Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

4K Ultra HD - dlaczego tylko na światłowodzie?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

4K Ultra HD - dlaczego tylko na światłowodzie?

Dzień dobry, mam taką zagwozdkę, Orange ogłasza się, że można u nich oglądać programy 4K, ja niewiele myśląc, gnam do sklepu i kupuję odpowiedni odbiornik,w końcu skończyła mi się umowa, więc tak sobie pomyślałem, że podpiszę nową,wymienię dekoder, ruter i będzie fajnie...Niestety nic, z tego bo jak się okazuje, nie dostanę w/w ponieważ nie mam światłowodu, więc dosyć, że mam słabszy internet,chociaż chciałbym lepszy, to również sprzęt taki jakbym chciał, też mi się nie należy. Z tego co się orientuję, internet, który mam bez problemu pociągnie tv. HBO i Netfliksie hulają bez problemu. Przechodząc do pytania po takim, przydługim wstępem.Orange dlaczego czuję się gorszy?

12 ODPOW. 12
Anonim

Nie dotyczy

4 K

Tych materiałów 4k w Orange za dużo nie ma, jest sporo treści 4K w sieci, więc nie masz co narzekać, jeśli gdzieś w okolicy światłowód ciągną, to jest szansa na niego, jak oczekujesz celniejszej pomocy, to rozwiń temat, pytaj śmiało 😊


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

4 K

Witam Kanały 4K wymaga silniejszego internetu   i kanały są dostępne  tylko na IPTV a z twojego opisu wnioskuję że masz TV po satelicie a w wersji satelitarnej nie ma ich . A jaki posiadasz internet 10 czy 20 Mb/s ?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

4 K

Internet mam po kablu,tylko światłowodu, ani widu, ani słychu... Internet między 15 MB/s, a 20MB/s więc tv, jak napisałem wyżej, dałoby radę. Ale chodzi o to, że skoro mam odpowiedni sprzęt w domu, do odbioru, to chyba to powinno być kryterium wydawania adekwatnego dekodera, co z tego, że ktoś ma światłowód i starego LCD, jak ja do niedawna i dostaje dekoder 4 K. Natomiast druga osoba, ma fajny tv, ale nic z tego... To głupie 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

4 K

@4K  będę szczery mam 4K są 2, stacje jedna ma  informacje 4K a druga muzyka operowa 4K to sam oceń czy coś straciłeś .  


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

4 K

No 4K to jedno,ja mam jeszcze dekoder do którego, dedykowany twardy dysk kosztował coś 2 stówki, a tam jest nagrywarka w pakiecie z możliwością nagrywania, trzech kanałów i nie potrafię zrozumieć, dlaczego nie mogę go dostać? Dlaczego Orange wie lepiej, co ja chcę? Ja wywiązuję się ze zobowiązań.Jak im płacę rachunki to wtedy co Orange chce i nie wnikam, że mi nie pasuje wtedy.

Anonim

Nie dotyczy

4K Ultra HD - dlaczego tylko na światłowodzie?

@4K  masz TV 4K i pewnie w nim głowica satelitarna jest, zez na Astra 19,2 E i dodatkowy przewód, tam sporo 4K jest.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

4K Ultra HD - dlaczego tylko na światłowodzie?

Trzeba mieć antenę sat.a ja nie mam. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

4K Ultra HD - dlaczego tylko na światłowodzie?

@4K To co piszesz, że przy transmisji danych z prędkością 15-20 Mbps wystarczy do odbioru telewizji przez internet, to się mylisz, szczególnie przy transmisji 4K. Tu jest wymagana znacznie szybsza prędkość transmisji danych. Orange nie zgodzi się na IPTV przy takiej prędkości jak obecnie masz. Prócz oglądania IPTV będziesz jeszcze chciał w trakcie korzystać z internetu. Jak sobie wyobrażasz podzielenie takiego pasma między płynnie działająca telewizję przez internet, a korzystanie w tym czasie z internetu.

100-150 Mbps to jest absolutne minimum, żebyś nie narzekał jak będziesz w tym czasie korzystał z internetu i telewizji.

Jest wiele osób, które bardzo by chciały dostęp do internetu przez światłowód łącznie z telewizją. Niestety ograniczeniem jest infrastruktura, w którą trzeba sporo zainwestować. Przy tak dużym rynku jak nasz kraj nie nie jest to wcale takie proste, żeby wszystkich zadowolić.

@Anonim słusznie poleca. Jak w takich warunkach koniecznie chcesz mieś dostęp do znikomej ilości materiałów 4K zainwestuj w satelitę. Zanim sensownie ruszy 4K, infrastruktura dostępu do internetu możne i u Ciebie ulec znacznej poprawie. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 9
  • 0

4K Ultra HD - dlaczego tylko na światłowodzie?

Przed chwilą sprawdziłem Netia,promocja pakiet kinomaniak, pierwsze trzy m-ce gratis, potem 80 zł, internet taki sam jak w Orange, pakiet prawie taki jak komfortowy w Orange, jedynie brak Eurosport z tego co mnie interesuje, ale mam wykupiony internetowy na rok, trochę więcej polsatów, giganagrywarka w cenie, więc chyba się zdecyduję