Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

światłowód rzut beretem od dostępnej lokalizacji


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

światłowód rzut beretem od dostępnej lokalizacji

Mieszkam w centrum B-B, w starej kamienicy. W moim budynku nie ma dostępu do światłowodu, tylko internet domowy do 80mb. Kawałek dalej, pewnie po drugiej stronie ulicy ktoś ten dostęp ma, bo widzę u siebie wifi jak na obrazku.

Pytanie brzmi, czy jest jakaś opcja, żeby z jednej z dostępnych lokalizacji bezprzewodowo taki internet światłowodowy udostępnić? Jaki byłby koszt takiego osprzętu i jak bardzo wpłynie to na transfery i opóźnienie? 

Macie jakieś inne pomysły? Internet mobilny (tmobile bez limitu) jest ledwo używalny przez 3/4 czasu, a z domowym kablowym mam też średnie wspomnienia... kwestia starych miejskich kabli, albo centralki. Cholera wie, ale parę lat temu, zanim założyłem internet mobilny ten adsl od orange co xx dni wysiadał i trzeba było dzwonić po techników. Transfery też były dalekie od deklarowanych, o opóźnieniu nie mówiąc. 


Zrzut ekranu (2).png
16 ODPOW. 16
Anonim

Nie dotyczy

światłowód rzut beretem od dostępnej lokalizacji

@ocer nie ma opcji żebyś, czyjś internet po wi-fi używał, kablem łan też, na takie udostępnienie jest zapis w regulaminie, grozi sporą karą, dla tego co udostępni internet, pozostaje złożyć wniosek i czekać na swiatlowody, tam gdzie mieszkasz. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

światłowód rzut beretem od dostępnej lokalizacji

@ocer dostęp do światłowodu może być tylko w opcji z dostarczeniem światłowodu do lokalu. Zgodnie z regulaminem usługi nie można świadczyć jej poza lokalem. Jeśli widzisz na wifi sąsiada SSID z nazwą "orangeswiatlowod" znaczy, że jest w okolicy . Trzeba złożyć zapotrzebowanie na stronie Orange i jest szansa, że budynek zostanie ujęty w inwestycji wlasnej Operatora. 

Na dole tej strony NO jest link do " sprawdź zasięg". Wpisz kilka sąsiednich adresów i dowiesz się gdzie jest FTTH

 

Anonim

Nie dotyczy

światłowód rzut beretem od dostępnej lokalizacji

@agat13  nazwa sieci wi-fi o niczym nie świadczy, można wpisać cokolwiek. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

światłowód rzut beretem od dostępnej lokalizacji

@Anonim jasne, ale pokaż mi użytkownika, który dobrowolnie wpisuje takie SSID😉 

Dlatego poradziłem weryfikację adresów w okolicy na stronie zasięgu usług


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

światłowód rzut beretem od dostępnej lokalizacji

Nie chodzi mi o czyjś internet. Nie wiem jak wygląda końcówka takiej sieci, bo nigdy światłowodu nie miałem ;p. Może z puchy się da końcówkę wyprowadzić inaczej niż kablem do mieszkania - dlatego zapytałem. Nie chodziło mi o jakieś amatorskie kombinacje, tylko coś co mógłby orange zrobić. 

@agat13 w jaki sposób można zgłosić zapotrzebowanie, jest na to jakiś formularz? 
@Anonim pewnie, że można... tylko jajcarze celują w inne nazwy, zazwyczaj. 

edit: dobra widzę (https://www.orange.pl/view/sfh?_ga=2.118016905.1603321182.1612986061-296369392.1612986061), dzięki


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

światłowód rzut beretem od dostępnej lokalizacji

@ocer  widzę, że widzisz..

Jeśli zaś chodzi o legalne dostarczenie usługi do lokalu, to najpierw musi być wykonane przyłącze światłowodowe do budynku ( tzw OPP- optyczny punkt dostępowy ) od którego będą prowadzone instalacje kablem FTTH do lokali w całym budynku. Bez tego ani rusz...

Czy może orientujesz, się ilu sąsiadów też by chciało mieć FTTH? Zawsze lepiej wyglądają masowe zgłoszenia


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 9
  • 0

światłowód rzut beretem od dostępnej lokalizacji

To jest taki super długi ciąg kamienic, więc jakby się światłowód pojawił po drugiej (naszej) stronie ulicy to pewnie by się paru chętnych znalazło. Wszyscy mamy taki sam lipny internet :D. 

Nie wiem, czy jestem władny do wypełniania tej deklaracji tak w ogóle, bo nie jestem ani właścicielem ani współwłaścicielem budynku :D. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

światłowód rzut beretem od dostępnej lokalizacji

@ocer wypełnij we własnym imieniu i zainteresuj tym administratora budynku, bo i jego działania/ zgoda spółdzielni czy wspólnoty będą potrzebne. Warto pochodzić z kilkoma lokatorami...

Jak pisałem, sprawdź budynki obok i będzie widać ( oczywiście po stopnieniu śniegu) jak przebiega kanalizacja Orange w ulicy . W Twojej piwnicy również widać jak wchodzą kable miedziane do budynku i jak biegną na klatkę schodową. Tak samo prawdopodobnie będzie prowadzony światłowód poprzez trasę od studni kablowych w ulicy


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

światłowód rzut beretem od dostępnej lokalizacji



@Anonimnapisał(-a)

@agat13  nazwa sieci wi-fi o niczym nie świadczy, można wpisać cokolwiek



Niby można lecz 3 wifi to fabryczna nazwa sieci FB 6 (u mnie i sąsiada z ulicy tak samo się identyfikowała po pierwszym podłączeniu) ja zmieniłem na inną nazwę, u sąsiada nadal ta sama.