Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange tv błąd W25


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Orange tv błąd W25

Witam rodzice mają usługę Orange światłowód z Multiroom. Oni mają osobno tv ja osobno. Router stoi pod pokojem za ścianą funbox 6.0. Po skonfigurowanu przez techników było ok lecz po ponownym włączeniu jest błąd W25 dekoder to icu100. Reset ustawienia fabryczne nic nie dają. Mam kupiony już kiedyś wzmacniacz sygnału archer. Kupiony jak był zwykły net. Jest podłączony do funbox. Czy da się jakoś przełączyć dekoder aby się połączył z tym wzmacniaczem na paśmie 2,4ghz? Może w ten sposób nie będzie problemów

6 ODPOW. 6

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Orange tv błąd W25

@garis338 poczytaj tutaj https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/Pod%C5%82%C4%85czenie-ICU-100-na-2-4-GHz/td-p/201859 ale z tego co widze to moze byc z tym problem. Najlepiej by bylo po kabelku puscic😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange tv błąd W25

@garis338 dekodery po WiFi działają tylko w paśmie 5 GHz, na 2,4 GHz nie da się ich przestawić. Można próbować wzmocnić sygnał, ale repeterem na WiFi 5 GHz, co nie jest zalecane, podłączyć bezpośrednio kabelkiem dekoder z routerem lub zmniejszyć odległość przybliżając urządzenia do siebie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Orange tv błąd W25

@garis338  najlepiej pociągnąć kabel. Jeśli się nie da masz dwa wyjścia. Jedno, to potraktować  ten wzmacniacz jako most, czyli spiąć po wifi z FB ( nie wiem czy nie lepiej będzie zamienić wifi6 na wifi5) i od tego archera podłączyć kabel do dekodera. Dekoder dostanie sygnał po eth  i będzie ok. Drugim sposobem jest wynajem SWB6  od Orange  i zrobienie tego samego, lub testy na przedłużenie samego wifi, co też może się udać. SWB jest kompatybilny z bratem FB6,  więc to zupełnie inna bajka 

Dodam, że SWB można wypożyczyć na dowolny okres, np tylko do testów i zapłacić grosze pi zwrocie za kółka dni najmu 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Orange tv błąd W25

Jakiś reperater mam zobaczy czy coś da jak nic to zostaje wynajem od Orange urządzenia


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange tv błąd W25

@garis338 wynająć repetera od Orange możesz w każdej chwili. Jak nie sprawdzi się, to go zwrócisz.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Orange tv błąd W25


@garis338napisał(-a)

Jakiś reperater mam zobaczy czy coś da jak nic to zostaje wynajem od Orange urządzenia


Bogatemu nikt nie zabroni. A dlaczego nie odpowiada Ci rozwiązanie zaproponowane przez @agat13?

Własny repeater prawie na pewno nie zadziała (chyba że będzie to AP w konfiguracji doradzanej przez @agat13). Wynajęty SWB albo SWB6 prawie na pewno zadziała. Ale kabel też na pewno zadziała i na twoim miejscu zrobiłbym wszystko, łącznie z chwilowym zrujnowaniem mieszkania, żeby przeciągnąć ten kabel. Nie tylko będzie znacznie taniej, ale też działanie będzie bezproblemowe, stabilniejsze niż po WiFi.