Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Z karty na abonament + urządzenie - problem

ROZWIĄZANE

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 5
  • 0

Z karty na abonament + urządzenie - problem

Witam, 

 
Pisze tutaj, poniewaz jak do tej pory nikt w Orange nie byl mi w stanie pomoc. W zeszlym roku bylem uzytkownikiem Flex i w pewnym momencie postanowilem przeniesc numer na abonament (+telefon). Niestety nie udalo mi sie tego zalatwic w salonie, po kilku rozmowach z infolinia ktos mi doradzil ze musze przeniesc numer do innego operatora, potem wrocic do Orange na karte i dopiero wtedy bede mogl przeniesc sie z karty na abonament.
 
Tak wlasnie zrobilem, zajelo mi to troche czasu ale w koncu zostalem ponownie klientem Orange, tym razem juz w ofercie na karte, a nie Flex. Po tym chcialem jzu zamowic iPhone+abonament. Niestety pierwsze zamowienie nie moglo zostac zrealizowane, konsultant na infolinii powiedzial ze to pewnie przez brak pozytywnej weryfikacji finansowej. Zdzwilio mnie to, sprawdzilem swoj BIK i wszystko jest OK. Sprobowalem jeszcze raz i dalej moje zamowienie nie moglo zostac zrealizowane. Wtedy poszedlem do salonu, tam doradca sprawdzil manualnie cos z systemie i okazalo sie, ze problemem nie jest weryfikacja finansowa, ale "zbyt duza liczba nowych aktywacji w ostatnim czasie". Co by sie zgadzalo, poniewaz to wlasnie na zyczenie Orange musialem zrobic te aktywacje aby przeniesc numer z Orange do Orange... Tak czy inaczej doradca nie byl w stanie mi powiedziec kiedy to "w ostatnim czasie" minie i bede mogl zamowic telefon+abonament.
 

Czy mial ktos podobna sytuacje? Orange nie jest mi w stanie powiedziec kiedy bede mogl przeniesc sie na abonament. Zmiana operatora nie wchodzi na razie w gre, poniewaz potrzebuje esim. 

 

___________

* Temat przeniesiony z Orange Flex oraz poddany edycji - moderator Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Z karty na abonament + urządzenie - problem

System weryfikujący Orange ma pewne algorytmy, i rządzi się swoimi prawami. Pytanie jaki telefon chcesz ? Jeśli z droższych, a masz "młody" pesel to system odrzuca. Weryfikuje też Twoja historię w Orange i u innych opów, czy byłe terminowe wpłaty, nie było windykacji itd. Niestety na dziś żaden konsultant nie jest w stanie zmienić decyzji  systemu. Więc nikt Ci też  nie powie kiedy taka możliwość nastąpi. Sam abonament powinien przejść bez problemu.

Spróbuj też ewentualnie podpisać umowę na telefon, ale z większą pierwszą wpłatą.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Z karty na abonament + urządzenie - problem

@ostry84 Po ponownym przejściu do Orange jesteś traktowany jako nowy użytkownik. Historia leci od początku, dlatego są problemy z zamówieniem w dodatku z drogim telefonem. Wcześniej system mógł nieźle puszczać ze względów finansowych, bo jako nowy użytkownik nie jest wiarygodny, teraz nie puszcza z powodu dużej ilości zamówień, które nie przeszły.

Teraz trzeba odczekać  aż zamówienia zostaną anulowane i przejść na sam abonament. Ceny telefonów często są zbliżone, czy się bierze w abonamencie czy poza abonamentem.

Co do karty eSim, w ofercie na kartę też można aktywować, ale tylko jedną i nie ma opcji Ekstra eSIM, tyllo w abonamencie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Z karty na abonament + urządzenie - problem

System weryfikujący Orange ma pewne algorytmy, i rządzi się swoimi prawami. Pytanie jaki telefon chcesz ? Jeśli z droższych, a masz "młody" pesel to system odrzuca. Weryfikuje też Twoja historię w Orange i u innych opów, czy byłe terminowe wpłaty, nie było windykacji itd. Niestety na dziś żaden konsultant nie jest w stanie zmienić decyzji  systemu. Więc nikt Ci też  nie powie kiedy taka możliwość nastąpi. Sam abonament powinien przejść bez problemu.

Spróbuj też ewentualnie podpisać umowę na telefon, ale z większą pierwszą wpłatą.

 

Anonim

Nie dotyczy

Z karty na abonament + urządzenie - problem

@ostry84  teraz w Orange, weryfikacjia jest zaostrzona, nowy klient indywidualny, bez stażu, nie ma szans na telefon droższy, niż 400zl jeśli się nie mylę, iPhone za 4k zł czy 2k zł, bez szans na raty, jedynie płatne cała kwota. 


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Z karty na abonament + urządzenie - problem

Samo SIMO, pewnie przejdzie. Ewentualnie umowa bez urządzenia. A za parę miesięcy spróbować urządzenie bez abonamentu na raty, może wtedy się uda.