Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

IWU200 - brak obrazu po podłączeniu do amplitunera


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

IWU200 - brak obrazu po podłączeniu do amplitunera

Witam.

Mam problem z dekoderem 4K do telewizji w usłudze Neostrady 80 mb/s.

Polega on na tym, że dekoder działa normalnie i wyświetla obraz telewizji przy podłączeniu bezpośrednio do telewizora przez złącze HDMI, niemniej jednak przy podłączeniu za pośrednictwem amplitunera Sony STR-DH590, działa sam dźwięk.

Nie wyświetla się obraz, czasami mignie jedna, dwie klatki i nic z tym nie można zrobić.

Próbowałam wymieniać kable - bez rezultatu. 

 

Jeżeli ktoś miał podobny problem, będę wdzięczna za wskazówki jak mogę go rozwiązać.

15 ODPOW. 15

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52434
  • 702

IWU200 - brak obrazu po podłączeniu do amplitunera

@kalashnikov71 może być w tym przypadku problem z HDCP lub aplituner nie jest w stanie przesłać obrazu z dużą prędkością, co uniemożliwia jego prawidłowe wyświetlenie. Najczęściej są zabezpieczenia, aby pomiędzy telewizorem a dekoderem nie podłączać innych urządzeń. Po to są zabezpieczenia, aby nie można było wykonywać kopii.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

IWU200 - brak obrazu po podłączeniu do amplitunera

@ketrasaArtur Amplituner działał bez problemów z urządzeniami np. UPC czy Netii u których miałam usługi TV z nagrywarką (z większą ilością kanałów) + internet (300 mb/s).

Poza tym amplituner obsługuje standard HDCP 2.2.

 

Do czasu podłączenia usług, korzystałam z telewizji internetowej w Play, mając do dyspozycji sieć z prędkością 10 mb/s i wszystko działało idealnie.. 😞


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 213
  • 945
  • 0

IWU200 - brak obrazu po podłączeniu do amplitunera

Może jest uszkodzony moduł HDMI. Na google jest wiele tematów o tym. Jedna osoba też miała podłączone przez amplituner i tylko dźwięk bez obrazu miała i okazało się, że uszkodzony był moduł HDMI.

Można jeszcze sprawdzić ze strony Sony taką instrukcję może pomoże https://helpguide.sony.net/ha/strdh59/v1/pl/contents/TP0001690178.html

Pod tym linkiem jest ten model co podajesz nie wiem czy korzystałeś(aś) z tego, żeby sprawdzić ten problem.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

IWU200 - brak obrazu po podłączeniu do amplitunera


@kalashnikov71napisał(-a)

@ketrasaArtur Amplituner działał bez problemów z urządzeniami np. UPC czy Netii u których miałam usługi TV z nagrywarką (z większą ilością kanałów) + internet (300 mb/s).

Poza tym amplituner obsługuje standard HDCP 2.2.

 

Do czasu podłączenia usług, korzystałam z telewizji internetowej w Play, mając do dyspozycji sieć z prędkością 10 mb/s i wszystko działało idealnie.. 😞


Coś tam z komunikacją po HDMI masz nie tak w amplitunerze, skoro dekoder podłączony do TV działa po HDMI, zdalnie diagnozy co uszkodzone nie zrobię, możesz inne urządzenie podłączyć i sprawdzić. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

IWU200 - brak obrazu po podłączeniu do amplitunera

@kalashnikov71 Wymieniałeś kable i gniazdo HDMI w TV? Warto to zweryfikować, bo nawet kable mają swoją klasę..


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5371
  • 21522
  • 173

IWU200 - brak obrazu po podłączeniu do amplitunera

@kalashnikov71 

IMHO jeśli z każdym gniazdkiem wejściowym HDMI amplitunera (są cztery) jest ten sam problem to obawiam się że wina leży po stronie wadliwej obsługi protokołu HDCP przez dekoder IWU200 (albo jaki tam masz podłaczony). Jeśli tak jest, to nic z tym nie zrobisz: jedyne rozwiązanie to wymiana dekodera na inny model. Możesz oczywiście zgłosić problem do BOK, można spróbować najpierw wymienić na inny egzemplarz, ale (IMHO naturalnie, są znane przypadki kiedy nie miałem racji) raczej nic to nie da. Jeśli wykluczyć kable i gniazdka to zostaje "niedorobione" oprogramowanie zabezpieczające.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

IWU200 - brak obrazu po podłączeniu do amplitunera

@kalashnikov71  jakby tak dekoder do TV bezpośrednio podłączyć, fonię z TV do amplitunera, to by obeszło obecny problem


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 14
  • 0

IWU200 - brak obrazu po podłączeniu do amplitunera

@j131 Twoja odpowiedź przypomniała mi o czymś co może mieć istotne znaczenie - podczas wizyty technika, podłączającego dekodery pojawił się problem z działaniem usługi. Mimo podłączenia wszystkiego, TV nie odbierało sygnału.

Gościu musiał dzwonić do kogoś z centrali i wspólnie próbowali to rozwiązać. Było coś nie tak z kablem, który Orange dołączał do urządzeń. Wspominał coś o rodzaju kabli A, B i C - Orange daje C. Nie bardzo wiedziałam o czym jest mowa, ale jak już wszystko działało to dodał, że jeżeli przestanie działać, będę musiała kupić nowy kabel. 

 

Nie podłączałam amplitunera przy gościu, bo zrobił się lekki chaos w kablach, który chciałam na spokojnie ogarnąć więc pozwoliłam facetowi pójść, bo miał tego dnia "urwanie ******". 

 

Rzecz teraz w tym czy jeżeli zgłoszę problem do Orange to wymienią mi bez większych problemów to urządzenie? 

Niestety nasza współpraca od samego początku nie wygląda najlepiej, bo już dwa razy musiałam wydzwaniać i wdawać się w dyskusję po tym jak technik, bez uprzedniej informacji, nie przyjechał mimo umówionego  terminu.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5371
  • 21522
  • 173

IWU200 - brak obrazu po podłączeniu do amplitunera


@kalashnikov71napisał(-a)

...

dodał, że jeżeli przestanie działać, będę musiała kupić nowy kabel. 

...

Rzecz teraz w tym czy jeżeli zgłoszę problem do Orange to wymienią mi bez większych problemów to urządzenie? 

...


Niestety nie mogę tego antycypować.

Możesz spróbować wymienić kabel HDMI na "lepszy", ale czy to coś da? Co do  "A B C" to nie wiem o jakim kablu była mowa. W kontekście HDMI to zarówno dekoder jak i amplituner mają gniazdko typu A, jestem prawie pewien że telewizor też ma takie gniazdko więc nie wiem co mógł mieć na myśli technik, ale raczej nie rodzaj kabla HDMI. W teorii to powinno wszystko samo zaskoczyć bez większych ceregieli i zwykle tak się dzieje. Te urządzenia nie za bardzo udostępniają opcje które mogłyby cokolwiek zmienić. Ewentualnie D-C-D na pilocie i próby diagnostyki - ale skoro nic się nie wyświetla na ekranie to raczej trudno byłoby coś w ten sposób uzyskać. Chyba że podłączyć bezpośrednio, zresetować do ustawień domyślnych i spróbować podłączyć jeszcze raz. No można się bawić, ale zdalnie trudno coś doradzić. Musiałby ktoś z identycznym zestawem się ujawnić, a na to trudno liczyć.