Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder tv sat whd 80 - brak połączenia z routerem


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Dekoder tv sat whd 80 - brak połączenia z routerem

► Temat został przeniesiony z kategorii Dekodery i inne (etykieta: dekoder) - Moderator Wiktor ◄

 

-Witam!

Wziąłem w abonamencie Orange tv sat z dekoderem whd 80 i routerem huawei b 315.

Od samego początku mam problem z zainstalowaniem ww sprzętu.Router działa bez problemu,łączy się z siecią gsm i wysyła sygnał wifi - sprawdzone!

Problem polega na tym,że dekoder nie łączy się z internetem ani kablem (skrętką),ani poprzez wifi.

Podczas instalacji dekodera dochodzę tylko do miejsca wpisywania identyfikatora  i hasła do tv sat.

Dlaczego tak się dzieje i co z tym zrobić?Ma ktoś jakiś pomysł? - mi wyczerpały się już wszystkie!

Z gory dzięki!

11 ODPOW. 11

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Dekoder tv sat whd 80 - brak połączenia z routerem

Sprawdź na swoim koncie Mój Orange czy wyznaczyła się poprawnie Strefa Internetu Domowego (Umowy, urządzenia i usługi dodatkowe -> Pokaż -> Pakiety i usługi dodatkowe -> Zarządzaj). Jeśli nie, skontaktuj się z BOK na czacie, aby konsultant Ci ją ustawił.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Dekoder tv sat whd 80 - brak połączenia z routerem

Wiem,że tej strefy nie mam wyznaczonej,ale czy jest ona potrzebna do połączenia dekodera tv sat z routerem?Jakie to ma znaczenie?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Dekoder tv sat whd 80 - brak połączenia z routerem

Jeszcze  jedno:skoro router działa i inne urządzenia z nim łączą się,a problem jest tylko przy połączeniu z dekoderem i to nawet kablem?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dekoder tv sat whd 80 - brak połączenia z routerem

Strefa powinna się wyznaczyć przy pierwszym połączeniu z netem. Jeśli się nie wyznaczyła, to tv nie będzie. Taki wymysł Orange.

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Dekoder tv sat whd 80 - brak połączenia z routerem

Chodzi o to, że do poprawnego działania TV, połączenie dekodera z Internetem musi się odbywać z pakietu Strefy Internetu Domowego. Aby router pobierał dane ze Strefy, musi ona być najpierw ustalona 🙂


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Dekoder tv sat whd 80 - brak połączenia z routerem

Może i faktycznie tak jest-jutro spróbuję tego,a na razie dziękuję! Emotikon: Zaskoczony


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Dekoder tv sat whd 80 - brak połączenia z routerem

Jednak faktycznie tak jest,że dekoder musi być połączony z routerem (o tym akuratnie wiedziałem),ale dodatkowo w owym routerze musi być internetowa karta sim do której wyznaczona jest domowa strefa internetu - inna już nie może być,bo dekoder nie będzie działał!-to już parodia i głupota,ale tak to sobie Orange wymyślił!!!

Jednak jak ktoś nie ma pojęcia o takich rzeczach - nie poradzi sobie za żadne skarby z tym!

Pozdrawiam!


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Dekoder tv sat whd 80 - brak połączenia z routerem

Sama karta sim nie jest wymagana. Ważne abyś miał aktywną strefę.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Dekoder tv sat whd 80 - brak połączenia z routerem

dobrze,ale strefa (aktywna) jest przypisana do nr karty sim,która z kolei jest potrzebna do działania routera itd...