Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet domowy - Jaką predkość mogę uzyskać dla 80 mb/ s.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 3
  • 0

Internet domowy - Jaką predkość mogę uzyskać dla 80 mb/ s.

Witam, mam pytanie ponieważ, od wielu lat posiadam stacjonarne wifi firmy Orange, aczkolwiek od niedawna potrzebuje wrzucać duże pliki i tutaj pojawia się wielki problem, ponieważ speed testy pokazują zawsze około download 7mb/s, oraz upload 0,60mb/s.

 

Wrzucenie jakiegokolwiek filmu pliku, graniczy z cudem lub 50 godzinnym wysyłaniem... idzie wyrwać sobie włosy z nerwów, że mamy 21 wiek, a internet w nie których miejscach jest jak za króla świeczek. 

 

Sprawdzałem ofertę na orange teraz przed chwilą, wpisałem swoją lokalizację i wyskoczyła mi informacja, ze w moim miejscu mogę podpisac umowę 80 mb/s downlaod, oraz 8mb/s upload. Chciałem zapytać jakim cudem, jeśli teraz mam tez internet stacjonarny, a posiadam 0,50 mb upload, czyli 16x mniej ? 

 

LTE odpada, ponieważ owszem, działac działa jakotako uzyskuje 14mb/s uploadu. Aczkolwiek cena wychodzi za internet około 300-400zł jak dla mnie, ponieważ Orange nie posiada abonamentu na LTE powyżej 500gb... A ja tego internetu potrzebuję minimum 1 TB msc, poniewaz wlasnie tyle wrzucam, wiec jedyna do tej pory opcja to kupowac doladowanie na karte za 300zl i uruchamiac opcje 1tb, ale 300zl placic za internet i to czasami na nie caly miesiac, mija sie z celem.

 

Czy istnieje jakiekolwiek rozsądne wyjście w obecnej sytuacji ? 

5 ODPOW. 5

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Internet domowy - Jaką predkość mogę uzyskać dla 80 mb/ s.

@Kowalczyk112 może być z innej lokalizacji dostępna większa prędkość.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Internet domowy - Jaką predkość mogę uzyskać dla 80 mb/ s.

@Kowalczyk112 sądząc po osiągach łącze może mieć około 3 km długości. Na tym dystansie usługa do 80Mb/ sek nie ma szans działać wcale. Jednak słabe prędkości mogą być spowodowane zła jakością linii czy instalacji, a nie jej długością. Złóż wniosek na infolinii o zamianę technologii dostarczanej usługi na VDSL ( zmiana- podniesienie prędkości usługi) Możesz zrobić to na czacie https://www.orange.pl/view/kontakt# z uzasadnieniem, że znajdujesz się w zasięgu szybszej opcji usługi. Może konieczne będzie skrócenie czy przebudowanie linii do bliższego obiektu centralowego, ale to już sprawa dla montera. Informuj co załatwiłeś, a my podpowiemy co dalej robić.

Bez tego nic nie zrobisz, a wiedz, że ta opcja do 80Mb/ sek działa na linii do 1,3 km długości i im dłuższa, tym prędkość mniejsza ( minimalna to 32Mb/ sek dla długości około 1,1km)


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 3
  • 0

Internet domowy - Jaką predkość mogę uzyskać dla 80 mb/ s.

@agat13 Dzwoniłem rok temu do Orange, zgłosić omawiany problem, że płace za internet od lat.. jest to internet stacjonarny, a download mam ledwo na poziomie 7-8 mb na sekundę, upload to już wgl jak za czasów Króla świeczek "0,50 mb/s" nic nie da się praktycznie wrzucić na internet, co jest dla mnie prawdziwą tragedią, poniewaz moja praca opiera się na wrzucaniu dużych plików do sieci. 

 

Technik z "Orange" cytuję odpowiedział " No wie Pan co nie możemy nic zrobić, z tego co widzę światłowodu nie ma, więc nie uzyska Pan lepszych wyników, musi Pan poczekać z 2 lata.. może 5 lat, a nawet 10 lat" 

 

Dla mnie podejście tego gościa do klienta, było nie do pojęcia i najchętniej za taką rozmowę, zgłosił bym go do rzecznika praw konsumenta, ponieważ internet jaki był 20 lat temu, taki jest dalej identyczny, o ile nie gorszy.. 0.50 mb/ uploadu mieć w dzisiejszych czasach w internecie stacjonarnym domowym ? Gdzie po wejściu na stronę, wpisaniu lokalizacji Orange chwali się informacją, że w danej lokalizacji mogę uzyskać do 80 mb/s downloadu, oraz 8 mb/uploadu. Ja rozumiem "DO" ale równie znacznie można napisać do 5000 mb/s downloadu, i to jest jawne wprowadzenie klienta w błąd, zwłaszcza jeśli problem chciałem rozwiązać, i dowiedzieć sie co w zaistniałej sytuacji orange podejmie się, czy wzmocni jakieś kable czy cos zrobią z internetem, ponieważ gmina nie liczy sb 2 domy, tylko jest to dosyć duża gmina zamieszkalna bo rozmawiamy tutaj o gminie "Czernichów" a dokładnie Przeginia Narodowa ( Małopolska )

 

Czyli podsumując co w zaistniałej sytuacji mam zrobić ? Gdzieś zadzwonić ? Jakies konkrety ? Poniewaz nie chce znowu się dodzwonić do jakiegoś pseudo technika, który mi odpowie, że mam sobie czekać z kawą 10 lat by móc uzyskac lepszy internet w danej lokalizacji...

 

PS: Link nie działa, który podesłałeś, i dziekuje za odpowiedzi, oraz wszelką pomoc 🙂

 

Niestety brakuję mi już nerwów, ponieważ przy tej prędkości w dzisiejszych czasach... to jak bez nogi.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Internet domowy - Jaką predkość mogę uzyskać dla 80 mb/ s.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 106
  • 159
  • 1

Internet domowy - Jaką predkość mogę uzyskać dla 80 mb/ s.

Nie ty pierwsza zmagasz sie z problemem. Ostatnio jakiś Pan na infolinii zdziwiony poinformował mnie ze jeśli mam 80mb/s to musze mieć realnie minimum 50mb/s i niby przyjął reklamacje.

 

___________

* Wpis poddany edycji - Netykieta - moderator Bartłomiej