Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pytanie o jakość IPTV - czy warto zmienić C+ sat. na IPTV ?

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Pytanie o jakość IPTV - czy warto zmienić C+ sat. na IPTV ?

@ketrasaArtur  mam nadzieję że z tymi 6 metrami i podgrzewaniem żartowałeś 😉 ja mam 120 (1,2 m) i dopiero porządna burza może trochę namieszać 😀


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Pytanie o jakość IPTV - czy warto zmienić C+ sat. na IPTV ?


@robiania669napisał(-a)

odp. jeden dekoder, funbox blisko po kablu

 

Optymalnie!

 

najbardziej boję się utraty jakości, antena siła sygnału 95, jakość 75-80, telewizor oled z hdr i 4k - 

wszystko to nieźle pracuje, po cholerę zmiany ?

 

No właśnie, po co? Tzn. czego oczekujesz po zmianie?

 

c+ strasznie mnie wkurw...utratą praw do ligi angielskiej, chwilę przed do LM i mam focha :))

 

W kwestii list kanałów tych dwóch dostawców: w zasadzie niczym się one nie różnią...

 

Czytam na forum i widzę, że jakość IPTV Orange to problem, właściwie zawsze, tylko, że raz większy, raz mniejszy

 

No bez przesady, jakość jest jedna. To tylko opinie są różne. Zwróć uwagę, że niektóre opinie dotyczą usługi IPTV świadczonej na łączach miedzianych (VDSL), na światłowodzie jest to zupełnie inna  bajka. Tak jak napisał @agat13 , IPTV nie koliduje w żaden sposób z ruchem internetowym, sygnał dostarczany jest niezależnie, na światełku innego koloru. Oczywiście mogą zdarzać się awarie (jak koparka przetnie światłowód to nie poradzisz), ale IMHO jakościowo jest świetnie. W moim przypadku, przy stosunkowo małej antenie, z SAT miałem zakłócenia przy byle chmurce a jeśli spadło trochę śniegu to na dach trzebabyłoby wchodzić żeby antenę oczyścić... Nie, miałem tego zdecydowanie dość. No i moje oczekiwania w tym zakresie się spełniły.

Minusem, i to sporym są dekodery. W porównaniu do tych oferowanych przez C+ są niestabilne i nieintuicyjne w obsłudze. Żaden nie ma wbudowanej nagrywarki. Nagrywanie na lokalnym dysku jest dostępne tylko w modelu ICU100 po dokupieniu swojego dysku. Wynajem tego dekodera jest droższy niż innych. Ten dekoder nie obsługuje za to HDR, a inny (IWU200) który podobno wspiera HDR nie ma możliwości nagrywania. Z kolei to tylko ICU100 ma apkę do Netflixa, całkiem wygodną. Tak że sporo jest tych ograniczeń które nie są wcale oczywiste przy podpisywaniu umowy.


 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Pytanie o jakość IPTV - czy warto zmienić C+ sat. na IPTV ?


@slav72napisał(-a)

@ketrasaArtur  mam nadzieję że z tymi 6 metrami i podgrzewaniem żartowałeś 😉 ja mam 120 (1,2 m) i dopiero porządna burza może trochę namieszać 😀


Są zapaleńcy, którzy kombinują, aby sygnał nie zanikał przy dużym zachmurzeniu jak i obfitej burzy. Zimą podgrzewanie, aby śnieg nie zalegał. Na nasze warunki 120 cm to taki mocny kompromis. Cena jeszcze znośna, ale obecnie już nie polecam, bo wszystko poszło w górę. Do optymalnego oglądania z uwzględnieniem ceny wystarczy spokojnie 80-90 cm, a podczas burzy lepiej nie oglądać TV, tylko w planszówki sobie pograć.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 14
  • 0

Pytanie o jakość IPTV - czy warto zmienić C+ sat. na IPTV ?

Dzięki 😉

Wyjaśniłeś mi właściwie wszystko. Jeśli nie uda mi się przetestować IPTV, to nie zdecyduje się na umowę z Orange, ale to raczej już będzie "dla ciekawości"...Dekoder to najważniejsza część. Ten co mam, 4K z obsługą HDR DLG, Dolby, jest w miarę (malkontent trochę jestem 😉 OK.

Jeszcze raz dzięki za odpowiedz / i Wszystkim. 

Pozdrawiam


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Pytanie o jakość IPTV - czy warto zmienić C+ sat. na IPTV ?

Ja wyrwałem tą 120 aluminiową pokrytą warstwą poliestru firmy Inverto z początkiem roku za 250 zł, teraz w tej cenie niosiągalna,  na ofsecie z polestrem śnieg długo się nie trzyma, no chyba że zdąży przymarznąć. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Pytanie o jakość IPTV - czy warto zmienić C+ sat. na IPTV ?

@slav72 w tej cenie spokojnie można kupić 2 anteny 90-tki, a zysk już jest niewielki w stosunku do ceny za 120.

Anonim

Nie dotyczy

Pytanie o jakość IPTV - czy warto zmienić C+ sat. na IPTV ?


@ketrasaArturnapisał(-a)

@slav72 to prawda, można zamontować antenę 6 metrów z podgrzewaniem talerzem i pogoda już ma znikomy wpływ. Tylko, czy to jest opłacalne dla zwykłego użytkownika?


Niestety pogoda ma wpływ na sygnał, nawet 12 metrowa antena utraci sygnał przy ulewie czy śnieżycy, przy normalnych średnich opadach, straty sygnału są jednak mniejsze, ale kto ma miejsce na 6 metrowy talerz 😆


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Pytanie o jakość IPTV - czy warto zmienić C+ sat. na IPTV ?


@ketrasaArturnapisał(-a)

@slav72 w tej cenie spokojnie można kupić 2 anteny 90-tki, a zysk już jest niewielki w stosunku do ceny za 120.


Raczej dwóch aluminiowych 90 za tą cenę nie wyrwiesz, chyba że miałeś na myśli stalowe 🤔


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 1605
  • 3

Pytanie o jakość IPTV - czy warto zmienić C+ sat. na IPTV ?

Ciekawe czy są w DTH Orange dekodery bez HD HEVC?

Jeżeli chodzi o satelitę vs iptv to lepiej już powoli wybierać IPTV. 

Zwłaszcza jeśli o głupią satelitę trzeba otrzymać zgodę SM.

Jeśli chodzi o + vs boxa to Box lepszy 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 104
  • 148
  • 1

Pytanie o jakość IPTV - czy warto zmienić C+ sat. na IPTV ?

Moim zdaniem jakość DTH jest lepsza od IPTV Orange - nie ważne czy po miedzi czy światłowodzie