Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

iPhone 12, nie mam już gwarancji, a telefon się nie uruchamia. Co można zrobić? Rękojmia?

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

iPhone 12, nie mam już gwarancji, a telefon się nie uruchamia. Co można zrobić? Rękojmia?

Witam,

ponad rok temu (wrzesień 2021) zakupiłam na raty w ramach pakietu Orange Love IPhona 12 mini. Niestety ponad tydzień temu telefon bez żadnej przyczyny wyłączył się i nie mogę ponownie go uruchomić. Telefon nie był ani zalany, ani potłuczony. Myślałam, że mam na niego jeszcze gwarancje, ale obsługa w Orange poinformowała mnie, że na Iphony jest tylko rok gwarancji. Jestem załamana. Co mogę dalej z tym zrobić? Słyszałam coś o rekojmi, ale czy faktycznie jest szansa, że mi go naprawią?

Dodam, że umowa była zawierana telefonicznie, a urządzenie dostarczono do mnie kurierem.

Proszę o jakąkolwiek wskazówkę i z góry dziękuje za okazaną pomoc. 

 

 

 

__________________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

iPhone 12, nie mam już gwarancji, a telefon się nie uruchamia. Co można zrobić? Rękojmia?

Śmiało idź do salonu i muszą przyjąć - postrasz rzecznikiem praw konsumenta w razie czego

Arti_Kn_Pl_0-1669305020838.png

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

iPhone 12, nie mam już gwarancji, a telefon się nie uruchamia. Co można zrobić? Rękojmia?

Cytuję:

 

Rękojmia zaś przysługuje kupującemu na mocy zapisów w Kodeksie cywilnym (art. 558 § 1). Zapewnia  DWULETNI okres ochrony konsumenta, podczas którego może on reklamować produkt na podstawie niezgodności z umową.

 

(https://vobis.pl/poradnik/ile-trwa-gwarancja-na-sprzet-rtv)

 

Przeczytaj też:

 

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

 

Sprzedawca (Orange) powinien Cię poinformować, w jaki sposób możesz dochodzić praw wynikających z rękojmi.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

iPhone 12, nie mam już gwarancji, a telefon się nie uruchamia. Co można zrobić? Rękojmia?

Śmiało idź do salonu i muszą przyjąć - postrasz rzecznikiem praw konsumenta w razie czego

Arti_Kn_Pl_0-1669305020838.png

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11378
  • 51

iPhone 12, nie mam już gwarancji, a telefon się nie uruchamia. Co można zrobić? Rękojmia?

@Patrycja12341  odwiedż Salon Orange, najlepiej firmowy i skorzystaj z rękojmi, jak masz tylko salon partnerski w pobliżu, to wspomnij o rzeczniku prw konsumenta i na pewno ci przyjmną telefon, co do zalania, ten telefon jest wodoszczelny, więc to nie wpływa na naprawę gwarancyjną 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 73
  • 275
  • 1

iPhone 12, nie mam już gwarancji, a telefon się nie uruchamia. Co można zrobić? Rękojmia?

Mam podobna sytuację, tyle ze urządzenie jest dla dziecka. Jak to z dziećmi okazało sie ze pomimo stosowania szybek ochronnych, małolat - 8 klas na dziś ( by sie zdenerwował ). Ukruszył szybkę telefonu. Oczywiście wszystko jak wyżej. Nagle sie wyłączył i tyle . Zawiozłem do punktu Apple gdzie oferują serwis. Nie mając wiedzy o uszkodzeniu pod naklejona szybka. Panowanie grzecznie mnie uprzedzili o sytuacji. Byli jednak na tyle uprzejmi ze spróbowali wgrać czysty soft. Telefon wstał i działa do dziś. Nowa szybka , ekran jest ok. Koszt najtaniej z wymiana znalazłem 700 zł. Nowy model podobno i Apple jak zawsze wykorzystuje sytuacje. Jest postęp syn zauważył, ale mówił o tym już wcześniej, że soft tej firmy już mu nie odpowiada ( pozytywna tendencja u młodych ? ) . Dlaczego pisze. by zauważyć celowe postarzanie produktu być może?