Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

2 miesiące Orange Love za darmo...

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 73
  • 78
  • 1

2 miesiące Orange Love za darmo...

Pierwsze 2 miesiące za 0 złotych - taką opcję zaproponowano mi w salonie partnera Orange. Tłumaczono mi, że 2 darmowe miesiące liczone są od czasu podłączenia usług TV i internetu światłowodowego. 

 

W salonie Orange - kiedy powiedziałem, że dostałem taką ofertę - tłumaczono mi z kolei, że pierwszy "darmowy" miesiąc liczony jest do daty zakończenia cyklu rozliczeniowego, drugi jest kolejnym darmowym. W efekcie 2 miesiące za 0 złotych, to dwa niepełne miesiące. 

 

Jaka jest prawda? Co w sytuacji gdy podpisałem umowę np. 28 października, okres rozliczeniowy mam 5 listopada, a instalację TV/internet 4 listopada. Od kiedy liczą mi się 2 darmowe miesiące. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

2 miesiące Orange Love za darmo...

Ogólnie tak. W fakturze z 5.11 będzie rata za smartfona, jednak opłata aktywacyjna i dalsze rozliczenia mogą być w fakturze z 5.12 ze względu na krótki czas od instalacji do najbliższego okresu rozliczeniowego. Pamiętaj, że jeżeli to dom jednorodzinny opłata 14,99 nie jest rabatowana.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

2 miesiące Orange Love za darmo...

To zależy od regulaminu promocji na podstawie którego dostałeś rabat. W różnych salonach mogły być różne promocje. Są to promocje lokalne, więc na www ich zwykle nie ma.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

2 miesiące Orange Love za darmo...

2 mc za 0 zł to w rzeczywistości 2 x po 30 dni liczone od chwili podłączenia / uruchomienia. I teraz zależy jaki masz okres rozliczeniowy. Na potrzeby przykładu przyjmijmy, że okres rozliczeniowy rozpoczyna się każdego 19-tego miesiąca, a instalacja nastąpiła np. 26 października.
Liczymy: od 26 października do 25 listopada pierwsze 30 dni, od 26 listopada do 25 grudnia drugie 30 dni. Oznacza to że, w pierwszej fakturze wystawionej 19 listopada będzie tylko opłata aktywacyjna + ewentualnie inne dodatki typu opłaty za utrzymanie łącza, opłata za podłączenie światłowodu do domku jednorodzinnego, multiroom (te dodatki nie są rabatowane ! ) w drugiej fakturze wystawionej 19 grudnia będzie już opłata za usługę proporcjonalnie wyliczoną 1/30 opłaty abonamentowej za każdy dzień za okres od 26.12 do 18.01 oraz dodatki za cały okres rozliczeniowy.
Jasne ? 🙂

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 73
  • 78
  • 1

2 miesiące Orange Love za darmo...

To na chłopski rozum przedstawię to na przykładzie mojej umowy, bo mam już ją podpisaną. I tak:

 

1. Umowa podpisana 26.10. Okres rozliczeniowy przypada 5.11.

2. Instalacja planowana na 4.11.

3. Pierwszy miesiąc za darmo od 4.11 do 3.12 (30 dni)

4. Drugi miesiąc za darmo od 4.12 do 3.01 (30 dni)

5. Za 4.01 i 5.01 (2/30 miesięcznej opłaty). Tu nie wiem czy jak okres rozliczeniowy jest 5.01, to czy wlicza się ten dzień do rozliczenia).

6. Rata za smartfona i aktywacja płacone już po rozliczeniu 5.11; w kolejnych miesiącach dalsze raty za urządzenie.

 

Czy tak to wyglądać będzie na moim przykładzie?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

2 miesiące Orange Love za darmo...

Ogólnie tak. W fakturze z 5.11 będzie rata za smartfona, jednak opłata aktywacyjna i dalsze rozliczenia mogą być w fakturze z 5.12 ze względu na krótki czas od instalacji do najbliższego okresu rozliczeniowego. Pamiętaj, że jeżeli to dom jednorodzinny opłata 14,99 nie jest rabatowana.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 73
  • 78
  • 1

2 miesiące Orange Love za darmo...

To nie jest domek, więc opłata 15 zlotych mnie nie dotyczy. Dzięki za wyjaśnienia