Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zakup telefonu z drugiej ręki - czy mogę nabyć sprzęt który jest na raty?

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 23
  • 0

Zakup telefonu z drugiej ręki - czy mogę nabyć sprzęt który jest na raty?

Witam mam możliwość zakupu telefonu na portalu Allegro iPhone 13 pro Max 256GB jest w zakupie ratalnym bez abonamentu sprzedający jest gotów spisać oświadczenie ze zobowiązuje się spłacać raty zgodnie z harmonogramem i ze w razie braku spłat rat i blokady operatora zobowiązuje się przyjść sprzęt spowrotem i oddać wszystkie koszty jakie poniosłem pytanie czy mogę nabyć taki sprzęt 

 

3F64EAC0-88B6-4B8B-AC4B-184E0F844467(1).png

 

___________________

*Ukryte dane ze zdjęcia - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zakup telefonu z drugiej ręki - czy mogę nabyć sprzęt który jest na raty?

@Mariuszgorecki takiego zakupu nie można robić, jest nielegalny. Do momentu spłaty całości, telefon jest własnością operatora, a płacący raty zobowiązuje się nie sprzedawać go przed dokonaniem spłaty. Sam podpisywał umowę, a teraz łamie warunki umowy sprzedając telefon niespłacony. Dopiero po uregulowaniu należności operatorowi, telefon przechodzi na własność.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zakup telefonu z drugiej ręki - czy mogę nabyć sprzęt który jest na raty?

@Mariuszgorecki takiego zakupu nie można robić, jest nielegalny. Do momentu spłaty całości, telefon jest własnością operatora, a płacący raty zobowiązuje się nie sprzedawać go przed dokonaniem spłaty. Sam podpisywał umowę, a teraz łamie warunki umowy sprzedając telefon niespłacony. Dopiero po uregulowaniu należności operatorowi, telefon przechodzi na własność.

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Zakup telefonu z drugiej ręki - czy mogę nabyć sprzęt który jest na raty?

@Mariuszgorecki  sprzedający działa niezgodnie z prawem oferując do sprzedania telefon nie będący jego własnością (do czasu całkowitej spłaty zobowiązania sprzęt jest własnością operatora), a Ty dokonując zakupu poniekąd uczestniczysz w przestępstwie. Na forum było już sporo podobnych tematów/zapytań i w każdym przypadku odpowiedź jest jedna - jest to działanie nielegalne podchodzące pod proceder przestępczy, więc zrobisz jak uważasz tylko proponuję się dwa razy dobrze zastanowić.

Anonim

Nie dotyczy

Zakup telefonu z drugiej ręki - czy mogę nabyć sprzęt który jest na raty?

@Mariuszgorecki  co ci da oświadczenie?

Sprzedawca przestanie raty spłacać i zignoruje twoje roszczenia, będziesz się w sądzie procesować?

Odpuść okazję bo można kasę tylko stracić 😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zakup telefonu z drugiej ręki - czy mogę nabyć sprzęt który jest na raty?

Osobiście nie podejmowałbym takiego ryzyka. Nawet niech to będzie najlepsza cenowo oferta, to i tak pewnie spora kasa za ten sprzęt, którą można stracić.

Warto też weryfikować urządzenia przed zakupem po numerze IMEI, czy urządzenie jest wolne od obciążeń:

https://www.orange.pl/zobacz/weryfikacja-imei

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 23
  • 0

Zakup telefonu z drugiej ręki - czy mogę nabyć sprzęt który jest na raty?

Tak sprawdzałem po imei i jest własnością Orange dzięki za podpowiedz zrezygnuje z zakupu pozdrawiam 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zakup telefonu z drugiej ręki - czy mogę nabyć sprzęt który jest na raty?

@Mariuszgorecki to jest rozsądna decyzja. Dobrze, że pytanie zadane przed zakupem, a nie po, jak już telefon jest zablokowany. Na NO były już opisywane takie sytuacje, zakupiony telefon zablokowany po numerze IMEI.

Anonim

Nie dotyczy

Zakup telefonu z drugiej ręki - czy mogę nabyć sprzęt który jest na raty?

@Mariuszgorecki napawde fajnie, że wpadłeś do nas przez zakupem z tym pytaniem 👍 Bo takie oświadczenie jest jak dla mnie o kant kuli rozbić. Nie ma co ryzykować. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 23
  • 0

Zakup telefonu z drugiej ręki - czy mogę nabyć sprzęt który jest na raty?

A No właśnie teraz pełno oszustów nawet i fv podrabiają ze kupiony Np w media expert spotkałem się z takim przypadkiem.dlatego wpadłem do was po poradę expertow 🙂 no i warto było dołożyłem trochę grosza i kupiłem w sklepie fona pozdrawiam 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zakup telefonu z drugiej ręki - czy mogę nabyć sprzęt który jest na raty?

@Mariuszgorecki to najpewniejszy zakup. Niech owocnie służy.