Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Internet światłowód

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 9
  • 0

Internet światłowód

Mam takie pytanie według Orange w mojej lokalizacji dostępny jest internet do 80mbs w praktyce do mojego domu po podłączeniu było tylko 20mbs więc umowę rozwiązałem. Co ciekawe podpisałem umowę z lokalną kablówka (GVT) co podłączyła mnie do światłowodu i mam łącze 750mbs. Co ciekawe kablówka powiesiła światłowód na dwóch słupach Orange i wspięła mnie do mufy Orange na skrzyżowaniu. 

 

Na mapie UKE i Orange światłowodu brak.

Jak to zrobić by mieć od Orange światłowód. Bo wiadomo taniej teraz kosztuje mnie 140zl a po przeliczeniu umowy 170. A w Orange szybkiej i taniej o połowę.

 

 


20200818_140934.jpg

 

________________

* Usunięto pusty spoiler – moderator Kinga

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Internet światłowód

To po drugiej stronie Wisły. Jutro coś będę wiedział

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 9
  • 0

Internet światłowód

Dodatkowo na słupie pojawiała się charakterystyczny znak nawinięty światłowód na czteroramienny uchwyt. Takie oznaczenia infrastruktury jak na zdjęciach.

 

Czy można jakoś się do kogoś kumatego dodzwonić z Orange albo teltech żeby zapytać? 

 


20200818_140922.jpg

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Internet światłowód

@Donat Obydwie fotki to widok infrastruktury miedzianej. Pierwsza to słupek kablowy z kablem rozdzielczym do szafy ONU (zasilana kablem FTTH z kartami ADSL i VDSL) stąd u Ciebie wywiad na neo do 80Mb/sek. Drugi to starsza puszka kabla rozdzielczego z centrali telefonicznej (na 200% dłuższa linia, stad Neo do 20Mb/sek). Zadziwia to, że lokalny OA (Operator Alternatywny) założył instalacje po słupach Orange i wpiął się do OPP Orange (tu prosiłbym o doprecyzowanie i sprawdzenie czy tak w rzeczywistości jest) Warto, abyś zerknął na 100%  jakie są oznaczenia tej skrzynki FTTH (możesz fotnąć-powiemy coś więcej). Może OA ma podpisana umowę na korzystanie ze słupów Orange i na dodatek może świadczyć usługi Neo na własnych zasobach (BSA, LLU). To sprawdzisz w BOK-u OA.

Swoją drogą te same pytania możesz zadać w BOK-u Orange, mówiąc, że masz FTTH od OA po infrastrukturze Orange, a chciałbyś mieć jednego operatora i administratora sieci,. Szkoda, że nie podpytałeś monterów o zależnościach panujących w terenie. Oni wiedza najwięcej. Może masz jeszcze kontakt do nich z czasów jak instalowali usługę i umawiali się na wizytę?

P.S. A co mówi mapa zasięgu na stronie Orange??

www.orange.pl/view/mapazsaiegu/

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 9
  • 0

Internet światłowód

Mój kabel światłowód idzie do słupa gdzie jest puszka od instalacji miedzianej jak to nazwałeś a następnie schodzi do ziemi do studzienki. I dalej nic nie widać. Jak będę w domu to zrobię dokładne zdjęcie słupa.

Na ulicy jest taka szafa w kurierem grzebali jak mi Neostradę podpinali z teltechu. Czy OA tam grzebał nie wiem...


20200818_140826.jpg

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Internet światłowód

@Donat To wspomniana szafa ONU .

OA na 100% wynajął od Orange kanalizację (tak wynika z opisu) a ostanią milę realizuje na słupach. Rozejrzyj się i czekamy na opisy


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 9
  • 0

Internet światłowód

Widzę że od wczoraj do słupa dołożyli puszkę z tego słucha mój światłowód idzie w ziemi prawdopodobnie do studzienki Orange i następnie do tej szafy. Jak podłączyli mi światłowód OA to mówili że mam szczęście bo jest blisko mufa


20200907_154733.jpg

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Internet światłowód

Bravo!!!

 

Jestem pod wrażeniem 😚


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Internet światłowód

To po lewej to OPP. I stąd masz net FTTH. Jest to jednak na moje oko OPP OA


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Internet światłowód

I co opłaca się OA podłączyć klienta?

Pewnie że opłaca.

Ostatnio trafilem gdzie koleś biegał i prosił ORANGE o podłączenie ftth. 

Wysmiali go. 

Poszedł do lokalnego ISP który w szybkim czasie poszedł kanalizą ORANGE i podłączył delikwenta.

Za neta płaci mniej niż w ORANGE. Ok Za podłączenie dał 600zl.

 

W ORANGE się nie opłaca bo lepiej ciągnąć do jakiejś budy gdzie wszyscy mają ORANGE gdzieś.

 

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 9
  • 0

Internet światłowód

Ta biała skrzynka pojawiła się dzisiaj moja żona mówi że jak szła z dzieckiem do szkoły to panowie montowali. ja Internet u operatora alternatywnego mam od dwóch lat kończy mi się umowa widzę światłowody stąd moje próby podłączenia się jednak w Orange.