Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie działa Wifi i usluga Tv


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Nie działa Wifi i usluga Tv

Witam.
Na chwilę obecną korzystamy z Love 4U. Posiadamy FunBoxa 2.0 i dekoder WHD 88 (ten który działa w IPTV). Telewizor będzie przenoszony na dół do salonu. 
Pytanie: czy jestem w stanie podłączyć się poprzez wifi do modemu i korzystać z tv bez montażu żadnej anteny itp.? Nie bardzo chce mi się kombinować z przenoszeniem całego gniazdka telefonicznego itp. 
Chodzi o to żeby obyło się bez ruszania modemu, jedynie wymiana dekodera na taki który działał by zdalnie.
Pozdrawiam.

11 ODPOW. 11

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Nie działa Wifi i usluga Tv

Jeżeli masz możliwość, pozostaje wymiana dekodera na UHD80 lub ICU100, który łączy się po wifi. Ewentualnie przeciągnięcie kabla lan od rutera do dekodera...


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Nie działa Wifi i usluga Tv

Chodzi właśnie o to żeby nie ciągnąć metrów kabla bo to dwa różne piętra. Najważniejsze to to, że będzie działać po wifi z UHD 80 🙂


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Nie działa Wifi i usluga Tv

O ile nie będzie zbytnich strat spowodowanych odległością i warunkami technicznymi budynku. Jeżeli jest to opcja pokój nad pokojem, nie powinno być problemu. W najgorszym wypadku pozostanie zastosowanie jakiegoś wzmacniacza sygnału...

 

Edit: Musisz też ładnie się uśmiechnąć do Pań w salonie Emotikon: Mrugający Ciężko jest o taką wymianę Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Nie działa Wifi i usluga Tv

ja próbowałem w tym samym pokoju i niby łapie TV kanały ale wszyskto czarny ekran (prędkość ok 30 MG z 80 -może za wolny ? ) jakieś propozycje ? niestety od złącza do domu mam zwykły kabelek


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Nie działa Wifi i usluga Tv

do tego jest potrzebny dekoder Samsung ICU100 bo jest najbardziej dopracowany to wtedy po wi fi  tv to powinno działać 


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Nie działa Wifi i usluga Tv

@cyklop, na UHD80, u mojej siostry przy neo20 wszystko działa jak powinno. Co prawda net szału nie robi, ale tv chodzi bez problemów. Może błąd konfiguracji. Odległość po linii prostej od rutera to jakieś 10m.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Nie działa Wifi i usluga Tv

@jaro1969 masz WHD80(mały) czy UHD88(duży, ze ściętym rogiem) ? bo mieszasz te dwa typy 🙂 Z TV po Wi-Fi przez strop na 80% nie będzie to działać stabilnie. Lepiej położyć skrętkę.

@mabud73 i @Citi2017 ICU 100 do ADSL/VDSL w życiu nikt nie podmieni, dla miedzi są WHD80 i UHD88.

 

 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Nie działa Wifi i usluga Tv

A jak ma miedzianą instalacje internetu TP to raczej polecam wymianę na światłowód sieć 🙂 wtedy tv przez wi fi by działała 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Nie działa Wifi i usluga Tv

@jaro1969, to niech Ci zrobią rozgałęzienie zamknięte puszką naścienną linii telefonicznej na zewnątrz domu. I będzie na górze gniazdko i na dole gniazdko.

 

Ela