Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeniesienie usług telefonii stacjonarnej

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 44
  • 1

Przeniesienie usług telefonii stacjonarnej

Drogie Orange,

Czy na serio, w dobie pandemii, należny się udać do salonu stacjonarnego, aby przenieść do Was numer stacjonarny? Nie można tego dokonać drogą on-line, jak chociażby w T-mobile, czy Plus? 😕 Mam leciwych rodziców i nie chce ich niepotrzebnie narażać.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie usług telefonii stacjonarnej

To zależy do jakiej usługi chcesz przenieść numer.

Jeśli to klasyczny POTS, to są dwa tryby "powrót z WLR" oraz "NP". Ten drugi mniej spotykany bo nie ma za niego prowizji. Poza tym wymaga dwóch wizyt w salonie.

Jeśli chcesz przenieść do voipa (solo lub w pakiecie), to zwykle trzeba zrobić jak wyżej - chociażby w formie wirtualnego potsa.

Jeśli numer ma być po gsm jako Nowa Orange Strefa, to są dwie ścieżki. Najpierw "powrót z WLR" na POTS a potem "migracja wewnatrzsieciowa" na gsm. Jeśli numer nie jest obecnie WLR, to można od razu NP (czyli klasyczny FNP).

Jeśli numer jest z numeracji Netii, to na 99% nie był nigdy w Orange. Więc w tej konkretnej sytuacji proces NP musi być zastosowany.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przeniesienie usług telefonii stacjonarnej

@MarWo5 niestety, usługi stacjonarne tylko w salonie. Możesz spróbować zadzwonić na infolinię, ale podejrzewam, że będzie trzeba udać się do salonu.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 44
  • 1

Przeniesienie usług telefonii stacjonarnej

Na infolinii serdecznie zapraszają do salonu. To ja raczej podziękuję. Wybiorę T-mobile, który sprzedaje światło od Orange. Pan konsultant chętnie robi cross-selling usług stacjonarnych. Wszystko możne się wydarzyć podczas rozmowy.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przeniesienie usług telefonii stacjonarnej

@MarWo5 przykro mi, ale tak ustalił Orange. Widocznie salon jest najodpowiedniejszym sposobem kontaktu z klientem oraz do podpisywania umowy.

Ja swój stacjonarny też przeniosłem od Orange i u nowego operatora wcale nie musiałem udawać się do salonu w celu podpisania umowy. Załatwiłem telefonicznie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie usług telefonii stacjonarnej

Do T-Mobile telefon stacjonarny zdalnie można przenieść? 😮

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przeniesienie usług telefonii stacjonarnej

Do fioletu na pewno. Do magenta nie sprawdzałem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie usług telefonii stacjonarnej

Ale play ma stacjonarny po gsm. W T-Mobile do kablowego telefonu stacjonarnego chyba też trzeba podreptać do salonu.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przeniesienie usług telefonii stacjonarnej

Dokładnie, stacjonarny po GSM i lokalizacje tak samo się ustawia jak w internecie domowym od Orange.

Do Orange przymierzałem się wrócić ze stacjonarnym, tylko że na GSM, ale po dzisiejszym poście już widzę, że nie ma sensu. Obecnie fiolet dołożył mi promocję i łącznie z TV płacę 30 PLN miesięcznie, w Orange za sam stacjonarny po GSM musiałbym płacić 25 PLN. Więc do Orange pewnie nie wrócę.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Przeniesienie usług telefonii stacjonarnej

@MarWo5 Cześć,

Obawiam się, że UKE wydało takie same rozporządzenia dotyczące przyjmowania wniosków na przeniesienia międzyoperatorskiego dla Orange jak i innych dostawców. Konieczna będzie wizyta w BOK-u. Dowiedz się i poinformuj nas, może znajdziemy rozwiązanie alternatywne ze względu na COVID i wiek rodziców


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeniesienie usług telefonii stacjonarnej

Można robić zdalnie. Tylko większość operatorów się na to nie decyduje z uwagi na odstąpienie.