Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie Światłowodu na zakładkę

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 94
  • 0

Podłączenie Światłowodu na zakładkę

Witam

Posiadam obecnie łącze światłowodowe POPC i mam podpisana umowe z lokalnym dostawca internetu. Nie mniej jednak umowa sie niedługo kończy i chciałbym przejść do Orange ( Orange świadczy juz usługi na naszym terenie). W związku z tym mam pytanie. Czy technik z Orange będzie mógł mi podłączyć internet od Orange podczas trwania jeszcze umowy z innym dostawcą internetu ? czy najpierw musze umowe z lokalnym dostawcą rozwiązać, wtedy tak jakby "gniazdo sie zwolni" i dopiero będzie mógł wejść Orange ?  Dąże do tego żeby być przepięty do nowego operatora na "zakładke" i nie miec przerw w usłudze bo potrzebuje internetu do pracy

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Podłączenie Światłowodu na zakładkę

@marckom81Jesteś w zasięgu Swiatłowodu z Orange do 600Mb/sek, więc na sieci innego operatora.

Możesz składać wniosek do Operatora z datą uruchomienia np tydzień przed odłączeniem starej usługi.Zawsze warto podpytać w firmie Telion o procedurę odstąpienia i ewentualnie szczegóły techniczne. Jakby były problemy w czasie instalacji, to zawsze możesz ją przełożyć (bo zlecenie już będzie u techników Orange) na dzień odłączenia starej usługi

http://www.telion.pl/projekty.php

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Podłączenie Światłowodu na zakładkę

@marckom81 jeżeli to jest na tym samym łączu, to niestety trzeba najpierw zakończyć poprzednia umowę, aby podpisań nową. Jeżeli na różnych łączach, to w trakcie trwania obecnej, można podpisać nową umowę na nowym łączu.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Podłączenie Światłowodu na zakładkę

@marckom81  raczej "na zakładkę" się nie da, jeżeli pozostał Ci krótki czas do zakończenia obecnej umowy najlepiej zgłoś się do Orange i powiedź że chcesz skorzystać z opcji przeniesienia usługi światłowodowej od innego dostawcy do Orange (od niedawna jest taka możliwość, działa to na podobnej zasadzie jak przenoszenie numeru telefonu komórkowego, pamiętaj również że adekwatnie do pozostałego czasu umowy obecny operator może naliczyć Ci karę więc warto to zrobić w ostatnim miesiącu trwania obecnej umowy).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Podłączenie Światłowodu na zakładkę

@marckom81Wszystko zależy od infrastruktury w budynku i sposobu realizacji obecnej i przyszłej usługi. Jeśli jest to np infrastruktura obecnego dostawcy i ta pozostanie (w całości), a Orange będzie tylko dostarczało dane, sprzęt i faktury, to nie ma takiej możliwości, gdyż obecny dostawca będzie wydawał negatywne warunki na wolne/niewykorzystywane łącze do lokalu.

Dopiero po zwolnieniu zasobów obecnych (zdjęciu obecnej usługi) będzie można złożyć wniosek do orange, a obecny operator da wywiad pozytywny, bo obecna usługa nie będzie już działać na tych zasobach.

Jest jeszcze inna możliwość. Kiedy w budynku swoją infrastrukturę zewnętrzną mają obaj operatorzy, czyli sa niezależne punkty dostępu do usługi. Wtedy Twoja instalacja będzie mogła być przełożona z jednej skrzynki do drugiej w momencie wizyty techników Orange.

Każdy operator ma inaczej, a może być taki przypadek, że obecny w dniu odłączenia będzie miał już nowe zlecenie na podłączenie od Orange i wykona 2w1...

Jak wygląda obecnie wywiad techniczny od Orange? Co mówi infolinia o terminie? Może warto zamówić na zakładkę i zdać się na techników?

Trudno opiniować jednoznacznie...

Nie można przenieść usługi pomiędzy dostawcami, bo u każdego usługa jest inaczej skonstruowana i ma inne ceny


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 94
  • 0

Podłączenie Światłowodu na zakładkę

Pójdę za radą i zamówię na zakładkę i zobaczymy co będzie. Światłowód podciągali mi do domu w ramach projektu POPC i za całość odpowiadała spółka TELION. Z tego co sie orientuję Telion wyszedł z oferta do dostawców na "udostępnienie" ( nie wiem jak się to fachowo nazywa) i zgłosiło sie wtedy dwóch lokalnych dostawców że będzie świadczyło usługi. W trakcie trwania mojej umowy z lokalnym dostawcą,  Orange przez moja miejscowość kładło swoje osobne światłowody ale nie wiem czy to tylko od miasta do jakiegoś miasta czy po drodze podłączali sie pod istniejące skrzynki na ulicy czy nie - w każdym razie w mojej miejcowości powstały dodatkowe studzienki zrobione przez Orange , natomiast nie mam pojęcia jak to technicznie finalnie zostało podłączone, więc faktycznie jak technicy przyjadą i sprawdza to sie okaże czy sie da czy nie. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Podłączenie Światłowodu na zakładkę

@marckom81Widzisz...to właśnie jest informacja. Masz dwóch operatorów w terenie. Jest więc szansa uruchomienia drugiej usługi na dzień przed wygaśnięciem pierwszej...Jakbyś podał ulicę i miasto, to może by się coś więcej wypatrzyło...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 94
  • 0

Podłączenie Światłowodu na zakładkę

55-340 Gościsław. nr budynku 21 - powiat średzki ( to dom jednorodzinny jeśli to ma znaczenie). NIe ma nazwy ulicy 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Podłączenie Światłowodu na zakładkę

@marckom81Jesteś w zasięgu Swiatłowodu z Orange do 600Mb/sek, więc na sieci innego operatora.

Możesz składać wniosek do Operatora z datą uruchomienia np tydzień przed odłączeniem starej usługi.Zawsze warto podpytać w firmie Telion o procedurę odstąpienia i ewentualnie szczegóły techniczne. Jakby były problemy w czasie instalacji, to zawsze możesz ją przełożyć (bo zlecenie już będzie u techników Orange) na dzień odłączenia starej usługi

http://www.telion.pl/projekty.php