Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Samsung ICU100, gdzie dźwięk 5.1 ?!


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Samsung ICU100, gdzie dźwięk 5.1 ?!

Witam wszystkich.

 

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem internetowego łącza światłowodowego w domu - 300Mb/s. Chyba niestety jestem przy okazji nieszczęsnym posiadaczem abonamentu również na TV od Orange. Nie sądziłem, że to będzie taki dramatyczny spadek jakościowy względem NC+. Dotyczy to nie tylko obrazu, ale również i dźwięku, a może nawet przede wszystkim. Uprzedzam niedowiarków, że jest duża różnica jakości obrazu, mam jeszcze aktywny abonament w NC+ i mam porównanie na tym samym telewizorze, (TV 55 cali  FullHD) właściwie w tym samym momencie.

 

Jednak wracam do głównego tematu dotyczącego dźwięku. Gdzie jest dźwięk 5.1? Na wielu kanałach na NC+ jest on stale nadawany w tej formie, bądź też można go wybrać na jakichś filmach, choćby poprzez wybranie dźwięku oryginalnego. Na tym Samsungu ICU 100 nic nie daje wybranie dźwięku oryginalnego dalej idzie sygnał 2.0 

Uprzedzam, że nie jest to kwestia producenta kanału, tylko usługi Orange lub tego dekodera. W tym samym momencie na kanałach z NC+ lecą filmy w 5.1, a w Orange muszę się zadowolić nowością z lat 80 - dźwiękiem stereo 2.0. Emotikon: Mrugający Niczego nie zmienia ustawienie w dekoderze dźwięku na kino domowe, niezależnie też jaką wybiorę kolejną tam opcję. Nie ma znaczenia także czy jest podłączany kabel HDMI przez wzmacniacz Yamaha RX-V681, czy przez telewizor i zwrotny sygnał do wzmacniacza po kablu HDMI z ARC. Tak samo nie ma znaczenia, czy dźwięk idzie z TV po złączu optycznym, jak w przypadku w powyższym. Podłączenie również bezpośrednie optycznym kablem do wzmacniacza również niczego nie zmienia - tylko kanał stereo jest. Natomiast z  NC+ w każdej z powyższych kombinacji mam dźwięk 5.1 wchodzący do wzmacniacza. Nie satysfakcjonuje mnie wykorzystywanie układu DSP we wzmacniaczu abym sobie sztucznie "rozstrzelił" dźwięk z 2.0 do 5.1.

Czy ten dekoder nie obsługuje dźwięku 5.1, czy też Orange wycina ten dźwięk u siebie? Bardziej mnie ten dźwięk irytuje niż mydlany obraz na FullHD (w porównaniu do NC+).  Na pudełku od ICU 100 jest jedynie znaczek dolby z nic niemówiącym napisem(o kanałach) Dolby Audio.

3 ODPOW. 3

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 426
  • 1446
  • 13

Samsung ICU100, gdzie dźwięk 5.1 ?!

Na pocieszenie mogę tylko napisać, że identycznie jest w Play Now TV - dźwięk - tylko stereo, który można sztucznie podzielić na 5.1/7.1. Przeskok pomiędzy Netflixem (który niedawno podniósł poprzeczkę w tej materii) a np HBOGo jest bolesny dla uszu...

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Samsung ICU100, gdzie dźwięk 5.1 ?!

Dlatego jakieś filmy akcji na HBO staram się oglądać podczas transmisji, lub je wyszukuję i nastawiam nagrywanie. Podczas transmisji mają dźwięki 5.1, a już te same filmy na HBO GO posiadają jedynie dźwięk 2.0. 

Jak widzę, to chyba wszyscy tutaj się przyzwyczaili do takiego formatu dźwięku 2.0. Dla mnie jest to po prostu jak upadek z urwiska,  w porównaniu do NC+. Umowę podpisałem poza siedzibą Orange, więc mam prawo odstąpienia od umowy. Wielka szkoda, będę musiał się przeprosić z NC+Emotikon: Smutny Myślałem, że jest jakieś rozwiązanie, a tu wymowna i wiele mówiąca cisza.......


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 24
  • 11
  • 0

Samsung ICU100, gdzie dźwięk 5.1 ?!

Dźwięk 5.1 jest m.in. na Ale Kino+, Nat Geo, Discovery HD, oryginalna ścieżka na Tvn, Tvn7, MTV Live HD, Filmbox Premium i ścieżki oryginalne na HBO, nie wiem jak na C+ bo nie mam w pakiecie. Często główna ścieżka polska jest w 2.0 i trzeba przełączyć ją w dekoderze. Praktycznie większość kanałów co na sat ma 5.1 to ma też w Orange TV, z tym że dekodery nc+ zawsze domyślnie przełączały na ścieżkę dolby jak ma id PL, ICU 100 domyślną puszcza PCM i trzeba zmieniać pilotem.