Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wybór modemu


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Wybór modemu

Oczywiście, że jest. Każda stacja Orange z LTE800 nadaje również LTE800 T-mobile i na odwrót: https://www.telko.in/networks-obejmuje-800-mhz-i-2600-mhz i zobacz, że już wtedy było 86% powierzchni kraju.

 

Ja ci mówię o konkretnych danych w bazie BTSearch, a ty dalej o pozwoleniach.  Pozwolenia się wyświetlają jak wybierzesz z lewej opcję "UKE". Domyślnie są podane konkretne dane, a dane o LTE są zbierane zaledwie od kilku miesięcy, więc są aktualne. LTE1800 jak najbardziej pojawia się poza miastami, zwłaszcza wzdłuż autostrad. Sam mam jedną w okolicy z LTE800/1800.

 

PS. gratulacje za zrobienie śmietnika z tematu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wybór modemu

A ja Ci gratuluje czytania ze zrozumieniem. Współpraca dotyczy masztów. A nie jak na przykład na 3G wspólnych urządzeń na masztach. Dane na btssearch nie są aktualne, każdy moze tam wpisać co chce.

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 22
  • 0
  • 0

Wybór modemu

p2225 Oferowales mi swoja pomoc, wiec Mieszkam w Kroczewie (45km od Wawy w strone Mlawy)

Moglbys sie dowiedziec, co do zasiegu i czy te modemy, ktore opisales dadza mi cos?

A i jesli chodzi o modem, czy ten modem bedzie pod stalym zasilaniem, czy musze go ladowac przez uzywaniem???


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Wybór modemu

Jak z taką wiedzą jeszcze tutaj się utrzymujesz? Sprzęt jest ten sam i te same anteny. Z tego samego sprzętu leci sygnał obu operatorów. Nie wierzysz? Zapytaj na forum telepolis w wątku o NetWorkS! liczącym już prawie 1000 stron: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=24&t=58796
Poza tym co według ciebie oznacza ten fragment: " Testy dotyczyły m.in. możliwość objęcia dotychczas eksploatowanym sprzętem pasma 2 x 30 MHZ, jak tego wymaga aranżacja pasma 800 MHz dokonana przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Jak wynika z naszych informacji, większość urządzeń sieciowych poradziło sobie z obsługą całej szerokości pasma, z jakiej korzystają operatorzy."?
Orange i T-mobile testowali możliwość objęcia tak szerokiego zakresu pasma przy użyciu jednego sprzętu. Tak, JEDNEGO! Problemem było to, że zawsze szerokość pasma to było 2x20MHz (maksymalne pasmo jakiego można używać w LTE w jednym paśmie) i dostawca musiał go rozszerzyć, bo pomiędzy blokiem Orange i T-mobile znalazł się Play, bo tak zdecydowało UKE.
A po kiego ktoś miałby podawać błędne dane na BTSearch?

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Wybór modemu

@PefidnyJeśli chodzi o Kroczewo to nadajnik obsługuje LTE800/LTE1800, więc zasięg bez problemu powinieneś mieć.
Te podane routery przede wszystkim obsłużą LTE i jak już zakupisz jeden z nich to pomogę Ci wybrać odpowiednią częstotliwość tak żebyś uzyskał jak najlepszą prędkość i zasięg.

Huawei e5377 to Orange'owy Airbox 2. Nie ma też możliwości podłączenia kabla ethernet. To znaczy ma, ale poprzez przejściówkę i tylko na czas działania baterii. Nie trzeba go ładować przed używaniem. Chyba że chciałbyś pracować na baterii to tak. 
Huawei e5170 również ma baterię (2-3h pracy) i ma swój zasilacz. Jest to typowy router domowy. Niezbyt wygodnie go przenosić czy gdzieś zabrać.
Huawei e5180 nie ma baterii, ma gniazdo na kabel ethernet i ma swój zasilacz. Jest to router domowy.
Tobie przydałoby się urządzenie z agregacją. Mogę znaleźć odpowiedni, ale to będzie już dość spory koszt (około 500-600zł).


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wybór modemu

Zupełnie inaczej wygląda współpraca na UMTS (3G), a zupełnie inaczej na LTE.

W wątku w którym się udzielasz na telepolis są zdjęcia. Po kiego zatem są podwójne urządzenia na niektórych masztach?

Błędne dane biorą się stąd, że nie każdy potrafi interpretować dane. Poza tym przeciętny użytkownik nie ma dostęp do danych czy dane pasmo w konkretnym miejscu jest uruchomione na stałe, czasowo, komercyjnie czy testowo. Takie dane w Orange mają zespoły wsparcia technicznego, niedostępne dla klientów. Doradcy na BOK mają trochę bardziej szczegółową mapę niż na www.

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Wybór modemu

Jest dokładnie taka sama, a przynajmniej częściowo. W trybie MOCN (współdzielenie pasma, ten sam sprzęt) działa U900 i LTE1800. W trybie MORAN(osobne pasma, ten sam sprzęt) działa GSM900, DCS, U2100, LTE800 i LTE2600.

O jakich urządzeniach mowa? RRU, anteny?

Jeśli dane pasmo jest uruchamiane i jest do niego pozwolenie radiowe to znaczy, że będzie na stałe. BTSearch nie dodaje stacji gdy nie ma pozwolenia. Na maszty mobilne nie bierze się pozwolenie radiowego od UKE, czyli czasowo odpada.
Już gadałem w ciągu paru lat z tym BOK to albo nie wiedzą, albo gadają nie na temat. Ja na przykład zgłaszam awarię, że spadły mi nagle prędkości i rozmowy się zrywają, a oni, że to spowodowane jest dużą (1,3km to dużo?) odległością od stacji. No sorry, ale jeśli przez ostatnie lata nie było problemów to z dnia na dzień miała być taka zmiana i to całą dobę przy pełnym zasięgu? Po 3-cim telefonie rzeczywiście uznali awarię i 2 dni później wróciło do normy.

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Wybór modemu

@Pefidny ale skoro używasz e3131 to może jeszcze z nim pokombinujmy. Pobierz program top_netinfo: http://topnetinfo.pl/ (pierwszy link) i uruchom go (musisz mieć wyłączony Mobilne Partner, bo inaczej program nie znajdzie modemu).
Wchodzisz w ustawienia, potem w zakładkę "Komunikacja AT i PIN", wybierasz port w którym będzie wpisane "Modem Huawei Mobile Connect - 3G Modem", poniżej zaznacz"Komunikacja AT", przejdź do zakładki "GPRS/UMTS i ustawienie musi być takie:
Technologia: automat
Kolejność: automat
Pasmo: wybrane
Pasmo: (tutaj wybierz tylko W900)
Roaming: (tak jak masz ustawione)
Komutacja: (tak jak masz)
Kliknij poniżej "Zastosuj", "Zamknij" i poczekaj chwilę. Potem wyłącz program i połącz się przez Mobile Partner. Zrób pomiar prędkości i zobacz czy będzie jakaś zmiana. Jeśli nie to w części "Pasmo:" ustaw GSM900 i W2100. Zrób pomiar prędkości. Jeśli nie będzie zmian lub nie będzie w ogóle internetu to w "Pasmo:" ustaw "Wszystkie" i kliknij "zastosuj". Oczywiście każda zmiana w top_netinfo wymaga wyłączenia Mobile Partnera. 🙂

Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 22
  • 0
  • 0

Wybór modemu

Panowie, ja chce modem do 200zl, myslalem nad tym airboxem 2, ale czy to cos da?...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wybór modemu

A tablet to jaki model? masz na nim lte przy zasięgu?