Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Multiroom, podłączenie drugiego TV

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Multiroom, podłączenie drugiego TV

Witam, chciałbym podłączyć drugi tv do mojego dekodera. Czy można podłączyć drugi tv bezprzewodowo? Czy jest taka możliwość? Mam światłowód 300 mb.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Multiroom, podłączenie drugiego TV

@bastao211 

Żeby podnieść wagę odpowiedzi kolegów dołączę do chóru: tak, możesz mieć jeden dekoder podłączony kabelkiem do modemu a drugi podłączony bezprzewodowo do modemu ale mimo że taka konfiguracja jest wspierana i wielu ludziom działa OK to jednak pewniej i bardziej niezawodnie będzie to działało jeśli każdy dekoder będzie swoim kabelkiem podłączony do modemu. Więc jeśli jest taka opcja to opłaci się trochę bałaganu zrobić żeby później mieć spokój święty.

PS. 10m to może nie dużo ale dla 5GHz to jednak wystarczy żeby jakość ucierpiała, sprawdź zasięg WiFi Analyzerem jeśli masz wątpliwości. Albo potestuj z tym dekoderem który masz.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Multiroom, podłączenie drugiego TV

Do multiroom do wyboru masz dekoder WHD80 za 0 zł miesięcznie oraz 4K Stream za 10 zł mc - mówimy tu o dzierżawie dekodera. Sama usługa multiroom to koszt 10 zł mc. Obydwa można podłączyć po wifi choć WHD80 na małej odległości. 4K Stream na wifi smiga lepiej i posiada android TV choć moim zdaniem ma gorszą jakość obrazu.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Multiroom, podłączenie drugiego TV

@bastao211 jeden dekoder, jeden telewizor. Jak chcesz drugi telewizor uruchomić, to potrzebny jest drugi dekoder. Jeżeli do jednego dekodera podłączysz dwa telewizory, to na obydwu będziesz miał ten sam obraz. Podłączenie dekodera do telewizora tylko kabelkiem, proponuję HDMI.

Stosowną umowę na multiroom podpiszesz u operatora.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Multiroom, podłączenie drugiego TV


@bastao211napisał(-a)

Witam, chciałbym podłączyć drugi tv do mojego dekodera. Czy można podłączyć drugi tv bezprzewodowo? Czy jest taka możliwość? Mam światłowód 300 mb.


Telewizora z dekoderem po WiFi nie da się podłączyć w żadnej konfiguracji.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Multiroom, podłączenie drugiego TV

ale chodzi mi o to że w jednym pokoju mam modem funbox 3.0, i w tym samym pokoju mam TV który jest podłączony do dekodera. W drugim pokoju mam drugi tv i będę miał drugi dekoder który podłącze do telewizora przez HDMI. I pytanie czy muszę ciągnać kabel z tego modemu funbox do drugiego pokoju czy mogę go podłączyć jakoś bezprzewodowo?

Anonim

Nie dotyczy

Multiroom, podłączenie drugiego TV


@bastao211napisał(-a)

ale chodzi mi o to że w jednym pokoju mam modem funbox 3.0, i w tym samym pokoju mam TV który jest podłączony do dekodera. W drugim pokoju mam drugi tv i będę miał drugi dekoder który podłącze do telewizora przez HDMI. I pytanie czy muszę ciągnać kabel z tego modemu funbox do drugiego pokoju czy mogę go podłączyć jakoś bezprzewodowo?


Możesz drugi dekoder połączyć po wi-fi, bez przewodu LAN (podłączonego do FunBox 3.0), tylko kwestia dobrego zasięgu wi-fi w tym pomieszczeniu ważna jest, by dekoder odbierał Orange TV 😉


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Multiroom, podłączenie drugiego TV

@bastao211  tak mozesz podłączyć bezprzewodowo przez wifi. Majac dwa dekodery obecny czy ten ktory dobierzesz jeden z nich musi byc po kablu drugi moze byc po wifi. 

Ja propinuje jak jest taka mozliwosc aby oba byly podłączone po kablu 😉


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Multiroom, podłączenie drugiego TV

z pokoju w ktorym jest funbox do drugiego pokoju jest okolo 10 m, tzn tylko przez korytarz, czy to wystarczająco żeby byl dobry zasieg?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Multiroom, podłączenie drugiego TV

@bastao211 

Żeby podnieść wagę odpowiedzi kolegów dołączę do chóru: tak, możesz mieć jeden dekoder podłączony kabelkiem do modemu a drugi podłączony bezprzewodowo do modemu ale mimo że taka konfiguracja jest wspierana i wielu ludziom działa OK to jednak pewniej i bardziej niezawodnie będzie to działało jeśli każdy dekoder będzie swoim kabelkiem podłączony do modemu. Więc jeśli jest taka opcja to opłaci się trochę bałaganu zrobić żeby później mieć spokój święty.

PS. 10m to może nie dużo ale dla 5GHz to jednak wystarczy żeby jakość ucierpiała, sprawdź zasięg WiFi Analyzerem jeśli masz wątpliwości. Albo potestuj z tym dekoderem który masz.

Anonim

Nie dotyczy

Multiroom, podłączenie drugiego TV

@bastao211  dla wi-fi 2,4 GHz ta odległość jeszcze do akceptacji, na 5GHz niestety dekoder nie popracuje, trzeba by Smart Wi-Fi Box wypożyczyć z Orange, ma go w ofercie.

https://www.orange.pl/view/modemy-dekodery-Orange#wifi-extender