Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Love i przeniesienie numerów


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Orange Love i przeniesienie numerów

Witajcie,

Niedługo chciałbym podpisać umowę z Orange na usługę Love (Internet, TV, Telefon komórkowy). Aktualnie posiadam Internet lokalnego dostawcy, TV z Cyfrowego Polsatu, a także dwa numery abonamentowe i jeden na kartę z Plusa.

Jak wiadomo w Orange Love jest tylko jeden numer, więc do tej umowy zostanie przeniesiony tylko jeden z wcześniej wspomnianych. Zostają jeszcze dwa numery (abonament oraz karta). 

1. Jak przenieść jeszcze te dwa pozostałe numery, przy czym ten na kartę zamienić na abonament, najlepiej wykorzystując jakieś rabaty? 🙂

2. Czy do Orange Love można dokupić dodatkowy dekoder (Multiroom) - jaki koszt?

3. Czy dekodery Orange działają na WiFi czy trzeba ciągnąć przewody od FunBox'a?

4. Czy wszystko można załatwić w salonie Orange, nie latając do 'konkurencji'?

 

Pozdrawiam!

6 ODPOW. 6

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Orange Love i przeniesienie numerów

1. Przeniesienie zalatwisz w Orange. Nie musisz nic robic u swojego dotychczasowego operatora. 

https://www.orange.pl/view/kalkulator

2. Usługa multiroom to koszt 10 PLN/msc. Możliwość uruchomienia dla opcji prędkości od 80 Mbps w góre.

https://www.orange.pl/omnibook/telewizja-multiroom-podlaczenie-i-konfiguracja

3. Tak dzialaja na WiFi

https://www.orange.pl/view/modemy-dekodery-Orange#sprzedaz-do-mikrorynkow

4. Wszystko zalatwisz w Orange tylko z internetu u lokalnego dostawcy musisz sam zrezygnowac. I z Cyfrowym Polsatem tez chyba musisz rozwiazac umowe. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange Love i przeniesienie numerów

@Mateusz_ jeszcze dodam, że najpierw należy podpisać umowę na OL, następnie pozostałe dwa numery przenieść np, do planu mobilnego, korzystając ze zniżki OL.

 

Dekodery Orange działają na WiFi, zalecane jest jednak, aby była to możliwie najmniejsza odległość między routerem a dekoderem, a jeszcze stabilniej będzie, jak dekodery zostaną podłączone kabelkiem.

 

Przeniesienie numerów oraz podpisanie umowy na OL załatwisz w salonie Orange, ale umowę na TV oraz internet musisz rozwiązać u obecnych dostawców usług.


Pracuję w Orange
  • 111
  • 156
  • 3

Orange Love i przeniesienie numerów

@byczyn_86 @Mateusz_ @ketrasaArtur  dekodery tak jak najbardziej maja możliwość podłączenie do FB po wifi, ale zalecane jest kablem, oraz przy multiroom jeden może być po Wifi, a reszta po kablu, nawet jak szanowny klient zamówi 2 x ICU100 bo lepsze 🙂  to nie będą działa po Wifi, oba naraz. Jeden będzie wywal w sieci drugi. Przećwiczone na "żywca"


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange Love i przeniesienie numerów

@bwlodar dziękuje za cenną wskazówkę, w sprawie multiroomu. Najczęściej doradzam, aby w miarę możliwości każdy dekoder był podpięty kabelkiem. Zawsze to najstabilniejsze połączenie.

Przy okazji, jaka jest potrzebna minimalna prędkość transmisji danych dla dekodera, do prawidłowego odbioru IPTV?


Pracuję w Orange
  • 111
  • 156
  • 3

Orange Love i przeniesienie numerów

@ketrasaArturnie pamiętaj minimalnych, ale mogę ustalić i podesłać. Tak czy inaczej ja też polecam po kablu. 🙂 nie ma wtedy żadnych ale co do działania.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Orange Love i przeniesienie numerów

@bwlodar ja mam dekoder przy modemie a i tak mam polaczenie kablowe. WiFi nigdy nie sprawdzalem. Co kabel to kabel😜