Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet domowy LTE dobór anteny zewnętrznej


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Internet domowy LTE dobór anteny zewnętrznej

@majkel84 chodzi mi o sklep komputerowy, nie osoby z salonu Orange. W sklepie komputerowym powinni też mieć odpowiedni sprzęt do usług internetowych, czyli routery, anteny, okablowanie oraz wiedzę jak najlepiej wykonać ustawienie na internet LTE.

 

Co do zakupów w sklepie internetowym, jak zamawiasz sprzęt i dobierasz w salonie, to tak, jakbyś w salonie podpisywał umowę. 

Regulamin masz w załączniku.

Nawet konsultanci się gubią i wszyscy jednomyślnie twierdzą, że przysługuje 14 dni. Jak podaję regulamin, to już twierdzą, że faktycznie nie przysługuje. Sprawdzone i tak jest bankowo. Zmiany nastąpiły w październiku 2019 r.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Internet domowy LTE dobór anteny zewnętrznej

@majkel84 parametry anteny do odbioru sygnalu LTE sa OKEmotikon: Szczęśliwy pytanie tylko jak z zasiegiem u Ciebie. Jak pisal @ketrasaArtur korzystnie jest kupic jakis tani starter i sprawdzic na telefonie


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 18
  • 0

Internet domowy LTE dobór anteny zewnętrznej

No to tak jak pisałem wcześniej - na 3g jest full zasięg w telefonie i prędkość internetu w zależności od pogody/pory dnia/czyjegoś widzimisię 🙂 2 do 13-14 mb/s. Na Lte jedna lub 2 kreski zasięgu i tu prędkość max 3 mb/s.

 

Mój wniosek: zasięg jest, pytanie czy antena jest w stanie wzmocnić na tyle sygnał, by ten internet był solidny. Rozumiem, że nie przekonam się jak nie wydam tej kaski i nie spędzę trochę czasu na montaż oraz dalsze testy? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Internet domowy LTE dobór anteny zewnętrznej

@majkel84 tak to wygląda. Jak testów się nie przeprowadzi na żywym organizmie, to ciężko będzie coś więcej podpowiedzieć.

 

Jeszcze znalazłem ciekawe rozwiązanie:

Huawei B2368 https://e.huawei.com/pl/products/wireless/elte-access/terminal/b2368

tu u konkurencji:

https://www.play.pl/telefony/huawei/huawei-netbox-b2368-66/

W tym rozwiązaniu potrzebna jest skrętka miedzy modemem a routerem, a w dodatku jest to rozwiązanie kategorii 12.

Testowałem model niższy, bardzo fajnie mi się sprawował Emotikon: Mrugający

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 18
  • 0

Internet domowy LTE dobór anteny zewnętrznej

No to teraz jeszcze inna kwestia... moje zakupy internetowe w orange maja następujący przebieg:

 

Oferta-> pakiety -> intenet+TV -> podaje adres

 

i tu brak możliwości instalacji swiatlowodu orange, prosimy zapoznaj sie z ofertą internetu mobilnego. Po kliknieciu w odnosnik do oferty, po wybraniu pakietu internetu, nie ma wyboru pakietu tv, od razu jest przejscie do moich danych. 

 

Jak zamowic  tv + internet mobilny wobec tego? 😄


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Internet domowy LTE dobór anteny zewnętrznej

@majkel84 Ty chesz TV przez LTE ogladac? Czy chcesz TV satelitarna? 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 18
  • 0

Internet domowy LTE dobór anteny zewnętrznej

Nie no bez jaj, tv przez lte? Z ograniczeniem zuzycia danych? Skad takie pytanie? Bo ten wybor wydaje sie byc bardzo nierozsadny.

 

A znowu brak zalozenia z gory ze chodzi mi o telewizje z talerza, test dla mnie znakiem ze cos z tą opcja jest wg. Ciebie nie tak?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Internet domowy LTE dobór anteny zewnętrznej

Jak dla mnie to tv z LTE jest średnio trafionym pomysłem (mówię o iptv) bo szybko zeżre łącze.

Zastanawia mnie czemu nie chcą Tobie podłączyć neostrady, skoro masz tak blisko do skrzynki.

Jestem zdania, że jak masz możliwości techniczne to weź sobie satelitę z orange (była chyba kiedyś taka oferta i chyba nadal jest). Ewentualnie zorientuj się nad wariantem lokalnego ISP. No chyba że mieszkasz w takim miejscu jak ja, gdzie szanse na światłowód są znikome...

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Internet domowy LTE dobór anteny zewnętrznej

Byl juz podobny temat. 

 

W ramach oferty Orange Love Standard 4G, otrzymujemy za jedyne 109,99 zł miesięcznie:

 

*Internet mobilny – 250 GB W Strefie Domowej (w tym, aż 100 GB do wykorzystania poza strefą oraz na telefonie) wraz z usługą szczęśliwe godziny, która uprawnia do korzystania z internetu bez limitów w godzinach 00:00 – 08:00.

 

*Plan na telefon komórkowy, gdzie są nielimitowane połączenia do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych w kraju i w 1 Strefie Unii Europejskiej. Nielimitowane smsy i mmsy w kraju i w pierwszej Strefie Unii Europejskiej. 7GB transferu danych (w tym 4,18 Gb do wykorzystania w 1 Strefie Unii Europejskiej).

 

*Orange TV – pakiet optymalny, który posiada około 96 kanałów, w tym 47 kanały w technologii HD. Do tego dekoder WHD 80 w dzierżawę.

 

Umowa jest na 24 miesiące, a opłata aktywacyjna wynosi 49.99zł.

 

Do tego -10 zł za zgody i e-fakturę co daje 99,99zl

 

Telewizje mozna dokupic i przejść na powyższy pakiet, jeśli ma się już internet mobilny.

 

Oczywiscie nie trzeba brac telefonu


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Internet domowy LTE dobór anteny zewnętrznej

@majkel84 naproście będzie zadzwonić na infolinię: 510 100 100 i zamówić usługę telefonicznie. 

Próbowałem na stronie orange.pl znaleźć ale już mam dosyć szukania. Nawet konsultant nie umie pomóc, ale przyjąć zamówienie telefonicznie jak najbardziej.

 

Info znalazłem na stronie blogu:

https://biuroprasowe.orange.pl/informacje-prasowe/prosta-oferta-internetu-mobilnego-nowy-pakiet-uslu...

 

Czyli internet domowy LTE + telewizja w technologii satelitarnej.