Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Asus dsl-n66u uruchomienie IPTV przy udziale własnego routera / Parametry modulacyjne DSL

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 1

Asus dsl-n66u uruchomienie IPTV przy udziale własnego routera / Parametry modulacyjne DSL

Wpis wyodrębniony jako nowy temat - przeniesiony z modemy i routery + dodane etykiety - moderator Bartłomiej

 

Witam wszystkich,

 Odgrzewam temat, Wczoraj ustawiłem router według instrukcji:

 

"Ok udało mi się w końcu odpalić IPTV po VDSL na ASUS DSL AC68U.
Działa przepięknie. Powiedziałbym że zdecydowanie lepiej niż na Funbox 🙂
Może innym się przyda.
W zakladce WAN musicie dodać VLAN ID 838, 839 oraz bardzo ważne 840 wszystkie w trynie bridge i potem w zakładce LAN _> IPTV wybrać port LAN do którego będzie podpięty dekoder UHD88 
Użyć routingu z DHCP ustawić na _>Microsoft 
Odblokować routing pakietów multicast (IGMP Proxy) -> Wlącz
Włącz wydajne przekierowywanie multiemisji (IGMP Snooping) -> Wlącz
UDP Proxy (Udpxy) -> Wlącz"

 

Wszystko działało jak należy, ale tylko przez chwilę. Później dekoder łapał połączenie z internetem, ale nie wyświetlał kanałów. Ktoś pomoże, jak ustawić, żeby działało ? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 1

Asus dsl-n66u uruchomienie IPTV przy udziale własnego routera / Parametry modulacyjne DSL

Udało się!!! Zmieniłem ustawienia w dsl-ac68u w zakładce na: 

 

Odblokować routing pakietów multicast (IGMP Proxy) -> Wyłącz
Włącz wydajne przekierowywanie multiemisji (IGMP Snooping) -> Wyłącz
UDP Proxy (Udpxy) -> 0

 

I działa już dobrą godzinę. Kilka razy wyłączyłem i zresetowalem dekoder(Sagecom WHD88) i działa jak należy. Dzięki za pomoc i zainteresowanie. Jak jutro będzie chodzić dalej, to temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Asus dsl-n66u uruchomienie IPTV przy udziale własnego routera / Parametry modulacyjne DSL

@p_kaszuba Obawiam się, że na tym routerze nie ustawisz. VLANy 838,839 i dodatkowo 35 muszą być na tym samym porcie. W przeciwnym wypadku gdy zaczną wygasać uprawnienia nie będziesz miał dostępu do kanałów TV.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 1

Asus dsl-n66u uruchomienie IPTV przy udziale własnego routera / Parametry modulacyjne DSL

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Niestety nie bardzo rozumiem. Wszystko mam ustawione jak opisaleś + port 840 i dodatkowo uprawnienia do IPTV przypisane do portu ETH1. Ludzie na forum pisali że im po takim ustawieniu działało bardzo dobrze. Znasz router 1gigabitowy na którym będzie to działało?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Asus dsl-n66u uruchomienie IPTV przy udziale własnego routera / Parametry modulacyjne DSL

@p_kaszuba Ubiquiti EdgeRouter Lite 3 

Konfiguracja na forum zewnętrznym.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 1
  • 1

Asus dsl-n66u uruchomienie IPTV przy udziale własnego routera / Parametry modulacyjne DSL

Udało się!!! Zmieniłem ustawienia w dsl-ac68u w zakładce na: 

 

Odblokować routing pakietów multicast (IGMP Proxy) -> Wyłącz
Włącz wydajne przekierowywanie multiemisji (IGMP Snooping) -> Wyłącz
UDP Proxy (Udpxy) -> 0

 

I działa już dobrą godzinę. Kilka razy wyłączyłem i zresetowalem dekoder(Sagecom WHD88) i działa jak należy. Dzięki za pomoc i zainteresowanie. Jak jutro będzie chodzić dalej, to temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam