Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kilka pytań dotyczących Orange TV przez nową umową


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Kilka pytań dotyczących Orange TV przez nową umową

Witam, chcę przejść na Orange Love (internet VDSL, telefon stacjonarny, TV Orange, 1 nr kom no-limit) w związku z tym mam kilka pytań do osób które posiadają ten pakiet.
Głównie chodzi mi o sprawy techniczne TV.
Obecnie korzystam z internetu VDSL + tel stacjonarny o nich. Rzeczywista prędkość to ok 50 mb i w sumie od kilkunastu lat nie mam powodów do narzekań

1.) Czy mając swój router wszystko będzie działało bezproblemowo?
2.) Chcę brać usługę multiroom, czy dekodery muszą być podpięte do LANu czy mogą komunikować się przez WIFI?
3.) Słyszałem dwie wersje odnośnie spadku prędkości internetu, gdy korzystamy z TV tylko która jest prawdziwa?
-TV "zabiera" 2-8mb tylko podczas gdy oglądamy dany kanał czy to w SD czy HD - coś w stylu Netflixa
-Biorąc pakiet z TV Orange z góry wyznacz sobie do 8 mb na TV - czyli na stałe mamy odjęte od naszej prędkości ok. 8 mb
4.) Rozumiem, że posiadając telefon stacjonarny wszystko zostaje po staremu?
Tzn nie muszę mieć kabla telefonicznego wpiętego do routera?
5.) Mając VDSL jestem skazany na Sagemcom UHD 88? Klienci światłowodu dostają tylko Samsung ICU 100?
6.) Od biedy gdy wifi nie będzie łapało będę chciał wszystkie dekodery podpiąć na repeterach LAN do internetu.
Jak ze stabilnością takiego rozwiązania? Jak ogólnie sprawują się ich dekodery? Jakość TV jest znośna?
7.) Chcę też wykupić Orange GO za 5zł, uważam że to fajna sprawa. Korzystał ktoś? Jak się sprawuje na innych urządzeniach? Czy korzystając z Orange GO muszę korzystać z internetu domowego? Mogę odpalić to na kom np z innej sieci?
8.) Muszę na coś uważać? Jakieś uwagi przy zawiązywaniu umowy? Jakiś dekoder jest lepszy? Inne pomysły?

 

6 ODPOW. 6
Anonim

Nie dotyczy

Kilka pytań dotyczących Orange TV przez nową umową

Co do routerów to spina się je kablem, inaczej będzie spadek o 50% na szybkości, do Orange Go jest aplikacja od Orange, więc na większości sprzętu skorzystasz.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kilka pytań dotyczących Orange TV przez nową umową

1) To zależy jaki router i czy masz cierpliwość na samodzielną konfigurację bez pomocy Orange. Orange po to daje własny router bo on jest łatwo konfigurowalny z dekoderami Orange.
2) Zależy od rodzaju dekodera. Zwykle sugerowanym jest by jeden był kablowo.
3) wersja 1
4) W Orange Love bezpośrednio jest w wersji internetowej (voip). Jeśli chcesz zaoszczędzić, to telefon musi być wpięty do routera (jeśli to klasyczny aparat). Można zakupić bramki voip ale to wydatek dosyć spory na samodzielny rachunek. Możesz zachować telefon analogowy ale będziesz płacisz i za analogowy i za Love. (zyskasz 10 zł bo nie będziesz płacisz za utrzymanie łącza)
5) Przy zakupie na świeżo tak. Technicznie może działać ICU, ale na dziś nie ma w sprzedaży scenariusza do wydania ICU (ani też w trakcie umowy).
6) To zalezy od wielu czynników. Podstawowa sprawa to stabilny internet.
7) Fajna sprawa jak inne tego typu serwisy. Możesz korzystać poza domem (z innych usług internetowych), ale niektóre kanały nie są wtedy dostępne.
😎 Przemyśl sprawę telefonu domowego (bo to voip a nie analog).

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Kilka pytań dotyczących Orange TV przez nową umową

Dziękuje za szczegółowe odpowiedzi.

1.) Mój router to DSL-AC68U. Głównie od czego zależy powodzenie działania na własnych routerze?
Chodzi o konfiguracje odrębnych VLANów?
2.) Prawdopodobnie otrzymam Sagemcom UHD 88, więc jego będzie tyczyć pytanie.
4.) Tzn. tutaj nie chodzi już o pieniądze, chcę żeby wszystko zostało tak jak dotychczas, czyli zostawić tak jak jest. Jest taka możliwość?

 

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kilka pytań dotyczących Orange TV przez nową umową

1. Nie jestem specjalistą w tym temacie. VLAN to też, ale jest też więcej spraw (jeśli zależy Ci na VOD czy innych tzw. serwisach interaktywnych przy tv).
4. Jest możliwość. Tylko wyjaśnię, może na przykładzie.
Obecnie w wariancie o którym wspomniałeś Orange Love 4w1 (po uwzględnieniu zniżki za e-fakturę, terminową płatność i zgodę marketingową) opłata wynosi 89,99 +10 zł za utrzymanie łącza.

Jeśli zachowasz numer na analogu, będziesz płacić 89,99 +obecny abonament za sam telefon (umowa czy inne rzeczy na sam telefon domowy pozostają bez zmian). Do Love zostanie jednak wygenerowany numer z puli wolnych numerów jako voip - ale jak nie chcesz nie musisz z niego korzystać, jednak opłata i tak będzie taka sama.

Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

Kilka pytań dotyczących Orange TV przez nową umową


@Wojtek87 napisał:

(...) Mój router to DSL-AC68U. Głównie od czego zależy powodzenie działania na własnych routerze?
Chodzi o konfiguracje odrębnych VLANów? (...)


Co do konfiguracji routera powyżej... Jak coś - to możesz poszukać informacji na ten temat w naszej wyszukiwarce forumowej 🙂


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Kilka pytań dotyczących Orange TV przez nową umową

@Wojtek87 Na 99% to nie zadziała z tym routerem.  Chodzi o to, aby na jednym porcie lan były 3 VLANy.

35- do internetu, 838,839- do TV. Szczegóły można poczytać na Trzepaku.

 Zwykle w routerach konsumenckich można ustawić IPTV, ale jeden VLAN na jednym porcie.

Można próbować przekonfigurować router używając alternatywnego oprogramowania(jeżeli na ten model jest), ale to trzeba mieć cały zestaw na biurku i się bawić.'

2) Jeżeli chcesz multiroom, to jeden dekoder jest WHD80(który można łączyć przez Wi-Fi), a drugi jest UHD88(który działa tylko przewodowo). Można to ominąć dobierając Smart Wi-Fi Box, ale dwa dekodery na WI-Fi nie będą dobrze działać. 

 

3) Generalnie NIE. Musisz mieć router Orange(zakładam, że Funbox 2.0), wtedy będzie śmigać.