Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jakie różnice w dekoderach 4k Stream i IWU200?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 19
  • 0

Jakie różnice w dekoderach 4k Stream i IWU200?

Cześć. Właśnie będę przedłużać umowę z Orange i dokupuje opcje z TV. Automatycznie w koszyku dodaje mi Dekoder 4k Stream za 3,99/mies.(kiedyś był dodawany tylko od multiroomu?),ale mam tez do wyboru IWU200 za tą samą cenę. 

 

Czy są jakieś różnice w płynności działania i przyjemności z użytkowania? Posiadam stary telewizor plazmowy LG bez żadnych wodotryskow, na netflixach itp tez mi nie zależy. Chcialbym aby sprzęt po prostu "chodzil" dobrze i mial lepsze parametry. Jeśli praktycznie nie ma żadnych różnic to wiadomo, że opcja dodatkowego AndroidTV jest cialkiem fajna.

 

Pozdrawiam 

 

____________
* Wątek wyodrębniono z tematu Samsung ICU 100 vs Sagemcom IWU 200 - Wiktor

 

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jakie różnice w dekoderach 4k Stream i IWU200?

@Nubian  gdybys miał  wybór pomiędzy ICU100 a IWU200,  to byłoby proste..

Tu IWU200  to sprzęt innego typu niż 4KStream. 

Ja bym wybrał z ciekawości 4K, bo IWU200  już znam.. Poza tym, sama opcja androida...choć okrojonego


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Jakie różnice w dekoderach 4k Stream i IWU200?

Mam 4KStream od wczoraj po wymianie z ICU100.

Na plus:
- 1 pilot do wszystkiego (dzięki ARC po włączeniu dekodera włącza się też TV, a pilotem do dekodera obsługujemy głośność w Soundbarze )
- HDR na każdym kanale - podbija jakość obrazu na TV obsługujących dany standard (u mnie - na każdym).

- wyraźny dźwięk i co ważne np na TVP4K reklamy są wyciszone w stosunku do głównej treści
- przejrzyste menu z dużą ilością informacji (w ICU100 kanały, które nie znajdowały się w moim pakiecie, nie były oznaczane, tutaj mamy symbol kłódki)
- działa szybciej niż ICU100
- w miarę nowy Android - na 4KStream jest A10 - większa kompatybilność z aplikacjami no i oczywiście możliwość ich instalowania (jeśli ktoś nie ma AndroidTV)
- kompaktowa obudowa i pilot na BT (więc urządzenie może sobie stać "gdziekolwiek" byle nie w klatce Faradaya 😉 )
- niezablokowane menu deweloperskie - ale nic w nim przydatnego dla siebie nie widzę 😉

Na minus:
- dziś po którymś uruchomieniu ze stanu "standby" (ustawiałem ARC w moim TV ponieważ jego AndroidTV czasem nie wybudza mi Soundbara) musiałem go zrestartować - pojawił się komunikat, że urządzenie wymaga restartu i jeśli problem się powtórzy (??) mam się skontaktować z Orange.
- na siłę - brak zegarka 😉

Jeśli masz smartfon oparty o system Android to generalnie konfigurację 4KStream zrobisz w parę minut automatycznie, a w starszych dekoderach trzeba dane np sieci WiFi wpisywać ręcznie.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 19
  • 0

Jakie różnice w dekoderach 4k Stream i IWU200?

A jak awaryjność IWU200? Bo 4K stream wiadomo, że to android 😄 i trochę bardziej zlozony system wiec wieksze prawdopodobieństwo jakiś usterek czy dziwnych zachowań. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Jakie różnice w dekoderach 4k Stream i IWU200?

@Nubian  IWU200  "wygrzany" I soft stabilny..


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Jakie różnice w dekoderach 4k Stream i IWU200?


@Morciak-

...
konfigurację 4KStream zrobisz w parę minut automatycznie, a w starszych dekoderach trzeba dane np sieci WiFi wpisywać ręcznie.


W ICU100 ani IWU200 niczego nie trzeba konfigurować. Podłącza się do sieci FB i działa. Danych do WiFi nie wpisuje się, nie ma gdzie. Fanem tych dekoderów nie jestem, ale bądźmy precyzyjni.

 

@Nubian na czym opierasz przekonanie że,Stream 4k ma bardziej złożone cokolwiek niż np. ICU100?

 

 

_________________

*Scalenie wpisów - moderator Wojciech.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 19
  • 0

Jakie różnice w dekoderach 4k Stream i IWU200?

Tzn czy bardziej złożone to nie wiem, ale systemowo na pewno. Android jest bardziej zlozny i z teorii bardziej problematyczny 😄 a jak z resztą to właśnie nie wiem. To tak jak z TV który ma androida, ale nie oznacza ze ogolnie jest lepszy bo może mieć mniejsza rozdzielczość, HDR10 zamiast 10+ itd.(Chociaz teraz to większość tych lepszych ma SmartTV).

Dlatego pytanie czy pod względem hardware jakoś odstaję od IWU 200? 

Np cenna uwaga była dot. akurat hdr'a w 4K stream.