Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

naprawy gwarancyjne - telefon zastępczy

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

naprawy gwarancyjne - telefon zastępczy

Nie wiem jak w innych miastach ale tu gdzie ja mieszkam, pracuję salony orange (współpracujące) przyjmując urządzenie na reklamację, naprawę gwarancyjną nie zapewniają telefonu zastępczego o odpowiednim standardzie. Przykładowo jeśli dysponuję (co oczywiste kupionym od Orange) smartfonem wymagającym karty mini/nano to oczekuję zaoferowania smartfona pracującego z taką kartą, w ostateczności bezpłatnego adaptera na czas naprawy.

 

Ps. do etykiet proponuję dodać hasło "telefon"

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

naprawy gwarancyjne - telefon zastępczy

@pszprega ewentualne wydanie telefonu zastępczego zależy od stanu magazynowego danego Salonu i zawsze jest jego indywidualną decyzją.

Orange, jako operator telekomunikacyjny świadczy jedynie usługi telekomunikacyjne, natomiast gwarantem telefonu jest jego producent.

Dlatego też w serwisie zwykle dostaniesz telefon zastępczy, natomiast w Salonie, w miarę możliwości.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

42 ODPOW. 42

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 227
  • 137
  • 15

naprawy gwarancyjne - telefon zastępczy

A co dali Ci taki do którego karta nie pasuje czy jak? 🙂

Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

naprawy gwarancyjne - telefon zastępczy

Gwarancja i jej warunki są definiowane przez producenta słuchawki. Orange jako sprzedawca jest tylko pośrednikiem. Szczerze nie widziałem gdzie w zakresie rtv/agd/tele dostaje się sprzęt zastępczy.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 227
  • 137
  • 15

naprawy gwarancyjne - telefon zastępczy

No ja ogólnie też nic nigdy takiego nie widziałem i nie słyszałem 🙂
Anonim

Nie dotyczy

naprawy gwarancyjne - telefon zastępczy

@Misiek62 dokładnie pwenie możliwości te zależą od salonu i danego mementu. Tutaj trzeba troszkę wyrozumiwłości w moim odczuciu......w jednym miesiącu może być 100 zgłoszeń gwarancyjnych na sprzęt, w drugim 500........przychodzi pewnie moment że zaczyna brakować w salonach zastępczych słuchawek. Jak piszą koledzy powyżej zasada ta też zależy od umowy jaką zawarł Orange z producentem telefonów. Dlatego trzymam się zasady.....ze nie pozbywam się starych działających telefonów......szuflada i leży......czasem zdarza się że uruchamia się ten stary telefon, ponieważ np ten nowy zda się do serwisu. Uważam że Orange mógłby w tej kwestii wprowadzić pewną zasadę - jeśli klient zadaje sprzęt do naprawy i nie dostaje słuchawki zastępczej to klient na ten dany miesiąc rozliczeniowy otrzymuje rabat w postaci 50% na swój abonament. Uważam że byłoby to bardzo sprawiedliwe rozwiązanie. Ponad to uważam że dany sprzęt najlepiej reklamować w serwisie firmowym danego producenta, tam zazwyczaj dostaje się zastępczy sprzęt. Ja swojego czasu reklamowałem swój telefon w punkcie Nokii, zawsze dostawałem zastępczą słuchawkę.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 227
  • 137
  • 15

naprawy gwarancyjne - telefon zastępczy

Tylko dziwne jest to nieco dla mnie że jak coś się zepsuje to dostajemy zastępczy sprzęt tym bardziej że Orange jest tylko pośrednikiem w takim czymś. Zresztą chodzi tu tylko o telefon a nie np.samochód.
Anonim

Nie dotyczy

naprawy gwarancyjne - telefon zastępczy

@pszprega ewentualne wydanie telefonu zastępczego zależy od stanu magazynowego danego Salonu i zawsze jest jego indywidualną decyzją.

Orange, jako operator telekomunikacyjny świadczy jedynie usługi telekomunikacyjne, natomiast gwarantem telefonu jest jego producent.

Dlatego też w serwisie zwykle dostaniesz telefon zastępczy, natomiast w Salonie, w miarę możliwości.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

naprawy gwarancyjne - telefon zastępczy

Drobna uwaga, jeżeli klient - nabywca telefonu od firmy Orange zechce skorzystać ze swojego uprawnienia określanego jako "rękojmia" to po pierwsze reklamację tę składa się do sprzedającego; po drugie w ramach takiej reklamacji konsument (nabywca) ma prawo do wyboru jednego z czterech działań:

  • wymiany towaru na nowy;
  • naprawy towaru;
  • obniżenia ceny;
  • odstąpienia od umowy – o ile wada jest istotna... 

Ciekawe, czy jakiś salon zechce zaspokoić roszczenie wymiany towaru?


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

naprawy gwarancyjne - telefon zastępczy

czyli mnie nie pocieszyliscie... baralam tel w zeszlym tyg ale szwankuje glosnik. dostalam nowa karte nano sim wiec jesli nie zaproponuja takiego zastepczego,to moze chociaz wymienia karte na mikro abym mogla korzystac ze starego telefonu?l;(

Anonim

Nie dotyczy

naprawy gwarancyjne - telefon zastępczy

@Justyna2 wymiana karty jest odplatna 25zl