Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Asus 4G-AC68 i Funbox 3.0 - "zamrożenia" obrazu i artefakty podczas oglądania IPTV Orange.

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 35
  • 0

Asus 4G-AC68 i Funbox 3.0 - "zamrożenia" obrazu i artefakty podczas oglądania IPTV Orange

Mnie się wydaje, że to nie do końca wina Asusa co Orange. Pewnie coś blokują jakieś pakiety przy przesyłanie danych nie bezpośrednio z funboxa. No ale dla pewności, musiał byś podłączyć jakiś inny router nie wiem może pożyczyć od kogoś jakiś bardziej zaawansowany sprzęt ale i tak nie ma pewności, że to coś pomoże.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 35
  • 0

Asus 4G-AC68 i Funbox 3.0 - "zamrożenia" obrazu i artefakty podczas oglądania IPTV Orange

Hej @tomasz85 jakieś postępy w ustawieniu tv na własnym routerze Asusa?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 38
  • 0

Asus 4G-AC68 i Funbox 3.0 - "zamrożenia" obrazu i artefakty podczas oglądania IPTV Orange

Witam,

 

W maju, gdy pytałem po raz pierwszy na forum, czy ktoś wie jak pomóc z artefaktami niestety nie udało mi się znaleźć odpowiedzi. Wziąłem z salonu Smart Wifibox, jeden z dekoderów podłączyłem do niego kablem, a Smart Wifibox był podłączony po wifi do Funboxa 3.0 i problem natychmiast ustąpił. Niestety drugi dekoder był w innym pomieszczeniu, więc tam musiałem zaakceptować fakt ciągłych przycinek i artefaktów. Trwało to do momentu, aż zapytaliście teraz o tę sprawę. Chciałem wziąć z salonu drugiego Wifi Smartboxa, aby i drugi dekoder działał mi normalnie. Niestety okazało się, że do jednej umowy na Funboxa 3.0 można wziąć maksymalnie jednego Smart Wifiboxa.

Tego samego dnia zalogowałem się na router 4G AC68U i zobaczyłem, że dostępna jest aktualizacja firmware jest to wersja 3.0.0.4.384.81974 z dnia 2020/06/30. Pobrałem aktualizację i na obecną chwilę jest duża szansa, że problem został rozwiązany. Nie ma przycinek obrazu, a artefakty występują bardzo rzadko. Odłączyłem też Smart Wifibox i podłączyłem dekoder z powrotem po kablu do Asusa. Teraz oba dekodery działają po kablu podłączonym do Asusa.

Potestuję przez kilka dni i dam znać czy problem został definitywnie rozwiązany. Wyglądałoby na to, że to jednak Asus był tego powodem.

Anonim

Nie dotyczy

Asus 4G-AC68 i Funbox 3.0 - "zamrożenia" obrazu i artefakty podczas oglądania IPTV Orange

@tomasz85  być może w oprogramowaniu Asusa był bug i aktualizacja go naprawiła, dość często trafne porady nie działają z powodu niedopracowanego oprogramowania, więc podstawa to aktualne oprogramowanie sprzętu, fajnie że teraz telewizja działa ok i jesteś zadowolony😉


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 38
  • 0

Asus 4G-AC68 i Funbox 3.0 - "zamrożenia" obrazu i artefakty podczas oglądania IPTV Orange

Mam taką nadzieję, że teraz już będzie dobrze. W maju miałem najnowsze oprogramowanie i wtedy nic to nie pomagało. Oznaczę jako rozwiązanie jeżeli przez kilka dni będzie dobrze. Dzisiaj gra Ekstraklasa, więc potestuję na Canal+ dynamiczne obrazy.

Anonim

Nie dotyczy

Asus 4G-AC68 i Funbox 3.0 - "zamrożenia" obrazu i artefakty podczas oglądania IPTV Orange

@tomasz85  ten Asus to bardzo dobry sprzęt, ba lepszy od FunBox po wi-fi i funkcjonalnie, powinno być teraz ok, tak na 99% gwarantuję 😉


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 38
  • 0

Asus 4G-AC68 i Funbox 3.0 - "zamrożenia" obrazu i artefakty podczas oglądania IPTV Orange

Niestety, bez poprawy. Wysyłałem parę razy logi do Asusa, ale w niczym to nie pomogło. Poddałem się i pociągnąłem osobny kabel LAN do pokoju w którym ma telewizor, tak aby Samsung ICU 100  był podłączony bezpośrednio. Myślicie, że to koniec kłopotów? Otóż nie!!

Co prawda obraz z ICU 100 jest teraz idealny i bez artefaktów, ale w momencie gdy osobnym kablem do Funboxa 6 wpięty jest dekoder, a na osobnym kablu jest mój router Asusa, który dotychczas obsługiwał cały dom - to teraz ciągle zaczął rozpinać internet w laptopie i komputerze stacjonarnym - oba podłączone do Asusa osobnym kablem.

Gdy tylko odłączę z Funboxa 6 kabel prowadzący do Samsunga ICU-100, problem zrywania połączenia przez urządzenia podłączone do Asusa, natychmiast znika.

Ktoś kojarzy jak to można rozwiązać??


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5376
  • 21546
  • 173

Asus 4G-AC68 i Funbox 3.0 - "zamrożenia" obrazu i artefakty podczas oglądania IPTV Orange

@tomasz85 

Nie za bardzo rozumiem po co koniecznie chcesz mieć zagnieżdżoną sieć opartą na Asusie który ewidentnie sprawia Ci problemy, skoro już uzupełniłeś okablowanie. Przestaw Asusa w tryb AP, ustaw cały LAN w adresacji FB6 i powinno działać stabilnie. Zrywanie może świadczyć o konflikcie DHCP lub IP.

 

PS. Nie wiem czy widziałeś to rozwiązanie:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Dzia%C5%82anie-dekodera-IPTV-w-podsieci/m-p/258337#M20182

W szczególności chodzi mi o uwagę na temat zarządzania pasmem. Może tu jest pies pogrzebany? Artefakty podobne do Twoich obserwowałem w TV gdy na komputerze w podsieci generowałem ruch saturujący łącze. Radą na to jest zarezerwowanie w LAN gwarantowanego pasma dla IPTV. Nie musi być szerokie, wystarczy 50-100Mbps na jeden dekoder, ale musi być gwarantowane.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Asus 4G-AC68 i Funbox 3.0 - "zamrożenia" obrazu i artefakty podczas oglądania IPTV Orange

@tomasz85 atak, zrobić pomiary szerokopasmowe tego kabla do Asusa. Idę o zakład, że albo kabel, albo Asus mają zwarcie... 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 38
  • 0

Asus 4G-AC68 i Funbox 3.0 - "zamrożenia" obrazu i artefakty podczas oglądania IPTV Orange

Nie wydaje mi się, aby miało być tam zwarcie. Gdy Samsung ICU 100 jest podpięty do Asusa, a Asus do FB 6.0 to nie ma problemu zrywania połączenia przez laptopy i komputery w tej samej sieci Asusa, ale jest problem artefaktów i przycinania obrazu na ICU-100. Teraz gdy pociągnąłem osobny kabel z FB 6.0 bezpośrednio do dekodera, a reszta sieci która była stworzona na Asus nie zmieniła się w żaden sposób, to gdy tylko włączam ICU-100 natychmiast powoduje blokowanie i rozłączanie co jakiś czas innych połączeń typu laptop lub komputer.