Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rzeczywista prędkość internetu

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Rzeczywista prędkość internetu

Jestem zainteresowany założeniem internetu stacjonarnego z Orange. Według oferty na stronie i podanej na czacie przez konsultanta maksymalna prędkość jaką firma może mi zaoferować to 10 Mb/s. Nurtuje mnie pytanie, skąd została wyliczona ta prędkość skoro sąsiad w tym samym bloku, klatkę obok, ma internet z Orange odbierający z prędkością przynajmniej 16 Mb/s? Nawet niedawno oferowano mu możliwość zwiększenia prędkości. Nie ukrywam, że 10 Mb/s za mną nie przemawia, ponieważ obecnie korzystam z internetu o takiej prędkości i czuje utrudnienia z tym związane. Jeśli już miałbym zmienić internet to na lepsze, dlatego interesuje mnie to czemu nie mogę otrzymać oferty, która rzeczywiście jest możliwa do zrealizowania tylko gorszą.  

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Rzeczywista prędkość internetu

@Boro363  to wylicza system na podstawie szacowanego tłumienia przyszłego łącza, czyli długości linii. Jeśli np linia ma 3 km, to tłumienie wynosi około 40dB, a max prędkość na łączu miedzianym to do 10Mb/ sek. 

Algorytm... Już na linii 2km warto sprawdzić prędkość do 20Mb/ sek, a na 1 km  do 80Mb/ sek. 

Tak to się mniej więcej odbywa dla miedzi i usług ADSL i VDSL

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Rzeczywista prędkość internetu

@Boro363  to wylicza system na podstawie szacowanego tłumienia przyszłego łącza, czyli długości linii. Jeśli np linia ma 3 km, to tłumienie wynosi około 40dB, a max prędkość na łączu miedzianym to do 10Mb/ sek. 

Algorytm... Już na linii 2km warto sprawdzić prędkość do 20Mb/ sek, a na 1 km  do 80Mb/ sek. 

Tak to się mniej więcej odbywa dla miedzi i usług ADSL i VDSL

Anonim

Nie dotyczy

Rzeczywista prędkość internetu

@Boro363  jeśli masz internet do 10Mb/s, to spora szansa na taki sam internet, jeśli światłowód gdzieś w okolicy jest, to bym poczekał, duża szansa że blok szybko podłączą, co do tematu to technik Orange musiał by ocenić na miejscu, jak zestawi się u ciebie internet, może jest szansa na do 20Mb/s.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Rzeczywista prędkość internetu

Czyli wszystko wylicza algorytm, a w rzeczywistości się to różni. Wiadomo jak to jest objęte w umowie? Bo tak naprawdę podpisując umowę na 10Mb/s zamykałbym sobie drogę na większe prędkości chyba, że jest to jakoś inaczej w umowie uwzględnione. Dziwi mnie też fakt, że tylko takie prędkości są oferowane, bo do drogi wzdłuż której biegnie światłowód mam niecałe 300m, a najbliższy blok z osiedla mniej niż 100m.

 

@Anonim Niestety osiedle na wszystkich mapach każdego dostawcy internetu jest oznaczane jako biała plama i skoro taki "łatwy" zarobek omijają to musi być jakaś przeszkoda. Zostaje mi tylko oglądać jak światłowód biegnie kilka metrów ode mnie. 

________________
* Scalenie wpisów – moderator Kinga


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Rzeczywista prędkość internetu

@Boro363  to tylko szacowane prędkości. Po instalacji zawsze możesz podnieść opcje prędkości, bo będziesz się odnosił do rzeczywistych pomiarów łącza. Gdy prędkość osiągnie max dla 10-ki, to możesz przeskoczyć na 20-ke. Jeśli linia krótka, to nawet na 80--ke. Po wybudowaniu sieci FTTH w Twojej okolicy zamieniasz jedna usługę miedzianą na FTTH bez kosztowo, w każdej chwili. Nie zamykasz drogi do niczego w górę... 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

Rzeczywista prędkość internetu

@agat13 Dzięki za pomoc! W takim razie niedługo zacznę ruszać cały temat i załatwiać umowę. 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Rzeczywista prędkość internetu

@Boro363  pytaj,zawsze pomożemy, podpowiemy..