wieku 20 lat, zarobki średnio 3000 na rękę, umowa o pracę i stanowisko menadżera, odrzucony wniosek o sprzęt za 2,5 tysiąca

A ja, umowa zlecenie, aktualnie wzięty w tym samym momencie inny sprzęt na raty, ale za to historia kredytowa jest, więc mogłabym na siebie wziąć ten sam sprzęt bez żadnego problemu 😅 

Edit:

Pani w sklepie Euro powiedziała na przyszłość, żeby wziąć kiedyś na 10 rat 0% jakiś tani sprzęt, typu odkurzacz i nawet spłacić od razu po przyznaniu kredytu, wtedy nie ma problemu z przyszłym braniem innych, droższych rzeczy na raty


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zakup nowej oferty

W podpowiedzi @SarahLynn trzeba w historii kredytowej zwracać uwagę również na małe kwoty. Mój własny przykład:

Postanowiłem z konta bankowego wyciągnąć wszystkie środki. Około 10-tego była próba pobrania opłaty za konto, jakieś kilka PLN. Poniewaź konto było puste, został odnotowany dług w mojej historii kredytowej.

Co z tego, że wziąłem sprzęt na raty za wysoką kwotę, jak historię kredytu popsułem sobie brakiem opłaty za prowadzenie konta.

Warto więc pilnować i dokonywać opłat w terminie, żeby później nie było kwiatków związanych z brakiem możliwości zamówienia sprzętu ze sklepu internetowego Orange.

Historii kredytu też nie warto zbyt często sprawdzać, bo to ma też negatywny wpływ i jest odnotowane.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Zakup nowej oferty

Bardzo dziękuję za odpowiedzi dzwoniłem i rzeczywiście za młody wiek powiedziano mi że żadnego telefonu nie otrzymam nawet bardzo taniego

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Zakup nowej oferty

@Rafalbarcik10 tak jak wspominałam wyzej, mozesz kupić najpierw coś taniutkiego (słuchawki, odkurzacz itp) na 10 rat 0%, np rodzicom albo znajomym (oczywiście oni dają pieniądze, Ty tylko bierzesz na siebie :D), od razu spłacić i wtedy już przyznają bez problemu. Ja pierwszy sprzet brałam w wieku 18 lat, ale zrobiłam wpłatę własną 30% wartości oraz nadpłaciłam bankowi 20% pozostałej kwoty w odsetkach, tylko tak przeszedł kredyt. I teraz, mam 21 lat, nie ma żadnego problemu co do kredytów czy rat gdziekolwiek, wszystko przechodzi od razu 🙂