Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak na chwilę popsuć TV

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 35
  • 195
  • 1

Jak na chwilę popsuć TV

@K0stek  oj tak, moja też to ogląda wraz z najstarszą rodzoną. Wyprowadziłem ich z salonu do pokoju córy i tam oglądają. Chyba najlepsza opcja to inny telewizor, albo przekonanie by wymiennie oglądać na komórce. W jednym tygodniu ona rolnika, w drugim Ty jakiś film na małym ekranie. Opcja kompromisowa jest najlepszą zawsze i nikt na nikogo nie będzie nadawać.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Jak na chwilę popsuć TV

@K0stek 

Ja mam pomysł jak to zrobić wybiórczo - tak żeby tylko ten jeden kanał nie działał. Ale to niestety wymagałoby włączenia pomiędzy dekoder a modem dodatkowego komputera na którym możnaby filtrować pakiety. Jeśli jesteś zainteresowany to sprawdzę szczegóły i zapodam konkrety.

BTW: masz gwarantowany wątek miesiąca za ten wpis.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 194
  • 0

Jak na chwilę popsuć TV

Nie ma opcji, żeby się dogadać na oddzielne oglądanie. Ten program leci systematycznie od kilku lat i to moja udręka. Koledzy czego ja już nie próbowałem... 

Jestem już zdesperowany i w grę wchodzi już tylko sabotaż. 

 

Usługi są w moim mieszkaniu wiec instalacja też chyba moja. 

Dekoder mam IWU 200. Usługa OL, światełko. 

 

Ta opcja z wyłączeniem tylko tego kanału jest intrygująca. Jeśli mógłbyś, to jestem zainteresowany @j131 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Jak na chwilę popsuć TV

@K0stek 

Pomysł zasadza się na tym, że programy IP TV są rozsyłane z adresów prywatnych z klasy 10/8. Do mnie na przykład program TVP 1 dociera z komputera o adresie 10.1.68.8. Co prawda z tego samego adresu rozsyłane są też inne kanały, ale w sumie używanych jest wiele adresów. Podejrzewam, że te adresy się nie zmieniają. Zablokowanie komunikacji z tym adresem powoduje pojawienie się na dekoderze błedu połączenia, tak jak przy odcięciu internetu przy próbie oglądania któregokolwiek z tych kanałów. Ale kanały dostarczane z innych adresów działają normalnie.

Niestety "zapora" wbudowana w modem nie "chroni" tego interface więc nie ma co nawet próbować osiągnąć podobnego efektu na samym modemie (FB) - tak się nie da. Natomiast jeśli się dołoży pomiędzy FB a dekoder dodatkowy element sieciowy: czy to będzie regularny komputer czy jakiś programowalny przełącznik czy ruter, ważne żeby z dwoma kartami sieciowymi i z obsługą transmisji multicast, to dodając odpowiednie reguły do jego zapory można osiągnąć tego typu wybiórczość.

W klasycznym iptables byłoby to jakoś tak:

iptables -A FORWARD -s 10.1.61.8/32 -j DROP


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Jak na chwilę popsuć TV

@j131  Twój pomysł może i dobry lecz z tego co pisał @K0stek to partnerka "kumata" i może zacząć dopytywać co to za urządzenie i do czego służy no i widoczne będzie. @K0stek  nadal obstaję przy apce MF i czasowym odłączeniu dekodera od modemu (będzie to wyglądało na zanik sygnału tv i nie będzie powiązane z brakiem neta gdyż inne urządzenia będą działać).


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Jak na chwilę popsuć TV


@K0steknapisał(-a)

Moja nałogowo ogląda w niedzielę "Rolnika"... Wykańcza mnie tym.


Spraw sobie multiroom i oglądaj La Liga. Albo F1. Albo rodeo. Cokolwiek. Dobrym wyjściem jest też wyjście na siłkę.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Jak na chwilę popsuć TV

@K0stek Dowiedziałem się, że w sofcie dekodera IWU200 i ICU100 jest zakładka "blokowanie kanału". Ja mam starsze dekodery, więc nie sprawdzę, ale to działa...można zablokować dowolny kanał.

Menu-> Moje konto-> Ustawienia-> Blokowanie kanałów. Po wpisaniu kodu dostępu możesz zablokować kanał


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Jak na chwilę popsuć TV

@agat13 , ale lepsza połówka jest techniczna i albo wymieni męża na pilota, albo z pilotem w ręku zacznie majstrować w menu. Aplikacja FunBox jest najlepsza. Udajesz Greka i sobie obserwujesz z boku reakcję wybranki. Grunt, byś się nie opchał przedtem serem, bo efekt śmichu-chichu murowany😂

@j131 , też jestem za, by moderatorzy wzięli pod uwagę ten wątek na kolejnym rozdaniu, jako wątek miesiąca. Ubaw będzie po pachy, ale najważniejsze, by kolega wybrnął z opresji bez podbitego oka🤣


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Jak na chwilę popsuć TV

Ubaw to będzie jak kumata połówka trafi tutaj, bo kumata przecież i się wyda, jak jej połówek spiskował, z połową forum.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Jak na chwilę popsuć TV

@pirenej , no wiesz, jak "uczynny podpowiadacz" liczył będzie na coś więcej (takich jest na pęczki) 😁, to będzie ubaw jeszcze większy, jak połowica dołączy do grona żartownisiów i sama od siebie dołoży, jak by tu utemperować mężusia intryganta😂