Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Błąd zarządzania brak obrazu i dźwięku

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 43
  • 60
  • 1

Błąd zarządzania brak obrazu i dźwięku

Witam. Czy to jakieś okazjonalne zdarzenie (kolejny raz) czy też indywidualny problem z tv w orange,który swój początek miał wraz z nocną awarią światłowodu? 
Kod: 301N-0202, 3012-0203.
Ktoś ma podobne okazjonalne problemy? Czy znów trzeba się dobijać na infolinie,żeby cokolwiek poza samym światłowodem ruszyło?
Dzięki za odpowiedzi,

Pozdrawiam.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 43
  • 60
  • 1

Błąd zarządzania brak obrazu i dźwięku

Awaria usunięta.

To jednak nie były baterie w pilocie eksperta 🙂  Ale awaria awarią.. 🙂
Wystarczy deszczyk i wietrzyk w maju i sypią się awarie. 
Problem rozwiązany jak to już Max smsem poinformował.
Pozdrawiam.

Do następnej..

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Błąd zarządzania brak obrazu i dźwięku

@sarzz awaria awaria, ale jeśli urządzenia działają abstrakcyjne zazwyczaj reset do ustawień fabrycznych modemu  i restart  zrobiony z poziomu menu  dekodera pomaga... Opisz dokładnie problem. Jeśli to nie wina dostarczenia usług ( zerknij w menu modemu na poziom sygnału optycznego i inne parametry) zacząłbym od modemu przy wyłączonym dekoderze i później tego drugiego bym resetnął obserwując zmiany. Naszykuj w razie czego ID i PIN do TV z umowy. Modem wstanie i zaloguje się sam. 

Może to i proste, ale czasem skuteczne 

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 43
  • 60
  • 1

Błąd zarządzania brak obrazu i dźwięku

Abstrakcyjne to są problemy z orange. Nie jestem świeżym klientem...
Podałem kody błędów z serwisu diagnostycznego - jak mogę być bardziej dokładnym?
Przerobiłem znaną w orange formułkę 'startową' tj restarty bla bla etc itp itd zanim jeszcze wpisałem nasz orange.
Z miesiąc temu była podobna awaria. Wtedy też światłowód padł a potem były problemy zarówno z autoryzacją czy uprawnieniami jak i tymi dzisiejszymi. 
Downdetector też świecił na pomarańczowo w nocy. Stąd pytanie - czy przypadków jest więcej? Natomiast zgaduje,że ludzie są tak znudzeni tymi problemami,że po prostu wybierają cierpliwe czekanie niż użeranie się czy to z "restartami" (legendarnymi z resztą już..) czy zgłoszeniami na infolinie,która zazwyczaj w takich przypadkach sama uprzedza przed pojawiającymi się problemami zanim jeszcze dojdzie do połączenia z jednym z konsultantów.

PS. a ID i pin to ja już znam na pamięć o tych restartów 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Błąd zarządzania brak obrazu i dźwięku

@sarzz ok. Jaka dokładnie to usługa? Jak poziom mocy? Jak da połączone urządzenia? Coś bliżej...? A jak baterie w pilocie?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 43
  • 60
  • 1

Błąd zarządzania brak obrazu i dźwięku

Mam w orange wszystko co chyba mają w ofercie tj światłowód wraz z tv, multiroom x 2. Światło '1gb', tv pakiet max, 3 dekodery (1 samsung i 2 stare), 1 wzmacniacz wifi, funbox 3.0. Z wyjątkiem jednego dekodera wszystko po kablu.

Nie szukam tutaj "pomocy" a odpowiedzi na zadane pytanie. Czy ktoś z obecnych ma dziś z tym problem. Jeśli nie, to pozostaje wyłącznie jak to zawsze "zalecane" kontakt z magiczną infolinią a wolę jednak klikać niż męczyć się w rozmowie.
Po mojej stronie jest wszystko OK. 

edit.
Max powiadomił o awarii. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 43
  • 60
  • 1

Błąd zarządzania brak obrazu i dźwięku

Awaria usunięta.

To jednak nie były baterie w pilocie eksperta 🙂  Ale awaria awarią.. 🙂
Wystarczy deszczyk i wietrzyk w maju i sypią się awarie. 
Problem rozwiązany jak to już Max smsem poinformował.
Pozdrawiam.

Do następnej..


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Błąd zarządzania brak obrazu i dźwięku

@sarzzUff..kamień z serca...szczęście, że to nie były baterie 😉