Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zakup ratalny a brak płatności za przesyłkę


Poziom 17, Komentator
 • 16
 • 80
 • 0

Zakup ratalny a brak płatności za przesyłkę

Witam. Miał ktoś taką ABSURDALNĄ sytuację?

 

 

W niedzielnej popołudniowej promce kupiłem S20 FE 5G bez abonamentu na raty. Potrzebuję pilnie bo aktualny fon jest w rozsypce a cena tego niezgorsza.

 

Krok po kroku na stronie sklepu i dostałem link z Blue Media do opłacenia paczkomatu, no bo reszta w ratach do abonamentu.

 

Niby poszło.

Niby, bo we wtorek rano zaglądam do mojej pomarańczowej aplikacji i nie widzę żadnej informacji o realizacji zamówienia. Nul, Nicht.

 

Wchodzę na Orange.pl, szukam w koncie (dla niektórych z Wawy - w kącie) jest - oczekuje na realizację. Kombinuję.

 

Wchodzę na pocztę - jest link z Blue Media (firma zewnętrzna Orange do operacji bankowych), do opłaty 10 zł za paczkomat.

 

Przeterminował się. Oj, no masz!

 

Kontakt z Orange - nie da rady aktywować, wygenerować nowy link, itp. Słyszę doradcę - że może Oni, Blue mogą?

 

Kontakt z Blue Media - nie mogą, nie da rady bo ich umowa z Orange taka, siaka. nijaka, boska.

 

Pytam. To anulujcie płatność tych 10 zł za paczkomat i wyślijcie umowę i sprzęt kurierem - za pobraniem

- to jakie cholerne zgody na to podpisać? 

NIE.  DA.   SIĘ! 

 

Umowa, rzecz umowna jest ale zespawana z opcją paczkomatu. To taki Syjam, 2w1.

Oddzielisz umowę ratalną na urządzenie (NIE NA FORMĘ JEGO DOSTAWY) od wysyłki sprzętu wybranej InPostem to:

 

Orange jutro upadnie,

ja nie wygram kumulacji w Lotto w sobotę,

Putin zostanie formalnie carem, Elon zrobi 50000 swoich klonów i zaludni kosmos elektrycznymi TesloPromami,

świat się skończy

a niedoszły mój Samsung po otworzeniu przesyłki po minucie wybuchnie mi w twarz.

No fakt lepiej NIE.

Lubię swoją twarz.

 

 

Podsumowując:

 

Nie ma i nie będzie telefonu bo:

 

 

1 - Nie zakończono płatności za PRZESYŁKĘ - nie wiem czemu, może za wcześnie odświeżyłem, może wyszedłem z zakładki zanim się wszystko pościągało, może zerwało mi internet bo bywa u mnie? Może...100 innych.

 

 

2 - Orange - firma Kolos nie może reaktywować, wznowić umowy do telefonu, bo ta jest wciąż aktywna, bo 10 zł za PRZESYŁKĘ wciąż nie ma i technicznie jakby nie będzie.

 

 

3 - Zakończyć jej umowy nie może, bo system czeka na płatność za PRZESYŁKĘ.

 

 

4 - Płatności nie można zrobić bo link się przedawnił już we wtorek rano (od niedzieli popołudnia).

 

 

5 - Blue Media nie może do płatności wygenerować nowego linku bo .... to może tylko prezes a ten jest na wakacjach w Supraślu a tam 5G nie łapie.

 

 

6 - Orange nie może wygenerować nowego linku transakcyjnego dla zewnętrznej Blue Media bo...  to może tylko na swoim laptopie prezes a ten jest na wakacjach w Supraślu a tam 4G nie łapie.

 

Nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobisz?

 

 

Generalnie w tych firmach mogą tylko naliczać kary i wystawiać rachunki bo jak chcesz załatwić coś ponad to, coś wydawać by się mogło przy obecnym rozwoju rozwiązań i technologii systemów wszelakich, to NIE DA RADY BO NIE... Ludzie!

 

 

Słyszę doradcę - BO MOGĘ PRZECIEŻ KUPIĆ JESZCZE RAZ TEN TELEFON ... ALE BEZ PROMKI za kilka stówek drożej. INTERES ŻYCIA.

 

Gdyby tak odstąpić od tej nie-do-zrealizowania umowy z powodu 10 ZŁOTYCH, niezapłaconych przez absolutny przypadek, to i tak nie mam żadnej promesy, że mógłbym mieć przedstawioną nową wersję takiego samego zobowiązania, na tych samych warunkach finansowych/ ratalnych, tak by finalnie i ponownie KOLOS ORANGE WYGENEROWAŁ DO NIEJ CHOLERNY ID TRANSAKCJI, BY na tym ID takie BLUE MEDIA WYGENEROWAŁA CHOLERNY LINK DO ZAPŁATY TYCH PIERDZIELONYCH ... 10 ZŁ. ...!!! ?

 

WĄTPIĘ ale może dali by choć kupon rabatująncy w tej sytuacji by obniżyć cenę aktualną do promocyjnej (może) przy nowym zakupie? Hmm? Aaa, trzeba najpierw anulować poprzedni.

 

Ale nie, bo umowa jest w stanie oczekiwania na finalizację!

 

 

W roku 2066, gdy ja będę na Marsie i łączyć się będę przez telepatyczny implant wielotłumacza, nadal umowa będzie czekać na finalizację?

 

Może? Kto wie?

Bo w wiosną ubiegłego roku zamknąłem numer stacjonarny a w zakładce 'Moje sprawy' nadal "wisi", że zakończenie umowy na niego jest w TRAKCIE REALIZACJI. Lol.

Gigant technologiczny i finansowy co NIC NIE MOŻNA I NIE DA SIĘ.

 

 

___________________

*Temat przeniesiony z działu "Telefony i urządzenia" - moderator Wojciech.

9 ODPOW. 9

Poziom 37, Guru **
 • 8047
 • 25978
 • 346

Zakup ratalny a brak płatności za przesyłkę

@Dorsaj Sytuacja nieciekawa, ale forma opisu iście jak u Wiecha... 🙂


Poziom 25, Specjalista
 • 1038
 • 6254
 • 29

Zakup ratalny a brak płatności za przesyłkę

Teraz już nic z tym zamówieniem nie zrobisz. Nie ma opcji ponownej wysyłki linku ani zmiany sposobu dostawy. 

 

To umowa na sam sprzęt więc już teraz złóż jeszcze jedno zamówienie. Obecne i taka lada moment anuluje się z powodu braku płatności. 


Poziom 17, Komentator
 • 16
 • 80
 • 0

Zakup ratalny a brak płatności za przesyłkę

A ile to ma kosztować Orange?

Minione chwilę, minuty, godziny nigdy nie wrócą więc są bezcenne a zmarnowałem na konsultacje, maile, doradcze absurdy sztucznej inteligencji Maxa i próby eleganckiego wywróżenia mi z fusów kawy przez obsługę online, że Nie da się i już. Nie patrząc już na totalny Wku....w.

 

Nie znam Wiecha. Rozumiem, że pozytywny wydźwięk jest tego komentarza? Dzięki bo widzę, że wyjadacze ze sporo wyższym poziomem wtajemniczenia to przeczytali. 

 

 

___________________

*Scalenie wpisów - moderator Wojciech.


Poziom 25, Specjalista
 • 1038
 • 6254
 • 29

Zakup ratalny a brak płatności za przesyłkę

Niezależnie od poziomu irytacji z tym zamówieniem już niż nie zrobisz. Więc pozostaje ponowienie. To dość popularny model więc może być dostępny u Ciebie w salonie do odbioru jeszcze dziś.


Poziom 36, Guru *
 • 4963
 • 16743
 • 202

Zakup ratalny a brak płatności za przesyłkę

@kimiriko101  dostępny to on na pewno jest ale bez niedzielnej promki, o którą to wszak chodzi koledze @Dorsaj...

PS.

Nie rozumiem również jaki to wielki problem dla pomarańczy odnowić płatność za głupi paczkomat...🤔


Poziom 25, Specjalista
 • 1038
 • 6254
 • 29

Zakup ratalny a brak płatności za przesyłkę

@slav72 racja zapomniałam o tej kwestii. Tu można rzecz, że niestety za gapowe się płaci. Zamawiając coś z dostawą płatna z góry warto upewnić się, że ona poszła. 


Poziom 30, Ekspert
 • 2610
 • 7731
 • 71

Zakup ratalny a brak płatności za przesyłkę

@Dorsaj 

Wyrazy współczucia przede wszystkim 🤗.

Pełna zgoda co do meritum, SYSTEM operatora żyje własnym życiem którego nikt nie ogarnia. Myślę że każdy tu w jakimś stopniu tego doświadczył, ale przyznaję że Twój przypadek zalicza się do czołówki.

Po trzecie, super forma, genialnie napisane 😆. Ogromna prośba w związku z tym: zaglądaj tu od czasu do czasu i pisz, bardzo byłbym Ci za to wdzięczny.

No i na koniec żal że nic pomóc nie mogę😟


Poziom 37, Guru **
 • 8047
 • 25978
 • 346

Zakup ratalny a brak płatności za przesyłkę

@j131  Niniejszym proponuję przyznać Zlote Pióro  za post iście literacki... jednocześnie zabawny w formie, ale dramatyczny w treści.. 

Zespole, czekamy na odzew...


Poziom 17, Komentator
 • 16
 • 80
 • 0

Zakup ratalny a brak płatności za przesyłkę

No gapcią a nawet GAPOLem przez gigantyczne G. Jezdem.

Zresztą, może tak miało być?

S20 FE 5G za 1599 na 20 rat O% to ciekawa okazja? Wydawało mi się, że mi iż nie świeżynka to tak.

A korciło mnie by wczoraj zajrzeć tu i tam.

Link byłby chyba do skorzystania jeszcze, chyba? Płatność by sobie poszła do 🍊 i fon by do mnie już może przed świętem cielesnym dotarł?

 

Pokaż szczegóły

Ech, ludzie, ludzie, trzymajcie mnie bo nie....

Ale ale. Jak znam swoje obecne fatum to pewnie przesyłka by się w transporcie zniszczyła czy cuś w ten deseń bo.... 

... od września 2021 mam notorycznego pecha i straty same w domu i portfelu.

Po 2 - 3 zdarzenia miesięcznie.

Zaczęło się od auta - 4 awarie - Audi A3 2009 - dbane i autentyczne co do 191 tyś. km -  dziura i pęknięty zderzak z nie mojej winy - winnego brak - zwiał, hydraulika sprzęgła, klima zawór wysokiego ciśnienia, listwa wtryskowa zwarcie na 1 i 3, ślepy cieszył się 1.5 miesiaca że widzi wreszcie wyraźnie na tv Sony Oled 65 cali i matryca pękła, kradzież z konta 3900 zł (ja w Łodzi - cwaniaki w Gdańsku z bankomatu wybrali - bank się wypiął bo karta niewystarczająco pilnowana czy inne bajki - sprawa nadal u rzecznika finansowego), nowy dysk ssd i windows do laptoka bo padł kompletnie i nawet recovery nie dało rady, cud żelazko Philipsa za 420 zł się skończyło nagle, zbiło się duże terrarium, padła listwa elektroniki lux piekarnika Cast by Beko (brak stanu a jak jest to po 320 zł), antena magnetronu w mikrofali do zabudowy Caso, pralka electroluxa padła (no swoje 18 lat miała) więc nową trzeba było kupić ( ta nie wytrzyma pewnie połowy - takie czasy i taki sprzęt), miejski rower córki "wsiąkł magicznie", 3 telefony domowników popękały prawie same ;-), sąsiadka mnie zalała w nocy więc się lało, padła linia elektryki w mieszkaniu - prąd był i znikł - elektryk szukał i kombinował, nie ma, czyli było kucie ścian i kładzenie kabli od nowa, drobiazgi typu awaria czajnika, lampy LED, ciuchy do wyrzucenia gdy ktoś zapomniał poinformować, że barierki są świeżo pomalowane przy budynku. To tak na szybko bo było tego na pewno więcej i w sumie lekką ręką na kilkanaście tysi jak nie więcej?

I na koniec nasz ukochany i jedyny mi znany tak bezgranicznie łagodny, mądry i towarzyski przylepa, ZNAJDA wyrzucony przez kogoś zimą 10 lat temu, doberman kochający ludzi, troszczy się o dzieci i wszystkie duże i małe psy na osiedlu, ulubieniec dzieciarni lokalnej (tylko jakoś kotów nie może pokochać hehe), wychowany razem z inną znajdą - kundelkiem takim samym tylko go w pralce w zbyt gorącej wodzie wypralismy i nam się wykurczył o 70%. 2 lata temu u dobermanka dużymi staraniami i wysiłkiem zaleczony został złośliwy nowotwór jamy nosowej. Daliśmy radę pokonać dziada choć pies był już spisywany na straty przez 2 wet kliniki lecz teraz niestety znów mu się choróbsko odnowiło ze zdwojoną siłą. Pieruńsko silny i odporny na ból to pies ale powoli nam gaśnie choć stajemy na rzęsach i leczymy jak i czym się da by było mu jeszcze trochę pisane.

Jak to mówią "wety", dopóki jest chęć i iskra w oku to jeszcze nie czas ale nieubłaganie staje się cieniem dostojnego i pełnego energii dawnego dobka.

Sami widzicie.

Czyli w tej transakcji Orange i umowie musiało pójść coś nie tak. Nie mogło być inaczej, racja?

 

 

______________________

*Post poddany edycji zgodnie z netykietą forum. Rzeczy niezwiązane z Orange ukryte w spoiler, z racji sporej ilości tekstu postanowiłem zostawić i nie usuwać, ale pamiętajmy że to forum Orange i nie róbmy offtopu. - moderator Wojciech.